GPS navigacija

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: GPS uredjaji

Post od bane valjevo » 06 Jan 2013, 20:30

Ne znam da li jos neko koristio Mio navigaciju, ali ja samo zelim na kratko da je pohvalim. Odlicna je...

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk 2
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: GPS uredjaji

Post od maniaxxx » 06 Jan 2013, 20:33

Slikaču je u priliki, a može se i na netu nači, tom-tom je , imam i mio navigaciju, koja se dosta dobro snalazi u Srbiji i CG..ali ne bi da se vozim sa dve navigacije, malo je čudno to

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: GPS uredjaji

Post od sebekkg » 06 Jan 2013, 20:44

Misliš? :D

Slika
Slika

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: GPS uredjaji

Post od maniaxxx » 06 Jan 2013, 20:54

pa reko sam MALO :mrgreen:

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: GPS uredjaji

Post od DukeNS » 07 Jan 2013, 23:00

Potrebna mi je hitna pomoc dobri ljudi!
Sutra neplanirano idem put zapadne Evrope i neophodna mi je navigacija. Nikada je nisam koristio (uvek sam se snalazio putokazima i obicnim kartama), tako da nemam pojma o njima.

Elem, ujutru bih pre puta morao kupiti jednu, pa mi je neophodna pomoc oko kupovine. Gde u NS-u da je pazarim i koju? Podrazumeva se da bi morala imati, ili da mi prodavci na licu mesta instaliraju mape. Naravno, ne bih voleo dati bogatstvo na nju...

U nadi da cu do jutra dobiti neki odgovor, pozdrav i hvala!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od Ogi » 07 Jan 2013, 23:10

Ja bih ti pozajmio moju da si u BG-u, nadam se da ce ti neko pozajmiti ko je iz NS-a...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: GPS uredjaji

Post od DukeNS » 07 Jan 2013, 23:20

Hvala! I ja sam kontao da pozajmim, ali svi za koje znam da imaju su na putu. A i vreme je vec da se i sam obezbedim po ovom pitanju, pa da sam miran...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od Rakhil » 07 Jan 2013, 23:28

Da ne gajis mozda neki android telefon sa pristojnim ekranom? Posaljem ti lepo Navigon i Igo, instaliras i bog da te vidi. Ujutro kupis eventualno nosac i punjac za kola

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od pedja » 07 Jan 2013, 23:55

http://emmi.rs/gps.10.html?categoryId=1 ... ip_vozila=
Prestigio pre Blueberry-ja, ali je BB jefitniji.
Ovo su ti oni sa FullEU mapama. Ako se ne snadjes za uredjaj, ili nemas android telefon, i bas moras da kupis, potrazi Emmi/WinWIn u NS i eto.
GeoVision Prestigio ima Igo mape.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: GPS uredjaji

Post od DukeNS » 07 Jan 2013, 23:56

Rakhil je napisao:Da ne gajis mozda neki android telefon sa pristojnim ekranom? Posaljem ti lepo Navigon i Igo, instaliras i bog da te vidi. Ujutro kupis eventualno nosac i punjac za kola
Ja imam Nokia-u N95, a devojci sam bas za NG kupio Samsung Galaxy Ace Plus. Pokusali smo kod drugara veceras da instaliramo neku koju je on imao, ali iz nekog razloga nam nije uspelo. Telefon je uzet preko Telenora i neko me je natripovao da na njemu kao ne funkcionise GPS, sto mi je malo apsurdno. Sad je problem sto kod sebe nemam komp, vec ovo kucam preko tableta, pa ne znam da li ima svrhe da mi saljes. Jedino da ujutru pokusam negde (nadam se da nije komplikovana instalacija, jer sam slab sa tim stvarima :kuku: ).

Edit: Hvala Pedja! Procitao sam ovu temu i vidim da svi hvale Mio. Ako su i Prestigio i Mio sa Igo mapama, da li to znaci da mi je svejedno, tj. da uzmem jeftiniji?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od Rakhil » 08 Jan 2013, 00:06

Hm, taj samsung ima premalu rezoluciju za verziju Igo-a koju imam, ali mozes probati sa Navigonom. Instalacija je vrlo prosta, samo moras okaciti telefon na wifi, jer skida brdo podataka. Ako ti bude aktuelno, baci mail na pp pa da ti posaljem ujutro

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od pedja » 08 Jan 2013, 00:15

Pa razlika je u kvalitetu uredjaja, samog po sebi.
Lakse ces naci Prestigio nego Mio/Mitac, a oba su kvalitetnije izrade od Blueberry-ja, bar ono sto sam ja koristio.
Da ne spominjam neke Magneo, Navon i slicne proizvode, koji imaju necitljiv i los touch ekran, krckaju, skripe, imaju najgore drzace koje videh...dzaba im mape i softver.

Ja sam ekstremno zadovoljan najjeftinijim Miom (kada se u obzir uzme cena), koji je u firmi sljakao godinama i svuda me sproveo.
Sada i Google Maps moze da te odvede skoro gde god...

Elem, da mi je bas hitno, da moram sutra kupiti uredjaj, uzeo bih neki koji ima iGo softver, sa full EU mapama, vec inataliranim, kad vec nema vremena za tu za*ebanciju. Cini mi se da je neki od ovih Prestigio GeoVision-a favorit. Nisam siguran gde bi iznasao Mio, da li bi nasao sa FullEU mapama i po kojoj ceni.

Samo pazi, mozda ti je hitno i nemas trenutno planove za taj uredjaj, ali ipak odvoj desetak minuta i razmisli sta ti moze zatrebati. Da se ne desi da kupis uredjaj za 100€ na brzinu, pa da se posle pitas sto nisi dao jos 20 ili 50 i kupio neki sa BT, FM, malo vecim ekranom, mogucnoscu putanja muzike/filmova... Samo nemoj da srljas, udjes u radnju i uzmes najjeftiniji sa iGo mapom cele Evrope. Ako ti sada treba i ko zna kad, onda mo's uzeti bilo sta. Kada uzimas FullEU, vidi kako stoji sa istocnom Evropom i Srbijom, neki imaju FUll EU+detaljno Adria, ili Srbija...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: GPS uredjaji

Post od Heinz » 08 Jan 2013, 00:17

Meni je iGO opušteno predlagao da skrenem levo iz Kralja Milana u Kneza Miloša. Toliko o tome :)

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: GPS uredjaji

Post od DukeNS » 08 Jan 2013, 00:23

Jos jedared, hvala puno!

U principu moze se reci da solidno putujem (4-5 puta godisnje) na "jace" destinacije, tako da ce sigurno imati svoju svrhu. Problem je sto nisam ocekivao da ce mi ovako "navrat-nanos" zatrebati...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od pedja » 08 Jan 2013, 00:42

Heinz je napisao:Meni je iGO opušteno predlagao da skrenem levo iz Kralja Milana u Kneza Miloša. Toliko o tome :)
Prateci saobracajne znakove, razuman vozac to nece uciniti. Realno, propust jeste, jer nisu svi bas razumni, pogotovo u novom gradu, a jos ako su iz manje sredine...
Sada sam u PlanPLusu dao da mi nadje putanju iz Kralja Milana u Kneza MIlosa i ne skrece desno. Znamo da Contrastove mape uzimaju za iGo. Znaci da su sje*ali softver :D Skoro sam instalirao iGo na telefon i obrisao ga. NEkako mi nije prijao (pored toga sto je bila neka cudna verzija). Navigon by Garmin mi je nekako laksi za upotrebu.


Sa druge strane, Garmin me je bar tri puta iskljucivao sa autoputa i vracao nazad, na putu ka Kopu (a sve je podeseno bilo kako treba, nije bio iskljucen autoput...). Na par mesta se totalno gubio, a u jednom trenutku predlagao da skrenemo levo, a put jedan jedini, ni levo ni desno... Isti taj nije znao put do HN preko BiH, vec je bagovao... U Grckoj je odveo ljude na pogresan put - pored autoputa. Sreca pa se probudio kolega koji je znao put. PRitom uredjaj je tada bio najskuplji u ponudi kod nas, sa redovno updateovanim mapama...

Niko nije savrsen, zato i kazem coveku da ce mu skoro svako resenje raditi posao.
Mene je Mio (najjeftiniji Moov200Adria - sa upucanim svim mogucim mapama)sproveo gde mi na pamet ne bi palo da prodjem po Srbiji. Imao je i svojih bubica, ne mogu reci da nije. Ipak, pre bih se sa njim uputio na put, nego sa Garminom. Po SCG je vise no dobro radio posao, pa po Budimpesti, na kraju i na Tenerifima - ukucali momku hotel, dali mu, on seo u rentacar i prvo ga je doveo ispred hotela, a onda ga je setao po ostrvu, gde je hteo. Daleko od toga da Garmin ne valja, ali takvo je iskustvo. Nije da bih se zalio da mi neko da Garmina :kezo:

Odgovori