GPS navigacija

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: GPS navigacija

Post od Momčilo » 17 Jul 2022, 22:21

Here mi je do sad bila najbolja. Ogranicenja su uvek bila tačna, bas kad sam isao u Bosnu jednom nisam verovao kako bukvalno kada se prodje pored znaka odmah prebaci to ograničenje na navigaciji, nije bilo kasnjenja.

Gmaps bas zna da brlja, jednom sam je uključio kada sam isao iz Sida za Vrdnik autoputem i hteo sam da idem preko Rume, ali me ona vodila na Mitrovicu. Ok, blize je, ali kada prodjem to iskljucenje i nastavim autoputem, racunam prebacice me na Rumu, ali jok, ono prebacilo na ono sledeće tamo da li Pecinci, Simanovci, nešto tako. Uopšte nije nudilo opciju isključenja na Rumu, ja se cak istripovao da nema nekih radova ali nije bilo, ni tad a ni pre toga pa da je ostalo.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: GPS navigacija

Post od Skipper » 17 Jul 2022, 23:07

Ja u Srbiji koristim gmaps na telefonu a kada idem preko koristim Garmin navigaciju. Ima veliki ekran (7"), ima praćenje gužvi u realnom vremenu putem radio kanala (gde je to omogućeno, npr. Nemačka), ima mape cele Evrope + lifetime ažiriranje istih (mogu i preko pc i preko wifi), na nekim isključenjima u blizini Soluna davala mi je 3d prikaz isključenja sa sve natpisima na tabli iznad ap. Takođe za POI koristi baze foursquare i trip advisor, čak mi je našla i kolibu u Kolašinu sa kačamakom i izbacila mi broj telefona za naručivanje a sasvim je dobra i kao handsfree uređaj. Sve u svemu jedno od bolje potrošenih 200€ koje sam imao.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: GPS navigacija

Post od programer » 17 Jul 2022, 23:08

Sygic takođe ima jako korisnu informaciju da pokazuje rastojanje do pumpi na trenutnoj ruti. Ne mogu da se setim da li još neka ima tu opciju.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: GPS navigacija

Post od BigMazzy » 18 Jul 2022, 07:28

Sygic je ubacio sad i punjače za Elektro vozila.

Garmin je komplet uređaj i vrhunske su navigacije, ipak su oni specijalizovani za takve stvari odavno.

Here u prethodnoj iteraciji, je bio baš dobar ali i sada i tada su imali najpreciznije adrese sa brojevima, nije bilo greške dase omaši neka adresa sa brojem.
Zaboravih da napomenem da Sygic ima i Sygic Travel, posebna aplikacija , što je bezveze po meni što su odvojili, gde se planiraju putovanja i ostalo, i tu se nađe sve ono kao i na Gmaps, i naravno i tu se plaća neka licenca, dakle kafane, restorani, destinacije.........i onda bas Sygic navigacija vodi to tih mesta.
Sama aplikacija je lepo odrađena i ko voli da planira putovanja, nije loša.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: GPS navigacija

Post od ljubitelj » 18 Jul 2022, 08:06

Petal maps /Huawei/ navigacija probati.
Veoma brza, precizna i prikazuje trenutnu brzinu vozila u odnosu na predvidjeno ogreničenje brzine na tom putu gde se krećete.
Kada prekoračite brzinu postane crvena trenutna brzina.
Grafčki prikaz odličan i jasan.
Adrese pronalazi.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: GPS navigacija

Post od DukeNS » 19 Jul 2022, 17:37

Je l’ moze na GMaps da se aktivira prikaz ogranicenja i trenutnu brzinu ili to nije opcija za naloge iz Srbije? Isto tako, da li moze da obavestava o kamerama? Govorim o prikazu preko CarPlay-a.

Mene je bas GMaps pre neki dan setao ulicicama Rume (iako znam put, namerno sam hteo da vidim kuda me vodi), tako da nije tacno da salje prioritetnim putevima. Na kraju htela da me izvede na glavni put kroz neku njivu.

BigMazzy je napisao:
17 Jul 2022, 16:56

Pre dva meseca sam ažurirano u ovlašćenim mapu fabričke navigacije , TomTom (dve godine besplatnog ažuriranja), sve kamere za brzinu prepoznaje ( u BGu što sam video) i najavljuje bez da je uključena navigacija (može se isključiti i ta opcija).
Tako da pored tog obaveštenja za znakove ograničenja koje retko i gledam, vrlo me revnosno diže iz mrtvih pištanje za kamere.

I meni je u kolima TomTom. Kako aktiviras ta upozorenja za kamere?

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: GPS navigacija

Post od meidling » 19 Jul 2022, 19:32

Moze ali moras da instaliras Tomtom AmiGo na mobilnom

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13046
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS navigacija

Post od Saša » 19 Jul 2022, 20:36

GMaps mi je dok sam još bio na Androidu (sve do nedavno) pokazivao trenutnu brzinu prilikom kretanja a na iOS-u to sada ne radi. Ograničenja brzine ne pokazuje ni na jednom ni na drugom OS-u (ili bar ja to nisam video da može).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: GPS navigacija

Post od DukeNS » 19 Jul 2022, 22:29

meidling je napisao:
19 Jul 2022, 19:32
Moze ali moras da instaliras Tomtom AmiGo na mobilnom

Ne vidim poveznicu izmedju fabricke TomTom navigacije u kolima i instaliranja AmiGo na mobilnom…?

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS navigacija

Post od Puzo81 » 19 Jul 2022, 22:49

Sem Gmaps offline ima li neka aplikacija da radi na android mobu bez interneta?

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: GPS navigacija

Post od meidling » 19 Jul 2022, 22:51

Greška u koracima.Ja sam skapirao da zelis na telefonu namestiti prikaz trenutno brzine dok koristis Gmaps

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS navigacija

Post od Gazu » 19 Jul 2022, 23:03

Puzo81 je napisao:
19 Jul 2022, 22:49
Sem Gmaps offline ima li neka aplikacija da radi na android mobu bez interneta?
Here WeGo, Sygic...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: GPS navigacija

Post od Heinz » 19 Jul 2022, 23:15

Magic Earth, Mapy cz...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: GPS navigacija

Post od BigMazzy » 20 Jul 2022, 09:15

DukeNS je napisao:Je l’ moze na GMaps da se aktivira prikaz ogranicenja i trenutnu brzinu ili to nije opcija za naloge iz Srbije? Isto tako, da li moze da obavestava o kamerama? Govorim o prikazu preko CarPlay-a.

Mene je bas GMaps pre neki dan setao ulicicama Rume (iako znam put, namerno sam hteo da vidim kuda me vodi), tako da nije tacno da salje prioritetnim putevima. Na kraju htela da me izvede na glavni put kroz neku njivu.

BigMazzy je napisao:
17 Jul 2022, 16:56

Pre dva meseca sam ažurirano u ovlašćenim mapu fabričke navigacije , TomTom (dve godine besplatnog ažuriranja), sve kamere za brzinu prepoznaje ( u BGu što sam video) i najavljuje bez da je uključena navigacija (može se isključiti i ta opcija).
Tako da pored tog obaveštenja za znakove ograničenja koje retko i gledam, vrlo me revnosno diže iz mrtvih pištanje za kamere.

I meni je u kolima TomTom. Kako aktiviras ta upozorenja za kamere?
Proveriću tačno kako pa javljam, da ne lupetam sad iz glave.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13046
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

GPS navigacija

Post od Saša » 20 Jul 2022, 09:21

Imam i ja Tom Tom navigaciju ali bih rekao da je to kod mene povezano sa kamerom za prepoznavanje znakova pa se to pojavljuje onda i u navigaciji i na instrument tabli. Ako prekoračim više od 10 km/h onda se znak na digitalnoj instrument tabli dodatno zacrveni, odnosno ima onaj svetleći “glow” efekat oko znaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori