GPS navigacija

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: GPS uredjaji

Post od Paja » 18 Jan 2012, 14:29

Modesty je napisao:Misija uspela... Slika






(jedva :oops: )

Hvala svima na pomoci!!!
Ako neko bude instalirao ovo cudo na Nokiu, tu sam, izucila sam zanat!
:navijamo: :navijamo: :navijamo:
Šta je bio problem?

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: GPS uredjaji

Post od Modesty » 18 Jan 2012, 14:59

Glavni problem je sto ne znam da rukujem sa Nokiom... :smesko:

Nisam znala kako da iskljucim bluetooth (mali upitnik u gornjem levom uglu gde je posle signal gps-a), i jos, dodatno, koristila sam tvoje - krace uputstvo gde nije bilo instalacije "supportfiles"-a (:bijem:), problem je bio i preimenovanje mapa, mislila sam da je dovoljno samo prebaciti fajl u garmin folder...
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: GPS uredjaji

Post od sebekkg » 24 Jan 2012, 22:01

pazi nije to, moras da biras gore koji ces izvor koristiti za dobijanje gps signala, interni, ili preko bluetooth-a na eksternu antenu, koju najverovatnije i nemas. Znaci, ides strelicama, na signal(iste linijice kao za signal mobilnog), i kliknes dzojstikom, onda ides na biranje attached gps, i onda ENABLE. i misija zavrsena, a sto se tice mapa, moraju biti sledeci nazivi:

za osnovnu mapu (reda velicine par desetina MB) = GMAPBMAP.IMG
za dodatnu mapu (reda velicine XXX MB-X GB)= GMAPSUPP.IMG

Nadam se da sam pomogao, a i ako ti treba, mozes naci na netu, pod nazivom adria route, i preimenujes je u GMAPSUPP.IMG i snimis na karticu u GARMIN folder. E sada, support mapa, ne sme biti veca od 1,9GB, jer je onda garmin mobileXT nece prepoznati, to prepoznaju pravi navigacioni uredjaji za garmin programom. Tako da ti je najbolje da uzmes mapu evrope, koja je i slicne velicine, oko 1,8gb, i kopiras je na karticu i mirna si.
Slika

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: GPS uredjaji

Post od Modesty » 25 Jan 2012, 09:49

Pomogao bi da si se ranije javio... (ono za bluetooh svejedno ne bih razumela, prosto je premali taj znakic da bih ga registrovala...) :lol:
Za mape je bio bas takav problem.
Za sada ima samo SCG, skinula sam i Adriu, ali na kraju sam nasla celu Evropu, pa cemo tako i uraditi - tuto kompleto...
Hvala.

Inace pre neki dan sam je vozila preko novog mosta, i "lebdele" smo iznad reke... Kada i koliko cesto moraju da se skidaju nove mape ili apdejtuju postojece, kako to ide?
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: GPS uredjaji

Post od Saša » 25 Jan 2012, 11:46

Nove karte proizvođači izbacuju otprilike kvartalno ili na pola godine... Neki i jednom godišnje... Prati sepcijalizovane forume, obično postoji neka tema gde se možeš informisati koja je trenutno najsvežija karta... ;)

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: GPS uredjaji

Post od sebekkg » 25 Jan 2012, 22:14

imace nove mape za par meseci, oko aprila maja se izbacuju nove, samo prati neki forum, i trazi uvek adria route i neces pogresiti, mislim mozes ti i celu evropu, ali je prevelika, osim ako ne putujes stalno po evropi. :doubleup:
Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od Bax » 07 Maj 2012, 11:05

Slika

Za potrebe nauke, slikan info na 3 GPS uporedo, zarad analize njihove greske, ako i grese, grese podjednako....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Punto 1.2 na LPG 180km/h - video za forum garaža

Post od dragan » 07 Maj 2012, 11:23

:doubleup:

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od codemaker » 07 Maj 2012, 12:40

Rado bih nabavio GPS koji ima i kameru za snimanje na zadnjoj strani, pa mogu to da koristim kad putujem.
Sada imam Garmin Nuowi 200 i nemam zamerki osim što sam lenj pa nisam menjao mape oko 5 godina pa mi se dešava da ponekad "lebdim", naročito u HR na pojedinim mestima, Bosnu da i ne pominjem...

Dakle, novi GPS mora imati kameru, da prima veliku karticu (kapacitativno) i da bude dovoljno gabaritan, jer hoću da sve vidim jednim pogledom a ne da se bečim da vidim ono što me zanima.

Ima li neko:
1. Predlog GPS aparata
2. "Pomoć za ubacivanje" (spreman na razmenu dobara) cele Evrope, sve do Grčke

BTW: Kad nabavim novi uređaj, stari će biti na prodaju, po razumnoj ceni, za gotovinu, kompenzacija (kamion lubenica, kombi iskorištenih kondoma, džakovi spajalica...), na rate, lizing, pušing - ma sve može samo dase posao završi.
Poslednja izmena od codemaker u 07 Maj 2012, 12:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: GPS uredjaji

Post od sebekkg » 07 Maj 2012, 12:42

ako ti treba mapa za garmin javi, ali ne znam sta se sada nudi u ponudi, za tako nesto
bolje nabavi tablet sa kvalitetnim ekranom, da bude na suncu picikato, a imaju kameru, i ubacis igo ili garmin
Slika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od codemaker » 07 Maj 2012, 12:46

Ako si meni odgovorio, tablet imam (Samsung 10.1 inča) ima GPS i to nije upitno. Nezgodno mi je da ga namestim kako želim, baterija mi ne bi dotrajala ceo put (na primer pre neki dan sam se vratio sa Hvara, oko 1000km vožnje oko 13 sati sa odmaranjem i lošeg puta StariGrad - Drvenik ideo magistrale preko makarske i do autoputa) Isto i BG- Sparta (negde oko 1500km)

Zato hoću dobar GPS uređaj, pljunem, zalepim za šofreku, uštekam u upaljač i teraj.

Ako si meni odgovorio, da treba mi mapa - vidi pod 2. u mom prvom postu.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: GPS uredjaji

Post od sebekkg » 07 Maj 2012, 12:53

naravno, ali imas ti auto punjac i za tablet
a sto se tice mape, poslacu ti mapu, jer ti mozes i vecu mapu na garmin navigaciji koja nije telefon. znaci vecu i od 2gb.a ako nemas mesta samo stavi vecu karticu(pogledaj kingstonove kartice, dobre su)
Slika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od codemaker » 07 Maj 2012, 13:45

Dobro, to za auto punjač za tablet se može srediti ali mi je ipak ovaj 10 inčni preglomazan a i ne mogu ga lepo pozicionirati kao GPS uređaj
Osim toga, od snimanja ništa ako sam sam u kolima, gde da montiram monster držač za tablet. A ako neko putuje samnom, nakon 100km će me kastrirati ako bude morao saputnik da drži uređaj da snima...

Hvala za mapu unapred, kompenzacija sledi, kad svratiš u BG, javni ovde na vreme.
Nadam se da misliš na celu evropu plus MK, GR i CG, BiH, HR, SL? Često putujem i po zapadnoj evropi i zato mi sve to treba
Javi metod prenosa.
Osim toga, možda ove nedelje imam u tom pravcu neka posla, možda rikošetriam i u KG da se upoznamo i izvršimo razmenu dobara?

Još samo da nabavim uređaj koji ima kameru, prodam ovaj i da ne brinem....
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: GPS uredjaji

Post od pedja » 07 Maj 2012, 21:04

Blueberry i Mio postoje sa kamerom, a verujem i ostali.
Koriste Igo mape, tako da sa tim nema problema.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: GPS uredjaji

Post od sebekkg » 08 Maj 2012, 08:41

@codemaker poslato... :pivo:
Slika

Odgovori