Izbor CD/mp3 plejera

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Izbor CD/mp3 plejera

Post od FitnessGuy » 20 Jan 2012, 22:26

Pozdrav, narode! :)

Nedavno sam kupio Kadett E koji ima već propali Pioneer radio kasetofon(kasete i ne rade :D). Hteo bih to da izbacim i ubacim neki cd/mp3 plejer sa usb ulazom. Zanima me polovan uređaj i budžet je 50ak eura. Postoji li tako nešto i šta predlažete(mogu i konkretni linkovi ka sajtovima kupujem-prodajem, kupindo i sl.)?

Čitajući na netu vidim da postoje razlike u konektorima. Ne poznajem dovoljno tu tematiku. Ovo je kasetofon koji je trenutno u autu(ako vam to nešto govori).
Slika
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od Stjepa » 20 Jan 2012, 22:33

Pogledas da li ima negde na akciji neki nov. Trojanac me je prosle godine uputio za mene savrsen player na akciji za <50e (hvala Trojanac :pivo: ). No eto moj nema USB, sto meni licno i nije bilo bitno. A za konektor opusteno. I da nemas odgovarajuci, euro dzek, kupis kabal koji konvertuje stari u dzek u novi (na jednoj strani ulaz za stari, ne drugoj izlaz za novi).

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od FitnessGuy » 21 Jan 2012, 00:28

You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od sebekkg » 22 Jan 2012, 01:03

iskreno po ovim podacima nije los, ali sve je to u sustini isto, te bih ti pre savetovao da kupis cd player neke poznatije marke, tipa SONY, PIONEER i sl. iako su mozda skuplji za 10e, verujem da ce i zvuk biti kvalitetniji. pogledaj mozda u metro-u ili pak tempu/neptunu i sl.
Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od Gaginh0 » 22 Jan 2012, 10:26

Imas na limundu da biras CD-plejere za oko 50-60 evra...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od FitnessGuy » 22 Jan 2012, 20:27

Hvala svima na sugestijama. :)

Kako stoje stvari, moraću da menjam i antenu. Imate li neke predloge/savete ili je maltene svejedno šta ću izabrati?
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od sebekkg » 24 Jan 2012, 21:51

zavis, mislim da je najbolje kupiti antenu , koja koristi strujni pojacivac, i stavis je ili iza retrovizora, ili na dno soferke, manja je petljancija, a i nije sad da hvata bas ekstra, ali radi posao.
Slika

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od Stjepa » 24 Jan 2012, 22:42

A ja ti predlozim da takvu antenu nikad, nikad, nikad ne kupis. :mig:
Koristi strujni pojacivac, a ne hvata bas nesto ekstra! Blaaaa Cemu onda pojacivac? Bez njega ne bi hvatala ni one dve stanice.
Imao je moj otac bas na opel kadettu E. Jeste da sam bio klinac ali se jako dobro secam da u garazi (pacijent, od malih nogu sam se igrao sa automobilima) nije nista hvatala. Na otvorenom jako slabo. Dosta je znacilo sto se znaju tacne frekfencije koje se zele slusati pa se i podese. Ali da ih sama nadje, nikad.
Znaci nikad tu antenu.
Ona spoljna je :doubleup: Prednost das onim koje mogu da se odviju ili sklope. Cisto da klinci ne ocupaju. E sad da li na krov, vrh prednjeg ili bok zadnjeg krila, cista estetika ili jos bolje postaviti na postojecu od stare.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od sebekkg » 24 Jan 2012, 23:08

to stjepo jeste bolja opcija, ali treba naci dobrog majstora da mozda probusi novo mesto za postavljanje, pa se moze deisiti vremenom da pocne da popusta, i da ulazi voda, a to ne bi bilo dobro.
Slika

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od Stjepa » 24 Jan 2012, 23:47

E ako treba zovem drugara Smederevca da se raspita za dobrog busadziju :lol:
Bolje za pocetak na CD bez radia, nego na krs antenu i da se nerviras. A sad mala rupa, gumica kao podloska da zaptije zazor izmedju antene i karoserije... malo silikona na samu rupu kad se provuce kabal... dovedi mi kabal do odgovarajuceg mesta i ja bih se osmelio da montiram antenu a da ne propusta vodu. :smesko:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od sebekkg » 25 Jan 2012, 22:15

onda se dogovori sa njim, pa alat u ruke i rezlutate na sunce... :bravo:
Slika

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od djiuliju » 25 Jan 2012, 23:49

Imao sam tu elektronsku antenu za soferku na yugu, u kombinaciji sa Everton playerom, i sve je sljakalo odlicno. Nisu se mesale stanice ni kad dodjem u BG, gde je guzva u etru mnogo veca (al sam ovo rek'o strucno :mrgreen: )
E sad, neko me tad posavetovao koju bas antenu da uzmem, al se ne secam detalja. Sve su na izgled iste, ali je ova valjda imala pravougaonu crvenu diodu za razliku od ostalih gde je okrugla i tako jos neke sitnice. I stvarno je radilo sve mnogo bolje nego na prethodnom autu gde je bila neka bezveze antena.
Posto je u pitanju Opel, ja ti savetujem da izbegnes bilo kakvo busenje limarije :lol:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30006
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od trojanac » 26 Jan 2012, 00:18

Imao sam unutrašnju antenu u Z128 i prokleo sam dan kad sam je zamenio sa spoljnom. Toliko.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od FitnessGuy » 26 Jan 2012, 12:57

Ne mora/ne bih da se buši nova rupa - postoji već za staru antenu. Dakle, to je jedna dilema manje. :D

Ostaje dilema o samom izboru antene... Vidim da su mišljenja podeljenja. Ne cepidlačim i tražim naku perfekciju od antene, već da može da uhvati neke najjače signale i da ih kvalitetno drži. Ionako mnogo više slušam mp3 sa svojim izborom muzike. Radio uključim čisto da čujem neke vesti i baš ga ostavim kada naletim na dobru stanicu.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Izbor CD/mp3 plejera

Post od Modesty » 12 Mar 2012, 15:23

Nadam se da ne smeta sto je u vooj temi:

Pioneer DEH-2200 (valjda je taj) nesto sam zabrkala, tj ukljucila, tako da kad pustim cd ili usb posle nekog vremena mi pusti neku stanicu i na dsp mi pise INDEX, i tako desetak puta na 3 minuta...
Ne mogu da pronadjem uputstvo, da li neko ima slican uredjaj i zna sta treba da radim???
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Odgovori