Radar ometaci (jammeri)

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Grujic » 07 Apr 2016, 22:35

Štite te samo od lasera, a stacionarni merači su ubedljivo najređe laseri, ili su radari ili su pasivni

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 07 Apr 2016, 22:38

Kako onda nazivas merac brzine u narodu poznat kao "Fama" koji se postavlja fiksno na tronozac ili eventualno umesto naslona za glavu u kolima, prilikom merenja brzine ujedno belezi i video snimak i jos brojne podatke...?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Grujic » 07 Apr 2016, 22:40

Pa to nije stacionaran :)

Kad kažeš stacionaran misli se na fiksne kamere (po raskrsnicama npr) koje su uvek tu gde su instalirane. U odnosu na presretača jeste stacionaran jer ne mrda, ako tako postaviš stvari da, ali je FAMA portabilni sistem

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od member » 07 Apr 2016, 22:45

Goblin,Primetio sam da je covek koji ti je ugradjivao jammere okacio na svoj fejs slike tvog A4 i potpisao ga kao S4 . Jel se on ne razume u Audijeve modele ili namerno daje netacan podatak?! Isto tako je moguce da je i tebi i dao neki netacan podatak o mogucnostima jammera.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od dragan » 07 Apr 2016, 22:48

Grujiću za stacionarne je lako, cd napred, dva cd-a nazad i skroz si stealth... Vektorskom komponentom bočno uvek si u ograničenju i sve ok :)

Sent from my D5503 using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 07 Apr 2016, 22:52

Grujic je napisao:Pa to nije stacionaran :)

Kad kažeš stacionaran misli se na fiksne kamere (po raskrsnicama npr) koje su uvek tu gde su instalirane. U odnosu na presretača jeste stacionaran jer ne mrda, ako tako postaviš stvari da, ali je FAMA portabilni sistem
Pa dobro malo je to sad i igra pojmova. Poenta je da dzemeri bez problema skidaju bas sve "portabilne" sisteme, nezavisno od toga da li imaju ugradjenu kameru/aparat.

Generalno radi se o vrhunskom sistemu koji u praksi mnogo znaci i realno pomaze.
member je napisao:Goblin,Primetio sam da je covek koji ti je ugradjivao jammere okacio na svoj fejs slike tvog A4 i potpisao ga kao S4 . Jel se on ne razume u Audijeve modele ili namerno daje netacan podatak?! Isto tako je moguce da je i tebi i dao neki netacan podatak o mogucnostima jammera.
Taj sto je kacio sliku na face vrlo dobro poznaje moj auto (poznajemo se privatno), i pravo da ti kazem pojma nemam zasto je stavio oznaku S4.
A za mogucnosti dzemera nema sta da me laze kad ja licno iskusim kako funkcionisu, meni prica nije potrebna, ovde samo prenosim licno iskustvo.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od ljubitelj » 08 Apr 2016, 22:07

goblin je napisao:prosto receno, sa ovim dzemerima si 100% zasticen od svih trenutno dostupnih stacionarnih uredjaja za merenje brzine sa ili bez video/foto zapisa.
Ovo nije tacno, cinjenica koja je dokazana u praksi. Prikazana javno. Nije samo Decra pokazala, razni drugi testovi ozbiljnih kuca demantuju tvoja uverenja. Ne mislim na novinare. Od nekih jesi zasticen, od vecine nisi.
Moras definisati "sa ovim dzemerima" jer je to kao kada odes na benzinsku pumpu sa autom i sipas "benzin".
A "benzin" moze da bude i benzin i dizel. I kao laik ocekuje se da neko razlikuje imenom sta je sipao, tako i sa radarom i lidarom koji su potpuno razlicite stvari ocekuje se da pravi razlika. A razlike je ogromna, bas kod dizel-benzin koji potpuno drugacije sagorevaju i pale se u motoru.

Postoji dzemer sa kojim si zasticen, bio tamo negde 2014. mozda i 2015. godine ali je i taj pao verovatno sada. Postao nepouzdan i neupotrebljiv. Jer je izasao softverski update policijiskog uredjaja.

Svaki otrov ima protivotrov.

Test koji je Decra radila i javno prezentovala policajcu ispise koji podtip dzemera ga je ometao. I ne radi policajac postupak merenja odavno na nacin kako si ti opisao merenje brzine laserom.
To sto ti pises su sistemi stari po 10 i vise godina kada je bilo nuzno ciljati tablicu i imati direktnu reflesiju svetlosti.
I jeste tako pre 10 ili 20 godina vrseno merenje lidarima prve generacije, kojima je trebalo "traziti" odsjaj od mete, pa onda ponoviti da bi se tek iz drugog snimka utvrdila brzina.

Sada moze da te meri lidar sa 20-50metara rastojanja a to je manje od 1 sekunde za tipicne brzine kretanja.
Jos nisi ni stigao da stisnes kocnicu a on te je vec izmerio. Dok ti stisnes neki tajni prekidac da iskljucis jammer veci si snimljen.Zapravo kada zapisti vec je zavrseno snimanje.

Radi fokusiranje automatski, ne mora policajac ni da nisani.

To je stalna igra macke i misa, sa razlikom sto drzava ima daleko bolje resurse i veci novac od bilo kojeg vlasnika auta i njegovog budzeta.

Negde snimaju brzinu iz vazduha, odozgo i tu nijedan dzemer ne pomaze koji je montiran fiksno ispod maske ili okvir tablice ili slicno.

Ono, mozes verovati da si nevidljiv 100% za policiju i da 100% su glupe tehnicke laboratorije koje ne umeju da pronadju dzemer.

Sve manje i manje uopste se ide na merenje brzine kao trenutnog podatka, prosto se snimi tvoja voznja neku deonicu na fotografski nacin sa nadzorom sa satelita. Tako se naplacuje putarina autobusima i kamionima na primer, prema tacno predjenom putu, na 1km zaokruzeno.

I to sve laicki receno. Naravno prodaci i proizvodjaci dzemera ce marketinski tvrditi isto ovo sto i ti navodis-100% zastitu od svakog merenja. I donekle su u pravu u nekim veoma dirigovanim specificnim uslovima, a na koje ti kao obican vozac na obicnom putu nemas uticaja. I neces se naci u takvoj bezbednoj situaciji vrlo verovatno nikada.

U susretu sa obucenim policajcem, ili dvoje posto snimanje rade 2 razdvojene ekipe na 2 odvojena/ razlicita sistema po frekvenciji prosto bices uhvacen. Tako snimaju u istocnoj Nemackoj kada love poljake koji vole da imaju takve nedozvoljene spravice.

Pri pregledu tehnickom vozila pronaci ce ti uredjaj, ako imas radar detektor u prekrsaju si. AKo imas parking senzor naknadno ugradjen u prekrsaju si, ako imas dzemer koji izigrava parking senzor u prekrsaju si, uvek si u prekrsaju za sve sto imas u autu a nemas KBA broj homologacije, Overen naravno zvanicno od drzave.

Tako je u Nemackoj, Austriji, i sijaset drugih zemalja. U prekrsaju si i ako imas tockove na autu koji nisu homologivani ili gume koje nisu odobreme za tvoj auto.

Kod nas nije tako ali je kod nas presretac koji meri pasivnom metodom, objasnio @nidza koji post ranije, snima tvoje kretanje i tu nikakav aktivni uredjaj tipa ometaca bilo cega nema apsolutno nikakvu primenu niti svrhu. Niti funkcionise.

Tih stacionarnih starih evropsklih uredjaja pokraj puta koji snimaju automatski kod nas ima na prste jedne ili dve ruje ako ih uopste ima u aktivnoj funkciji.Za njih je taj neki dzemer na koji mislis mozda 100% efikasan.

Dzemer moze da bude koristan ali ni priblizno nije osiguranje da si postao nevidljiv za policiju.
To je poenta koju sam zeleo da izdvojim. Ako hoce policija i drzava ce ti napraviti kosmar i kostace te bogatstvo ugradnja na divlje dzemera...sve do zaplene auta u nekim zemljama ako pricamo i o inostranstvu.

Svake nedelje na VOX televiziji se emituje emisija, Paznja- vozili ste brze od dozvoljenog (da ne pisem original na nemackom) pa preporucujem da pogledas koji nastavak kako se vrsi kontrola vrlo efikasno od strane policije.
Ne jedno, ne dva ne tri iskustva, stotine slucajeva otkrivenih dzemera su prikazani.
Jammeri su omiljeni kod nemackih vozaca, veliki je i broj prodati/ ugradjenih, tamo ti je najbolji test sta mogu a sta ne mogu da postignu. Ne slucajno, ne kao izuzetak vec kao ponovljivo pravilo.

A tamo je utvrdjeno da u praksi 80% jammer "pada" a u tek do 20% slucajeva uspeva da upozori na vreme vozaca i zastiti ga. To je drasticno drugacije od tvog iskustva i tvrdnje od 100% zastite.

Ja sam imao i koristio radar detektor, i pomagao je. Bilo proslo, prevazidjeno.
Slicno je i sa jammerom, bilo korisno, pomagalo pouzdano, danas vrlo upitna svrha kada postoje uvek nepredvidivi presretaci za koje su jammeri beskorisni.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 08 Apr 2016, 23:47

Napisao si toliko gluposti da ja prosto ne mogu da verujem.

Reci mi samo nesto, jel ti imas LICNO iskustvo sa dzemerima?

Pazi sad ovo. Koristim ih jako dugo (oko 10 godina) a prelazim preko 30.000km godisnje sto u zemlji sto u inostranstvu. Za taj period, znas li koliko puta su mi izmerili brzinu (ako ne racunam presretace od kojih se i jesam delimicno ogradio), NIJEDNOM!!!
A znas li koliko puta su me dzemeri direktno spasili ocitavanja brzine i da sam toga bio svestan (cujem upozorenje i odreagujem kako treba), trocifren broj puta, desavalo se samo u jednom danu po 4-5 puta (na relaciji NS-BD koju jako cesto prelazim).
Na sve to, posto imam prijatelje u policiji, LICNO sam testirao kako sistem radi i zajednicki smo koristili njihove "Fame" sa kamerom i uverili se da je brzinu NEMOGUCE ocitati kada su dzemeri aktivni.
PS - zadnji put test radjen bas prosle nedelje da bi bio siguran u ove nove dzemere kako rade, a vec je palo nekoliko uspesnih ometanja do sada.

I onda ti dodjes i tvrdis kako dzemeri nisu tako dobra zastita kao sto pisem. :glavomuzid:

Naravno da postoje i sistemi protiv kojih dzemeri nisu delotvorni. Tu su vecina presretaca, tu je snimanje iz vazduha, tu su pasivne kamere koje beleze prekrsaje, tu su sistemi koji mere prolazno vreme na odredjenoj deonici..........
Ali sto se tice merenja brzine sa prenosnim sistemima (iz ruke, sa tronosca, sa kamerom ili bez kamere, laserski sistemi...) koji se inace koriste u 99% slucajeva kod nas, a i napolju su najzastupljeniji (osim na AP), za njih su dzemeri bas 100% zastita i tu jednostavno nema diskusije!

Sto se tice softverskog apdejta, isto kao sto ga imaju radari tako ga imaju i dzemeri, imaju centralnu jedinicu koja moze da se apdejtuje za nove sisteme...

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od HKS » 08 Apr 2016, 23:51

Da je ovo nekako smontirati na auto :D


Slika

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 09 Apr 2016, 00:03

Evo par snimaka kako to izgleda iz perspektive policije

http://www.youtube.com/watch?v=VyCX-P1Udoo

http://www.youtube.com/watch?v=JorrGhGslvo

http://www.youtube.com/watch?v=Kc9bwb1W-MU#t=35

Na ovom linku ima vise snimaka, sve po podelima radara
http://www.laserinterceptor.info/videos.html

Al opet, meni ne treba bolja garancija od mog licnog iskustva.

neske
Postovi: 24
Pridružio se: 30 Avg 2015, 19:47

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od neske » 09 Apr 2016, 09:11

Dobro reci nam koji konkretno model jamera ti imaš?
Savremeni radari imaju laserski snop koji je pravolinijski i ne vidim kojom cudnom refleksijom moze pogoditi tvoj jamer ako gadja auto koje je 2km ispred tebe?

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 09 Apr 2016, 10:45

Ovaj model je u pitanju
http://www.laserinterceptor.com

Ne razumem ti pitanje?
Kakve veze ima snimanje auta na 2km od mog vozila i refleksija...?
Jesi li uopste procitao moje postove gde sam sve detaljno objasnio?

Poenta je da dzemer blokira ocitavanje brzine kada se snima bas moj auta a ne automobili oko mene.

Sa druge strane, jel stvarno mislite da bi bacao 500eur i vec 4-5 put ugradjivao dzemere da nisam licno zakljucio da su odlicna zastita.

neske
Postovi: 24
Pridružio se: 30 Avg 2015, 19:47

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od neske » 09 Apr 2016, 13:45

Druze ti znas kako se patrola postavlja!? Obicno iza neke krivine tj. Vidis ih tek kada izadjes iza krivine i tada te upucaju ;-) Druga stvar je ravan put u duzini nekoliko kilometara pa onda ta prica o jacini jamera i radara pije vodu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Grujic » 09 Apr 2016, 13:58

Prvo nije bas tako, drugo ne prica o detektoru

Sent from my HTC One using Tapatalk

neske
Postovi: 24
Pridružio se: 30 Avg 2015, 19:47

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od neske » 09 Apr 2016, 14:03

Kada da stigne da iskljuci jamer kad izleti pred radar?

Odgovori