Android stereo u kolima

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Android stereo u kolima

Post od nidza » 09 Mar 2014, 13:05

Microlink i slični gedžeti su keva, ko voli kvalitetnu muziku. Sad su jeftini, ja sam za Stila xcarlink uzeo za više od 100e svojevremeno. Tad i nije bilo druge opcije, ali ne žalim ni trenutka.

FM risiveri i druge improvizacije su bezveze za ljude koji uživaju u kvalitetnom zvuku.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Android stereo u kolima

Post od nuk » 09 Mar 2014, 13:30

Nisi se lepo odrazio :D
Kvalitetan zvuk zavisi od HU pre svega pa onda još ponekih stvari, xcarlink i nema baš veze sa time :)
Ja htedoh da uzmem al' sam na kraju odustao kada sam se prisetio kako cdr zvuči tako da koristim 6xcd i izvukao sam aux ulaz, fabrički HU sa svojih 4x50 svira kao pristojan aftermarket uređaj i da, fm transmiteri su katastrofa u svakom smislu

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Android stereo u kolima

Post od nidza » 09 Mar 2014, 13:46

Itekako ima veze, u smislu da ga ne ukenja ko alternative. Na to sam mislio.

Podrazumeva se OK HU i pristojni zvučnici. Stilo je to imao OK, uz opciju pravog ekvilajzera, loudness, kompresor. Kad se fino podesi može da prođe. Alfa je u tom pogledu fantazija. Uživancija je za slušanje muzike, ne izlazi mi se iz kola dok se ne završi dobra pesma.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 07 Apr 2014, 23:49

Pre neki dan uzmem mog high end Garmina od pre 5 godina i tražim neku adresu. Nema taj broj, izbacuje ulicu dva puta, ma smor. Uzmem telefon i u roku od 5s nađe i adresu i satelit i sve. Pri tom radi daleko uglađenije i brže od tog deda Garmina. Posle razmišljam, što ne bi uzeo neki 7" tablet i koristio ga kao navigaciju i muziku za putovanja? Za svaki dan mi ne treba, pa nije smor što ću da povezujem kablove s vremena na vreme. Ionako to i sad radim sa navigacijom. A treba mi ponekad 7" i van kola jer može da stane u torbicu pa mogu da ga nosim kad iPad sigurno ne bi.
Da li neko ima iskustva sa držačima za takve stvari? Verovatno je glavna vakuum varijanta za šoferku.
Inače gledam Asus Memo Pad HD7, 16gb varijanta + 32gb kartica.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Android stereo u kolima

Post od nidza » 08 Apr 2014, 07:18

Sve OK. Uzeo negde u Ušću ili DC stalak. Drži 8" tablet bez problema. Ima toga, gledaj samo da je kvalitetna izrada.

Tapatalk Pro

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od ftj » 08 Apr 2014, 08:47

Moja preporuka za celluar line držač a i punjač. Znatno jeftiniji od 'originala' a opet neuporedivo bolji od najjeftinijeg kineza.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 08 Apr 2014, 17:31

Obišao danas WinWin kod arene, sve prodavnice u Ušću i novi Merkator. Našao sam samo neke krš nosače, nije bilo tog cellular line za tablete. I Samsungov nosač koji košta 5000din je njesra jer je predviđen samo za portret mod. Najbolji koji sam video je Hama, ali on ide iz dva dela - jedan je sam nosač a drugi je ili vakuum ili šipka za naslon za glavu. E tog vakuum dela nije bilo ali ovaj deo koji drži tablet deluje solidno. Evo sad sam se setio da sam zaboravio da obiđem eurosalon na vrhu Ušća.
Pored toga nisam našao ni Memo Pad HD7 sa 16GB, bilo ih je sa belom poleđinom ali me brine da bi se reflektovala u šoferci pa bi radije sivi. Tog nije bilo. Možda sutra odem do DC.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Android stereo u kolima

Post od McGruja » 08 Apr 2014, 17:37

Tehnomanija kod Airport Citija?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 08 Apr 2014, 17:50

Tehnomaniju sam zaboravio. Nego postoji Asus Fonepad koji je dosta sličan i par hiljada skuplji, ima nešto lošije a nešto bolje ali je glavna razlika što ima SIM slot. Mogu da zamislim par scenarija kad bi to bilo zgodno, mislim pre svega na data kartice. Njega ima u sivoj boji.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od NexT » 08 Apr 2014, 17:52

Ne mogu da zamislim poentu tableta bez SIM-a. Skoro uvek mi je 3G upaljen, WiFi vise ni ne pitam dal ima.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Android stereo u kolima

Post od McGruja » 08 Apr 2014, 17:57

Imas telefon uvek, samim tim imas i internet (wi-fi hot spot)

Tablet za mene ima drugaciju upotrebnu vrednost: veci ekran pruza vise mogucnosnosti za posao, navigacija, hi fi za kola...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Android stereo u kolima

Post od nuk » 08 Apr 2014, 18:01

grujicd je napisao:Tehnomaniju sam zaboravio. Nego postoji Asus Fonepad koji je dosta sličan i par hiljada skuplji, ima nešto lošije a nešto bolje ali je glavna razlika što ima SIM slot. Mogu da zamislim par scenarija kad bi to bilo zgodno, mislim pre svega na data kartice. Njega ima u sivoj boji.

Rekao bih da je memopad na nekoj akciji u CBT ako sam jutros dobro video

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 09 Apr 2014, 08:38

Koliko sam video košta isto kao i na drugim mestima - imam utisak da je glavni distributer propisao maloprodajne cene i zato su svuda iste. Elem, naručio sam u WinWin-u Memo Pad i Hama držač, da ne bi jurio dalje po radnjama.

A sad drugo pitanje, koje mislim da je sasvim adekvatno za ovu temu. Imate li preporuku za muzički plejer za Android koji dobro radi na 7"? Da može koliko toliko udobno da se pregleda veća kolekcija i pravi plej lista, ali i da ima neki krupan Play mod sa osnovnim kontrolama, možda još i neki mini pogled koji bi mogao da se vidi preko druge aplikacije ali da je ne zaklanja skroz, tj. da može da radi navigacija a negde u ćošku da budu i kontrole od plejera... Znači baš nešto pravljeno za upotrebu u kolima.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od Xepoj87 » 09 Apr 2014, 14:25

Skoro svaki player ostavlja kontrole u status baru,i na lock screenu. Ako hoces kao prozor da ti radi,onda ne postoji,jer je to mobilni OS ,a ne PC OS :)

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od grujicd » 09 Apr 2014, 15:01

Ima sad i toga npr. Dice plejer može da ti pusti video u "prozorčetu" dok ti radiš nešto drugo. Mislim da i Samsung ima tako neku funkcionalnost u par njihovih aplikacija na flagship modelima. Znači može, samo je pitanje od koje verzije Androida je to dozvoljeno i da li je to neki budž ili aplikacije mogu relativno lako to da izvedu.

Odgovori