Android stereo u kolima

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Android stereo u kolima

Post od xenon » 17 Apr 2014, 11:28

Evo u praksi kako izgleda i156 android navigacija za I30.

Slika Slika Slika

Korejanci su odradili odličan posao u projektovanju prednje table kako u pogledu kvaliteta plastike tako i u završnoj obradi i u spojevima.Sve je ekstra precizno uklopljeno, bez ikakvih kvrckanja,ošljarenja i ušteda.

Ugradnja Android -takozvane-fabričke navigacije umesto jako dobre fabrički obične muzike traje otprilike oko 10 minuta.Zasluga za ovo su korejske super jake i super fleksibilne žabice na levoj i desnoj uspravnoj silver konzoli koja ide od menjača do centralnih otvora za ventilaciju.Dovoljno je samo malo načeti deo oko menjača i uz malo jaču silu same će se izvaditi za par minuta.
Kada se one izvade jedino što preostaje su 4x4 šrafa koji drže fabričku muziku i donji panel za klimu i to je sve.Koliko je hyundai majstorski sve uklopio govori i činjenica da su panel za klimu osim šrafovima pričvrstili i jakim žabicama pa će zato tabla i na 60 stepeni biti bez cvrčaka.
U pakovanju od Android navigacije dolazi gomila kablova i adaptera.Tu je i daljinac,eksterni mikrofon,wi-fi usb adapter,kamera za rikverc,kvalitetno uputstvo i svaka drangulija ima svoju kesicu,nema štednje.

Od svega toga u kutiji nama će ostati poprilično drangulija zato što su kinezi mislili na sve ,nisu štedeli pa tako fabrički mikrofon ako ga imate na I30 ostaje potpuno u upotrebi i radi fenemenalno kvalitetno odnsono isto kvalitetno kao i na fabričkoj muzici.Ako imate fabrički USB ostaje i on u upotrebi.Adapteri koji dolaze su tipa džek na džek i spajanje traje par minuta.Kinezi su dali dva kabla za povezivanje na fabričku antenu pa jedan od njih ostaje opet u kutiji kao višak.
Višak je i daljinac za koji nisam našao upotrebu jer su aspolutno svi dugmići na volanu u funkciji pa je daljinac opet višak.Ovo važi ako imate fabričke komande na volanu.
Nisam ugradio rikverc kameru mada i ona dolazi u pakovanju sa sve kablovima.Višak će vam biti i antena za prijem tv kanala koja dolazi u pakovanu čak i ako niste dokupili eksterni tjuner i stvarno se čudim kako nema kineskih ušteda,prosto neverovatno.
Stavio sam Usb wi-fi na usb kabl iz pakovanja,sve to spakavao u kasetu od suvozača koja ima prirodan put do navigacije i zabava može da počne.
Čim se upali multimedija tu je Hyundai logo a posle kreće poznati android logo.Po podizanju dolazimo do glavnog menija i ceo sistem od pojačala,radija,dvd-a ,navigacije,medije sve je pod androidom ali baš sve.Android je 2,3 sa google marketom i par korisnih aplikacija tipa digitrona i recimo podsetnika za servisne intrvale gde unosite sve šta je menjano u servisu i to vam je vaša elektronska servisna kjiga u obliku android aplikacije ,šta reći nego korisno.Tu je i web pretraživač kao i prečice za ono najosnovnije da se ne ide u podešavanja.Ko zna kako radi android sve će pronaći tamo gde je od podešavanja ekrana,zvuka,mreže,bluetootha i tu je spakovano i podešavanje za komande na volanu kao i još neka specifična podešavanja zajedno sa putanjom za navigaciju.Kinezi su na interni hard disk od 4gb koji dolazi kao poklon instalirali kompletan IGO sa svim vražjim mapama,kamerama,tačkama i šta sve ne,a vaše je samo da u meniju odaberete koju mapu imate i to je to.
Osim ovog internog diska tu su još za ne poverovati dodatna dva čitača sd kartica plus kablovi za ipad i silni av činčevi što za ulaz što za izlaz.Meni za radio je prost ,možda sam očekivao malo bolji izgled ali je bitno da rds radi mada su slova za rds nešto sitnija.Skeniranje stanica radi svemirskom brzinom mada na ekranu nema numeracija stanica od 1 do 7 recimo nego ima samo napred nazad ili da prstom prevlaćite skalu.Tu je još i virtual cd kao i dvd fabrički plejer koji sam probao samo na kratko.Dvd mehanizam je malo bučniji.Sva plastika i dugmići su odličnog kvaliteta pa je čak i onaj deo plastike oko dvd proreza napravljen od one plišane plastike baš kao kod originala što je stvarno dokaz da se neko baš potrudio da napravi nešto kvalitetno.Ušteda ima i one se svakao tiču ekrana koji nije tako baš vrhunski kada su tač opcije tu ali je pristojnog kvaliteta.Još jedna mana ekrana je relativno slabija osvetljenost na jakom suncu čak i kada sam sve podesio na najače osvetljenje ali se i dalje sve vidi.Bluetooth ima samo najosnovnije komande i nema neke napredne opcije.Sinhronizovanje imenika ne radi sa svim telefonima ali je uparivanje kvalitetno odrađeno.Ono što je meni najbitnije je kvalitet veze a to je stvarno vrhunski odrađeno pa ostale bluetooth zamerke odmah padaju u vodu.Interna gps antena je stavljena odmah ispod table i ima baš lepo mesto za nju.Prijem signala je odličan a igo je dobar odabir.Može se podesiti da paraleno ide ton sa navigacije u pozadini a recimo glavni ton sa radija.Ovde nama slike u slici jer je to ostavljeno za win ce verziju,mada ima nekih opcija sličnih takvoj.
Boja dugmića je plava kao i fabrička boja.Uredjaj nema ventilator ali je pozadi stavljen jako veliki i tezak hladnjak visestruko masivniji od fabrickog.
Proizvođač je izbacio i android 4.0.3 verziju ali je ja nisam probao.Treba napomnuti da android u kolima ima i neke limite a među njima najvažnije je to da ne smete da okrećete kontakt bravu samo na kratko jer čim krene podizanje androida a to traje duže nego bilo koji fabrički klasičan softver nema odmah gašenja auta jer se android neće podići do kraja a to za sobom vodi do problema u radu i otkazvanja nekih funkcija što nije dobro.Sa druge strane android donosi radost u vidu fleksibilnosti zatim razne aplikacije,google,surfanje pa sve do MX plejera,multimedije i IPTV televizije a sve uz pomoć hot spota koji izigrava vaš mobilni telefon.Moguće je poručiti i 3g usb modem za one koji imaju potrebu za tako nečim.Android je sigurno osetljiviji od bilo kog suvoparnog i dosadnog fabričkog softvera ali zato pruža svu otvorenost android okruženja.
Čak i ako vam počne štucati možete uvek u factory reset i za par minuta imate sve opet ponovo instalirano.Igo koji se nalazi na internom disku ostaje netaknut pa je vaše samo da pokrenete apk fajl i za jedan minut on je tu .Za svaki slučaj od trgovca treba tražiti originalni recovery na sd kartici u slučaju da nemate više slike na ekranu jer onda factory reset nije moguć.Pored toga čak i da imate fajl on nije dovoljan jer je njegova priprema na sd karticu specifična i komplkovana.
Sve u svemu ovaj proizvođač nije štedeo kako bi se to pomislio a uštede su da tako kažem svedene na najmanju moguću meru odnsno tamo gde to nije toliko bitno a kao dokaz za to je odlično pojačalo koje je bolje od fabričkog i zvuk je kvalitetan.Brza instalacija bez kopanja,bušenja,petljanja i budženja je odlična stvar.Od ostalih radova ostalo je povezivanje dvb-t2 tjunera,kamere za rikverc.Za sad mi je kablovska (IPTV)televizija u kolima sasvim dovoljna,imam negde oko 100 kanala sa sve eurosportovima,arenama,domaćim i stranim kanalima.
Proizvodjac je firma ROADNAV sa ogromnim iskustvom i popularna je po svetu osim kod nas naravno.Dokaz za moje tvrdnje je i preko 200 stranica na XDA forumu posveceno samo ovom proizvodjacu gde su neki od clanova i inzinjeri zaposleni u Roadnav-u.
Kod nas postoji ovlasceni servis i imaju dosta rezervnih delova na lageru.Najveci kupac su prodajni saloni Wagen automobila i koliko mi se cini uglavnom je to win-ce operativni sistem.Android je vise za one koji vole da barataju Androidom.Pored wagena tu je i Kia kao i maltene svi ostali uvoznici.

Slika Slika Slika Slika Slika
Poslednja izmena od xenon u 17 Apr 2014, 11:54, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Android stereo u kolima

Post od McGruja » 17 Apr 2014, 11:52

Odlicna stvar!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od Xepoj87 » 17 Apr 2014, 13:32

Super stvar!
Ovakvo isto,sa fabrickim izgledom sam ja narucio u Mazdinom salonu kada sam kaparisao Mazdu 6,samo sto nije bila android.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Android stereo u kolima

Post od xenon » 17 Apr 2014, 14:44

Ako si dobio od iste fabrike takozvanu S100 seriju onda mozes da instaliras Android.
Bitna je napomena da Android nije niti moze biti stabilan kao WIn-ce u auto okruzenju.
Android je za one koji ga vole.

podvarak
Site Admin
Postovi: 605
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Android stereo u kolima

Post od podvarak » 17 Apr 2014, 15:07

Koliko traje period od trenutka davanja kontakta do trenutka dok ne pocne da svira i da li uredjaj pamti poslednje sta je svirao i volume koji je bio?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od Xepoj87 » 17 Apr 2014, 15:09

Cisto sumnjam,to bi morao ceo android da se prepravi iskljucivo nameni u kolima. Verujem da moras svaki put da otvaras aplikacije.
Osim ako nije neko napravio neki root bas za tu namenu...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Android stereo u kolima

Post od xenon » 17 Apr 2014, 16:07

podvarak je napisao:Koliko traje period od trenutka davanja kontakta do trenutka dok ne pocne da svira i da li uredjaj pamti poslednje sta je svirao i volume koji je bio?
Izmeriću štopericom da budem što tačniji.Vreme je svakako najduže od bilo čega što juri na klasičnim fabričkim softverima.
Ovo drugo ću proveriti.

U svakom slučaju ceo ovaj sistem treba posmatrati ovako:

.Klasičan kućni televizor je ovde hardver od navagicije.

-Daljinski upravljač od tog televizora je ovde Android komandni sistem koji daje android komande televizoru pa on to izvršava na nivou hardvera koji nema veze sa androidom(ovo se odnosi na samo neke komponente).

Bez tog daljiskog ništa ne radi niti se može upravljati jer se sve komande aktiviraju putem androida.

Ja da sam na mestu proizvođača napravio bi klasičan fabrički softver kao recimo što to ima fabrička hyundai muzila.Zatim bi u okviru tog softvera napravio ulaz preko posebne ikone za Android gde će biti samo ono što je vezano za Android uključujući internet radio,multimediju na internim i eksternim diskovima,pretraživač,navigaciju i sve ostalo.
Na fabričkom softveru bi ostavio radio,dvd,eks TV tjunere i sva sistemska podešavanja i naravno osmislio bi gde tu da udenem bluetooth vezu.Kad se pali sistem sve uvek ide iz klasičnog softvera.Kad se gasi sistem prvo se klasično gasi sam android ako je pokrenut pa onda na kraju fabrički sw.
Ovako bi se dobila dva sistema u jednom.
Za sada je ovo moguće ostvariti eksperimentom koji sam izveo.Na Win-Ce sam preko činčeva povezao eksterni android boks sa infra red kontrolom.Infra red senzor sam izvukao na produžni kabl da bi palio i gasio android po potrebi.Njega sam povez na av in od win ce navigacije.Nabavio sam jako mali univerzalni daljiski upravljač na koji sam prekopirao infra red komande sa android boksa i sa win ce navigacije.Ovako sam dobio ono što sam hteo a to je dva potpuno nezavisna operativna sistema.Ovo je inače rešenje za sve one koji imaju multimedijalne sisteme sa ekranom osetljivim na dodir a nemaju android.Naravno da sam morao naći android boks koji se slabo greje i da ima otporan hardver.

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Android stereo u kolima

Post od xenon » 17 Apr 2014, 16:13

Xepoj87 je napisao:Cisto sumnjam,to bi morao ceo android da se prepravi iskljucivo nameni u kolima. Verujem da moras svaki put da otvaras aplikacije.
Osim ako nije neko napravio neki root bas za tu namenu...
Svaka komanda ili funkcija tipa dvd,radio,media,navigacija ima svoje fizičko dugme bilo na uređaju bilo preko meni dugmeta na volanu.Osim toga sve je to moguće pokrenuti i putem ekrana stim da ovde radi multi tasking.U isto vreme može ići radio i navigacija pa tako recimo ako slušaš radio i odeš na navigaciju onda ćeš imati i glas od navigacije naravno kad treba i sve vreme ide zvuk sa radija.Ima još primera multi taskinga ali nema slike u slici.Kontrola tona postoji za svaku funkciju posebno.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Android stereo u kolima

Post od Xepoj87 » 17 Apr 2014, 16:18

Ne,naravno,to sve znamo,ali kada upalis kola,fabrika te vraca tamo gde si bio,na istu radio stanicu,na istu jacinu zvuka,dok ovde sve to moras ponovo,jel tako?
Osim sto je u odnosu na obican tablet,olaksano sa hard tasterima koji sluze kao skracenice.
Mislim da je to Podvarak hteo pitati.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Android stereo u kolima

Post od xenon » 17 Apr 2014, 17:13

Sad sam izmerio vremena.

Od okretaja ključa u bravi do povratka tamo gde je bio na recimo radio, prođe 24 sekunde i naravno pamti gde je bio zadnji put i pamti jačinu tona koja je bila.

Vreme da se vrati na DVD tamo gde je ostao zadnji put uz učitavanje dvd-a treba mu 1 minut i 8 sekundi.

Za povratak u virtual cd treba mu isto kao i za radio 24 sekunde.

Najveći problem je recimo ako verglaš da upališ auto onda ćeš pet puta upaliti i ugasiti android a to će dovesti do pada androida.Ako se ima srece onda ce pomoci samo reset a ako nema slike na ekranu onda mora recovery.

Lek za ovo postoji a to je da ako vam štuca akumulator ili vam na hladnom teško pali ili nešto treće onda je najbolje svaki put pre nego ugasite auto da ga ručno ugasite tako da kad ponosvo startujete sistem on će biti ugašen pa kad upalite auto i krenete onda ga ručno uključite.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Android stereo u kolima

Post od Geza » 26 Maj 2014, 15:41

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Android stereo u kolima

Post od McGruja » 26 Maj 2014, 16:56

Ali ljubicaste napolitanke, nista bolje posle trave :)

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Android stereo u kolima

Post od methane.master » 26 Maj 2014, 17:54

^^ Pa koliko šećera imaju dejstvo ni ne čudi. :kezo:
Širim haos!

podvarak
Site Admin
Postovi: 605
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Android stereo u kolima

Post od podvarak » 26 Maj 2014, 17:58

Jbg, trude se ljudi ;)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Android stereo u kolima

Post od Sloba » 26 Maj 2014, 18:22

Interesuje me kakav prijem ima GPS risiver kada je telefon ovako ukopan u tablu. Ako dobro radi, super je resenje.

Sent from my HTC One V

Odgovori