Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, klima...)

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Xepoj87 » 11 Mar 2014, 18:26

misha je napisao:Dabome. :D Zaboravio sam da napomenem,kada je temperatura u kabini preko 23 stepena aut.klima se sama pali a zimi kada je ispod 5 grejaci sedista, neverovatno. Da mi je neko to ranije pricao,ne bih mu verovao. :mrgreen:

Послато са GT-I9100 користећи Тапаток 2
A tebi je dobra stvar sto se stakla svaki put zatvaraju kada zakljucas,i sto sve to sam pali? :)
Ja licno bih izludeo :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Texonja » 11 Mar 2014, 18:28

Slazem se sa Herojem. Mene nervira da mi menja brzine automatski i nervira me sto moram svaki put da iskljucujem start/stop system, tako da mogu misliti kako bih popizdeo da mi se pravi pametan sa prozorima ili sa klimom (to sto pali cim je temp preko 23C) i slicno... Auto treba da cuti i da radi sta mu ja kazem.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od ftj » 11 Mar 2014, 19:12

Da imas digitalnu klimu palio bi ti je sam preko neke temperature :)

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od DejanS » 11 Mar 2014, 19:15

Texonja je napisao: Auto treba da cuti i da radi sta mu ja kazem.
Upravo to, nikakav tempomat, nikakve gluposti i njegova odlucivanja kad sta da radi. Bavim se ovim stvarima, znam kako tu jedna greska moze da kosta puno i nemam poverenja u elektroniku i programirane stvari, bez obzira sto je japansko.

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 786
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od RobiNS » 11 Mar 2014, 19:21

I ja se na isti način tešim što nemam automatsku klimu i tempomat :kezo:
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od DejanS » 11 Mar 2014, 19:24

Automatska klima jos i nekako, ali u tempomat i limitator brzine (koji ima na toyoti corolli) apsolutno ne verujem.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od ftj » 11 Mar 2014, 19:26

@DejanS

Zasto onda ne trazis auto sa karburatorom a ne racunarom koji odlucuje u kom trenutku ubrizgava gorivo? Ili auto koji sam otpusta kocnicu kada se tocak zablokira ili koci odredjene tockove da se ne bi zanosio i slicno. Ako vec nemas poverenja u tempomat zasto bi imao u ove stvari od kojih ti zaista glava zavisi.

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od DejanS » 11 Mar 2014, 19:30

Jbg ftj, psiha je zaebana stvar, a kad poznajes kako se to testira i ko to pravi i kako, onda te baci u razmisljanje. Tempomat te cini opustenim u toku voznje, nesvesno spustas koncentraciju, a to ne zelim ni sebi ni drugima, mozda gresim, ali to je moje misljenje.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Xepoj87 » 11 Mar 2014, 19:36

ftj je napisao:Da imas digitalnu klimu palio bi ti je sam preko neke temperature :)
Ocigledno se ne pali svaka :)
A digitalna klima ne ppstoji,vec automatska i manuelna. Cim je automatska,znaci da ima elektroniku,bez obzira kako je interfejs realizovan.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Texonja » 11 Mar 2014, 19:57

Ne razumem kako nemam "digitalnu" klimu? Mislim da ni ne postoji X3 sa "analognom".
Ako iskljucim pahuljicu kod X3-jke, u kabini moze da bude i +40 on je nece upaliti dok ponovo ne aktiviram "pahuljicu". Isto je i na Golfu 4. Dokle god mi stoji na "econ", nece se praviti pametan i pokusavace bez klime da rashladi koliko moze. Kad mu stavim na "auto" ili ostavim blanko bez "econ" rezima, onda on pali kompresor kada misli da treba.

Nije to stvar oko koje treba dizati famu, ali je iritantno kada masina nesto radi sto ti ne zelis (poput start/stop sistema, kojeg uvek uzimam za primer jer me konkretno nervira na mom autu). Kao npr sto me nervira sto ako su upaljena oborena svetla, po automatizmu kada prska tecnost za stakla po soferci, izbaci i brizgaljke pa pere farove. I onda pola od toga zavrsi na farovima, a ostalo se razleti sa strane i na haubu. :glavomuzid:
Ja bih sve takve stvari stavio u jedan MENU, gde bih imao OPTIONS i onda ON/OFF po zelji. To ne bi bila velika mudrolija napraviti. Naprotiv.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Xepoj87 » 11 Mar 2014, 20:07

I mene nervira sto mi prska farove,pa kada mi je cist auto,ugasim svetla,prsnem,pa upalim :)

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od ftj » 11 Mar 2014, 20:12

Mislio sam da imas onu sa sporet prekidacima tzv. poluautomatsku tj. jednozonsku. Znam da kod bmwa dvozonska pali automatski i to i mene nervira(kod golfa to naravno ne pali).

@DejanS

Slazem se da moze covek previse da se opusti ali ako se koristi savesno mislim da je vise nego ok.

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od DejanS » 11 Mar 2014, 20:16

To je sve stvar implementacije i ogranicenosti inz. koji su to konstruisali i pravili, da li namerno, da li slucajno. Sve to gde nemamo kontrolu nad komponentama je lose, pa makar one bile vrhunske, ali svugde u tim sistemima ima mesta za gresku. Sto kaze Texonja, sve to moze da se ubaci na opcije ON/OFF i to je to, pa hoces koristiti ili neces.

@ftj: Slazem se za to savesno koriscenje, ali mali je procenat ljudi koji shvataju kako to utice na koncentraciju i sposobnost reagovanja u odredjenim situacijama, mnogo je veci onaj koji na to gleda, e super, sad ne moram da drzim nogu na gasu, mogu da je sklonim (u neprirodan polozaj za voznju) i u slucaju nezgode, moras da izvedes drugaciji pokret od onoga koji izvodis u gradskoj voznji bez tempomata, a na to vec ne spada u refleksnu reakciju. No to je vec sasvim druga prica, ali vezana za moje nepoverenje u stvari kao sto su tempomat. Samo sam hteo da kazem da hocu da imam sto vecu kontrolu na ono sto utice na moju i tudju sigurnost.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Rakhil » 11 Mar 2014, 20:27

Cinjenica je da proizvodjaci sve vise prave kola za debile, a sa Texom se slazem jednog Bacevica posto: auto ima da radi sta mu ja kazem, ne sta misli da treba.
I dalje tvrdim da su automatska svetla realno nepotrebna ako imas levu ruku, a automatske brisace bih pocupao iz auta da mi ih slucajno uvale u nekom paketu. Za automatsko samostalno paljenje grejaca u sedistima bi mu sledio benzin po krovu i sibica.
Ja sam mozda staromodan i drkadzija po prirodi, ali bih ljude koji svesno doplate za automatsko parkiranje iskljucivao iz saobracaja PERMANENTNO, a i zahtev za BusPlus bi im bio pod detaljnim razmatranjem.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Hyundai i30 vs Suzuki SX4

Post od Texonja » 11 Mar 2014, 20:29

ftj je napisao:kod bmwa dvozonska pali automatski
:naughty:
Dvozonsku sam imao na E90 LCI i nije palio automatski nista. Ako mu ja na pahuljica-taster iskljucim klimu, to je amin. Jedino ako mislis na F30, posto s njima nisam imao kontakta. To moze Floyd da kaze...

@Heroj, istu foru sa gasenjem svetala i ja primenjujem, mada je to retko potrebno jer srecom brizgaljke ne peru farove sa ukljucenim samo dnevnim svetlima, a 95% vozim danju.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori