Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, klima...)

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od nuk » 12 Mar 2014, 09:18

Automatske brisače sam imao na prošlom a imam i na ovom Scenicu s'tim što su na prošlom bili neupotrebljivi dok na ovom rade perfektno, bukvalno ih stavim u automatski režim i ne diram više ručicu ma kakva da je kiša, sami pojačajavaju i smanjuju intenzitet ili prestaju sa radom kada stane kiša. Ne znam u čemu je bila fora kod prošlog Scenica ali je činjenica da je odlična stvar taj senzor kad radi kako treba a koliko sam shvatio, retko na kojem automobilu je tako :)

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od dunx81 » 12 Mar 2014, 09:24

Kad spomenuste brisače,na Xsari mi se sviđalo što menjaju interval brisanja u zavisnosti od brzine kojom se auto kreće.
Staneš na semafor oni uspore tj. pocnu da brisu sa zadrškom. Krenes,opet pice...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od grujicd » 12 Mar 2014, 09:25

I to je već velika pomoć.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od Saša » 12 Mar 2014, 10:23

Ko voli minimalizam i čistu manualu, evo mu mog Punta, da se menjamo... :kezo:

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od DejanS » 12 Mar 2014, 10:24

Saša je napisao:Ko voli minimalizam i čistu manualu, evo mu mog Punta, da se menjamo... :kezo:
Klasik(a) je uvek u modi :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od Saša » 12 Mar 2014, 10:33

Ja bre čak i zadnje rukohvate moram da dokupim i dodam, a vi koji u startu imate imate sve i svašta se frljate sa "ma, ne treba"... :D

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od Stjepa » 12 Mar 2014, 10:41

Zar ne vidiš Saša da pokušavaju da pokažu koliko su samostalni - ne treba meni niko i ništa, sve ja to sam. :)
A da im uskratiš tu opremu koju kude posle mesec dana bi je tražili nazad jer se čovek jednostavno navikne.

Meni su grejači u spoljašnjim retrovizorima :doubleup: Nije da trebaju često, svega par puta godišnje ali su tako dobra stvar.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od trojanac » 12 Mar 2014, 10:44

Potpisujem ovo za grejače retrovizora.
Posetite www.garaza.rs !

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od DejanS » 12 Mar 2014, 10:46

Grejaci retrovizora nemaju isti uticaj na voznju kao tempomat, a prica je krenula od tempomata, pa presla na pranje farova, automatske brisace, grejace sedista....

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od Saša » 12 Mar 2014, 10:48

Meni na Puntu u suštini fale baš neke od pomenutih sitnica, tipa kad pipnem polugicu žmigavca da odradi propisna tri blinka a ne da je moram držati, zatim dodatna regulacija pauze brisača (a ne da imam jednu jednu brzinu i to ti je što ti je), da prozori hoće da se spuste do kraja na jedan pritisak prekidača a ne da ih moram držati i takve jednostavne stvari. Vi koji to imate izgleda to zaista i ne primećujete, ali bi vam sigurno nedostajalo da vam neko odjednom uskrati... :)

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od ftj » 12 Mar 2014, 10:53

Tempomat koristim najčešće na autoputu(ponekad i na otvorenom kad nije gužva). Nogu odmaram a kada obilazim kamione često stavim nogu iznad kočnice i po meni to može samo da mi pomogne u poređenju sa tim da držiš nogu na gasu a slučajno ti brzo zatreba kočnica. U slučaju da vidim u daljini da moram da usporim, pritisnem cancel i najčešće ne moram ni da pipam kočnicu a kad se prepreka ukloni kliknem restore i odmah se vraćam na krstareću brzinu. Ovo dosta utiče na sveukupnu prosečnu brzinu jer ljudi kad voze i moraju da uspore ne vrate se uvek na prethodnu brzinu i tako kvare prosek putovanja. Možda zvuči suludo ali kad treba da pređeš 500-1000 km za dan, takve stvari su od velike pomoći.

DejanS
Postovi: 186
Pridružio se: 30 Mar 2013, 03:26
Garaža: Toyota Corolla 1.6 Valvematic, Luna 2014
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od DejanS » 12 Mar 2014, 10:55

To su super sitnice, niko to ne spori, ali spustanje stakla na jedan klik ne utice na budnost i koncentraciju vozaca kao tempomat, to je po meni opasna stvar u rukama ljudi koji se opuste kao u fotelji kad ga koriste i ne razmisljaju dalje kad ga ukljuce.
ftj je napisao:Možda zvuči suludo ali kad treba da pređeš 500-1000 km za dan, takve stvari su od velike pomoći.

Tu se slazem, na tolikoj kilometrazi na autoputu, nogu vise ne bih osecao bez tempomata.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od Saša » 12 Mar 2014, 11:02

Ma ima i ja da turim taj tempomat u Punta, baš u inat... :kezo:

Viđu ovo: :D

http://www.ebay.com/itm/DEVIO-LUCI-FIAT ... 0a&vxp=mtr

Šta sve italijanski Puntići nisu imali od opreme, lele...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od Texonja » 12 Mar 2014, 11:17

ftj je napisao:U slučaju da vidim u daljini da moram da usporim, pritisnem cancel i najčešće ne moram ni da pipam kočnicu a kad se prepreka ukloni kliknem restore i odmah se vraćam na krstareću brzinu.
:plusone:
Tempomat je fenomenalna stvar. U kombinaciji sa automatskim menjacem je jos bolja. Mozes da vozis auto kao da ima rucni gas.
Uz to me tempomat smiruje da ne preteram sa brzinom, jer tesko je uzdrzati se na autoputu da vozis disciplinovano kad imas brisani prostor ispred sebe. Stalno me "vuce" nesto da stiskam i idem brze. Ovako, stavim tempomat na 130 km/h i teraj...

Cesto ga koristim i po gradu. U Zrenjaninu ko zna, Mileticeva ulica, duga je, ima dve trake, nema puno saobracaja, a radar je svakog dana tu, nekad pre podne, nekad popodne. Stavim tempomat na 54 km/h (po GPS-u je to 50, merio vise puta :)) i nevidljiv sam za radar.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Upotrebna vrednost dodatne opreme (podizači, aut. klima,

Post od McGruja » 12 Mar 2014, 11:30

Nevidljiv - Ko malezijski avion :)

Odgovori