Patosnice

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Patosnice

Post od OMP » 10 Sep 2022, 11:59

ove plasticne kadice koje su se nekad pravile i furale su uzasno klizave, mrda cela kadica pod nogama , imao sam ih na nekom jugu kad sam ga kupio i bacio to odmah posle par voznji kad sam video koliko su rizicne a i izgled im je uzasan, nisam siguran da li su postojale tipske, ove ocigledno nisu bile pa su zato i bile zeznute u voznji.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Patosnice

Post od ljubitelj » 10 Sep 2022, 12:36

Ja imam fabričke te plastične kadice, original Volvo, koje nikada nisu klizale. Em se uklapaju gotovo savršeno em sa donje strane imaju kao male iglice koje se zabodu u tepih. Nema pomeranja.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Patosnice

Post od nidza » 10 Sep 2022, 12:39

Kulturna kola imaju dugme na koje se fiksira i velur i guma, nema da mrda.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Patosnice

Post od Gazu » 10 Sep 2022, 14:05

Kapiram da uvek to zavisi od materijala, a kadice koje ne kližu je verovatno teže naći i zbog toga što su manje popularne - ugl. je ljudima ružno da drže kadice. U suprotnom bi bilo i boljih kadica da se kupi, a ovako je tu uglavnom ta neka minimalna dubina koja se čini dovoljnom. Inače bi mogla kadica biti korisna za zimu - da budeš sigurniji zbog unošenja snega i bljuzgavice, pa i soli.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Patosnice

Post od ljubitelj » 10 Sep 2022, 14:39

Nekulturna kola imaju prosto rešeno, i velur i kadica fiksirani bez dugmića :) Jednostavno i efikasno.
A kulturna kola sa dugmetom kada treba da se 5 puta zimi dnevno isprazni kadica samo dodatno otežan posao.
Imao i kulturna i nekulturna kola...
Ove kadice iz nekulturnih prebacio u kulturna kola pa i tamo uredno završavaju posao iako nisu sasvim pasent.
-----------------------
Ove original fabričke kadice su duboke, ne klizaju, plastika je veoma izdržljiva, praktično su neuništive, ne klizaju...nisu pretpostavljam popularne zbog cene. Koliko se sećam u cenovniku dodatne opreme su bile reda 150-200 DEM ondašnjih što i nije bilo malo.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Patosnice

Post od Vladapetr » 12 Sep 2022, 17:19

5 puta dnevno da se isprazni kadica? Pa jbt


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori