Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od Delija » 06 Jun 2014, 09:32

Da. Jedini problem je ako imas i polarizovane naocare za sunce - dojajna kombinacija :D
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od samo polako » 06 Jun 2014, 11:44

Au upropastismo čoveku temu! :)

Primetim da pominjete pešake kao moguće žrtve folija.

Čekajte kako primećujete pešake, preko šoferke ili preko bočnih stakala?
Kako po vama izgleda realno uočavanje pešaka?

Pominje se i uočavanje vozila pozadi.
Ja sam iskreno progledao od kada sam stavio folije pozadi jer mi je svetlo drugih vozila, pa još kada ga nepravilno koriste veoma smetalo i pomalo žalim što ga nisam još zatamnio a stavio sam 80%.

Kako što sam i sam bio protivnik, iz dva razloga a jedan je taj što je za mene ta folija predstavljala sve ono negativno u našem društvu iz nekog perioda, tako sam od kada sam ih ja stavio uspeo da utičem na prijatelje i kolege koje su razbile svoje predrasude i same učinile isto.
Jedna test vožnja i uvidi se razlika.

Možemo mi do sutra da raspravljamo da li folije štite od IR ili UV zraka ali meni je sa folijama prijatnije.


Da se razumemo nisam za divljanje ali jesam za korisno!
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
icenick
Postovi: 10
Pridružio se: 28 Maj 2014, 07:19
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 9g

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od icenick » 06 Jun 2014, 12:10

samo polako je napisao:Au upropastismo čoveku temu! :)

necu nista da kazem
:-)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od Delija » 06 Jun 2014, 12:16

Pa i ne treba da kazes nego poslusaj lepo vecinu, stavi folije i onda casti kad vidis koliko si bio gresan :kezo:

BTW, red bi bio i da predstavis svoje sokocalo ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21086
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od nidza » 06 Jun 2014, 17:10

Stavi slobodno folije. Lako ćeš da ih skineš ako bude problem.

Ja nisam generalno protiv, samo sam protiv tvrdnje da ne umanjuju vidljivost noću, jer je itekako umanjuju.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od Day Walker » 06 Jun 2014, 17:20

Sta zanci itekako?
Ako mislis pri parkiranju, tu se slazem.
Ako mislis pri normalnoj voznji, i normalnoj zatamnjenosti (ne kao kod heroja napred) onda ne vidim koji problem mozes imati sa vidljivoscu? :pardon:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od Risto » 07 Jun 2014, 07:54

ajde da kazem i ja svoje misljenje...

ja sam neko ko ima jako slab vid i meni bi folije sigurno dosta smetale u voznji i po danu a kamo nocu... meni npr. smetaju i neke naocare za sunce kada se nadjem u tamnom jer jednostavno slabo vidim, vozio sam par puta auto sa zatamnjenim staklima, doduse jace zatamnjen, i iskreno sam imao problema i po danu jer sam sporije uocavao stvari oko sebe...

ali opet ne postavljam sebe kao merodavnu osobu, meni smetaju folije ali ne kazem da su svi koji voze auto sa folijama opasni na putu... sigurno da folije nisu bas pametan izbor za ljude koji imaju problema sa vidom i u takvim slucajevima sam protiv toga, ostali, neka rade kako im se svidja...

ako covek nece folije onda bi mu ja preporucio rolo za zadnja stakla jer zaista radi posao dobro a mozes da ga uklonis kada ti smeta. ja imam rolo na tatinoj C klasi i moram da priznam da je proizvod dobro uradjen, u pitanju je original mercedesov proizvod iz asortimana dodatne opreme, kada mi ne treba drzim se u gepeku a leti zna da bude od koristi...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od McGruja » 07 Jun 2014, 08:21

Original proizvod je jedino sto bih izabrao od tih zavesica.

Ako bas neko ne zeli folije, ima da se kupi tabla vrlo tanke plastike (kao one za koricenje). To bih iskrojio i stavio na prozor, moze i da se spusta staklo sa tim

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od stefanan » 07 Jun 2014, 11:56

Evo ono sto sam pricao:

Moze ovo veoma lako da se napravi i za sitne pare. Mene je sve izaslo oko 1500 dinara za zadnja bocna stakla i staklo na gepeku. Koristio sam providnu PET foliju od 0.7mm na koju sam zalepio najjeftiniju foliju za zatamnjivanje. Kvalitet folije nije presudan jer se ionako lepi na ravnu povrsinu bez upotrebe fena.

Tvrdim papirom sam napravio sablone prozora i po tome iskrojio PET foliju. Na nju sam nalepio foliju za zatamnjivanje i posle susenja montirao u prozore. Prvi prototip sam radio sa folijom od 15%, a kasnije zamenio sa tamnijom od 75%. Svetliju foliju sam samo zadrzao na gepeku zbog bolje preglednosti i u nocnim uslovima voznje.

Ono sto mi se najvise dopalo je lakoca postavljanja i skidanja, kao i mala refleksija koju daje folija cak i pri najmanjem stepenu zatamnjenja.
Evo nekoliko slika:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
icenick
Postovi: 10
Pridružio se: 28 Maj 2014, 07:19
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 9g

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od icenick » 09 Jun 2014, 13:47

@stefanan

vredi pokusati.

kako si ih zakacio za prozore?

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od stefanan » 09 Jun 2014, 19:55

Nije moje,kopirao sam. Pretpostavljam da se samo zavuku malo u onu gumu izmedju stakla i vrata

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od McGruja » 09 Jun 2014, 19:57

Zalepe se za staklo, od takvog su materijala

notorni
Postovi: 6
Pridružio se: 10 Nov 2012, 21:36
Lokacija: Beograd

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od notorni » 24 Jun 2014, 10:19

Gde u Beogradu može da se kupi ta PET folija od 0,7mm ili neka druga debljina?
Serbia is not suburbia...

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od xenon » 16 Avg 2014, 15:28

Ja sam sebi nabavio demontažne zavesice za bočno i zadnje staklo i plus za zadnje male bočne otvore.Ukupno 6 komada,2x bočno,2x bočno mali otvor,2x zadnji prozor.Odlična stvar je što nema lepljenja za držače rama kao kod većine već se dobiju plastične žabice koje se nakače na ram i zatim se postave u okvir dihtung gume od prozora ili u prostor staklo/tapacirung za zadnje staklo.Ovi im daje sposobnost da 1000 puta možete skinuti zavesice i postaviti ih opet bez da se žabice oštete.Montaža je par minuta po otvoru.Možete voziti i sa otvorenim prozorima bez bojazni de će se skinuti jer je sistem kačenja odlično rešen.
Kupio sam ih sa onog linka što je neko već postavio:

http://www.uvcarshades.co.uk/index.php

Platio sam ih 78 funti sa dostavom u englesku odakle mi je prijatelj doneo ovde.Nisam neki pobornik folija jer sam se lično uverio da folija i to ona blaga koja dozvoljava koliko toliko bezbednu vožnju noću nije dovoljna da pri jakom direktnom suncu ne smeta detetu pozadi.Skinem kad hoću,postavim kad hoću.Uz njih se dobije i torbica za čuvanje.Skidanje folije recimo sa zadnjeg stakla povlači sa sobom i štetu na grejaču stakla.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Štitnici protiv sunca i/ili rolo zavese

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2014, 11:28

Day Walker je napisao:Sta zanci itekako?
Ako mislis pri parkiranju, tu se slazem.
Ako mislis pri normalnoj voznji, i normalnoj zatamnjenosti (ne kao kod heroja napred) onda ne vidim koji problem mozes imati sa vidljivoscu? :pardon:
Sta, sta, sta hoces bre ti, sta tebi smetaju moje folije? Pff, sve seljaci, ne umeju da prepoznaju gospodsku foliju :D

Salim se, jeste jebeno nekada, i cini mi se da je vremenom postala losija vidljivost.
Smanjuje se vidljivost svakako, samo je bitno odrediti do koje mere je to zanemarljivo.
Ovo moje je retko kome zanemarljivo, pa je cak i meni pocelo malo da smeta, ali opet nedovoljno da bih razmisljao o skidanju istih.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori