Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Laki021 » 17 Apr 2012, 22:15

Pa ne kritikujem ja njega, samo kazem da se to ne moze raditi na veliko, on je izuzetak a ne pravilo.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 22:17

Floyd hvala na razumevanju :pivo: Kada majstor završi prebacivanje postavljam detaljno slike da vidite kako izgleda sve, sa slikama kako je izgledalo ranije i koje sam delove "modernizovao" :) Istina je da sam pogubio živce dok sam ih nabavljao , svaki deo ima svoju priču :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Floyd » 17 Apr 2012, 22:30

Laki021 je napisao:Pa ne kritikujem ja njega, samo kazem da se to ne moze raditi na veliko, on je izuzetak a ne pravilo.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Nisam rekao da ga kritikujes ali vidim da imas negativan stav po tom pitanju.
Ja kazem da to prebacivanje nije nikakav bauk sve dok se radi po propisima.
Brabus tjunira Mercedes od 100ke pa ga ceo raskupusa i vrati u prvobitno...ne jos bolje stanje.

Cak sta vise, mislim da bi bilo bolje da se naprave veliki servisi, koji bi se sertifikovali samo za te stvari...nesto kao tjunerska radionica.

Ono sto se slazem, je da treba detaljno "precesljati" tzv. otpade (radionice za rasturanje kradenih automobila) u Srbiji, zabraniti prepravku i registraciju tesko havarasanih automobila i dobro obratiti paznju na to ko sve sebe naziva majstorom jer kako neko lose moze da prebaci "englaza" tako isto moze da budzenjem i losim varenjem uz komentar "ma drzace to..." (umesto zamenom nekog dela) i sl. da u saobracaj pusti i potencijalno opasan auto koji nije bio "englez".

@SuperB

Ne sumnjam da ce ispasti super kao i Grujin Passat ;)

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 22:50

Hehehe pa vidi isti nam majstor radi prebacivanje, videćemo kada završi, postavljam slike čim bude gotovo :pijemo:

raki
Postovi: 22
Pridružio se: 16 Apr 2012, 14:24
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od raki » 18 Apr 2012, 10:55

Sigurno se uštedi novac kada se prebacuje volan zato to ljudi i rade.Pitanje je samo koliko majstori to pošteno odrade i šta sve menjaju.Interesentno je videti prebačeni volan i tražiti greške,obično je to na pasatu zadnja maglenka,ručna kočnica sa pogrešne strane,retrovizori,brava za oključavanje ostaje sa desne strane....

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od sebekkg » 18 Apr 2012, 10:55

Floyd je napisao:
Ono sto se slazem, je da treba detaljno "precesljati" tzv. otpade (radionice za rasturanje kradenih automobila) u Srbiji, zabraniti prepravku i registraciju tesko havarasanih automobila ....

naravno, i ja se slazem za to, ali znaj da neko u DeBe/MUP-u ima veeeliku proviziju od toga, secas se RACA IZ BLACA, je radio godinama, imao je toliko delova, da je mogao da otvori omanju fabriku auta, naravno puno kradenih delova, e kad je prestao da bude podoban, ono se ISPOSTAVI DA SE ZATURIO kradeni deo... o tome ti pricam ja rodjo moj... to treba da se PROCESLJA, pa ce onda lako i ovi lopovi za sebe/pol... :thumbdown:
Slika

raki
Postovi: 22
Pridružio se: 16 Apr 2012, 14:24
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od raki » 18 Apr 2012, 15:07

Ima neko slike prebacivanih automobila?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od dragvorl » 18 Apr 2012, 21:44

Ima ovde.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1571
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Birthday
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od sasa lbg » 19 Apr 2012, 00:06

SuperB je napisao:Hehehe pa vidi isti nam majstor radi prebacivanje, videćemo kada završi, postavljam slike čim bude gotovo :pijemo:
Pa sta su ti slike vazne ?!?
Vazno ti je da posle prebacivanja sve funkcionise ,da nemas koje kakve zvukove ili sl.

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 19 Apr 2012, 08:06

Sasa ne posedujem tehnicke mogucnosti da ti posaljem zvukove prilikom voznje zato cu da postavim slike da se vidi da li se sve uklapa na svoje mesto nakon prebacivanja, da li je tabla kriva i sl. Posto sam svaki deo licno nabavio i svaki sraf je originalan i odneo sam automobil majstoru koji je prosle godine odradio min 60 passata koji su slicni Superbu ne verujem da cu prilikom voznje cuti gremline u tabli. Nisam ih cuo ni u vozilima prijatelja koji su prebacili volan kod manje strucnijih majstora,ali svaki majstor je za sebe prica, neko gresi,ostavlja "visak" delova tokom prebacivanja pa se povremeno neki gremlin probudi u tabli tokom voznje,a ja takve majstore izbegavam. Uz slike cu postaviti i iskustvo tokom voznje, a priznaces da je i vizuelan utisak kada se sedne u vozilo vazan, znaci da li je nesto lose postavljeno,ogrebano itd , to mogu slike da prikazu. Cilj mi je da se napokon neko ko ima prebacenog Engleza javi na forumu i detaljno napise svoja iskrena iskustva i tako drugom clanu koji treba da prebaci volan ili kupi takvo vozilo pomogne.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od blaugrana » 19 Apr 2012, 20:17

:doubleup:

raki
Postovi: 22
Pridružio se: 16 Apr 2012, 14:24
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od raki » 21 Apr 2012, 13:37

SuperB je napisao:Sasa ne posedujem tehnicke mogucnosti da ti posaljem zvukove prilikom voznje zato cu da postavim slike da se vidi da li se sve uklapa na svoje mesto nakon prebacivanja, da li je tabla kriva i sl. Posto sam svaki deo licno nabavio i svaki sraf je originalan i odneo sam automobil majstoru koji je prosle godine odradio min 60 passata koji su slicni Superbu ne verujem da cu prilikom voznje cuti gremline u tabli. Nisam ih cuo ni u vozilima prijatelja koji su prebacili volan kod manje strucnijih majstora,ali svaki majstor je za sebe prica, neko gresi,ostavlja "visak" delova tokom prebacivanja pa se povremeno neki gremlin probudi u tabli tokom voznje,a ja takve majstore izbegavam. Uz slike cu postaviti i iskustvo tokom voznje, a priznaces da je i vizuelan utisak kada se sedne u vozilo vazan, znaci da li je nesto lose postavljeno,ogrebano itd , to mogu slike da prikazu. Cilj mi je da se napokon neko ko ima prebacenog Engleza javi na forumu i detaljno napise svoja iskrena iskustva i tako drugom clanu koji treba da prebaci volan ili kupi takvo vozilo pomogne.
To je fer ako budeš iskren.Nešto će morati da ti cvrči jer se mnogo toga stavlja i menja bez fabričke mašine koja to uklapa u milimetar a ovako se stavlja kako majstoru uspe.Zato mnogi kažu da to ne može biti uklopljeno kao fabrički,nadam se da me razumeš.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od dragvorl » 21 Apr 2012, 16:39

Masina prinosi, ali se element uklapa na vodjicama koje tacno odredjuju poziciju, a i u fabrici srafove stezu ljudi tako da tu nema puno mesta za gresku. Problem je kada ljudi pocnu da improvizuju ono sto su inzenjeri vec dobro osmislili i tu nastaju problemi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

raki
Postovi: 22
Pridružio se: 16 Apr 2012, 14:24
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od raki » 21 Apr 2012, 17:04

Da stavljaju dve podloske umesto jedne,da stavljaju sundjere ispod table pa kada se malo rasteresu i istrose da tabla počinje da škripi,da zaboravljaju šrafove,da stavljaju više nego što treba ili da sve vrate na svoje mesto ako ubodu.Veliki je to rizik

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od dragvorl » 21 Apr 2012, 18:48

Ima fuser majstora, ima i onih koji ne fuseriraju...kao i sve u zivotu i ovaj posao se moze odraditi dobro i lose. Nije to nikakvo lansiranje svemirskog broda. ;)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori