GPS pracenje vozila

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od Day Walker » 04 Avg 2014, 10:56

Dzoni, jel treba da se naoruzam i sam upadnem u neko skladiste da bih povratio sluzbeni auto?
Neka hvala.. Kasko je to brzo resio. Auto je bio nov, tako da je isplacen u celosti.
Ono sto nije nadoknadjeno je labaratorijska oprema koja je bila u caddy-u.

@Mitre koji auto vozis, ne vidim sa telefona?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

mitar1978
Postovi: 37
Pridružio se: 07 Jul 2014, 14:34
Lokacija: srb

Re: Одг: GPS pracenje vozila

Post od mitar1978 » 04 Avg 2014, 10:59

Naravno,imam i to.Prethodno je sve testirano da li radi,jammeri,garaze oblozene folijama,kartonskom ambalazom od jaja i slicno,podzemne garaze i uvek je sistem radio.Pre toga treba da pokrene auto.Na telefonu mi je uvek ukljuceno pracenje brojeva tj.lokacije ( mts.je to nudio tu uslugu).Previse sam ispricao.Bolje da cutim.:cool:

mitar1978
Postovi: 37
Pridružio se: 07 Jul 2014, 14:34
Lokacija: srb

Re: Одг: GPS pracenje vozila

Post od mitar1978 » 04 Avg 2014, 11:02

A4 bez repa,tj. Nije limuzina a nije ni karavan...ima 5-ro vrata...A5.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od Day Walker » 04 Avg 2014, 11:08

Pa da, Audi je prvi na udaru :/
Burazeru su ukrali A3 i to u Becu ispred gajbe u sred bela dana.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: GPS pracenje vozila

Post od Paja » 04 Avg 2014, 11:43

Dzoni_m je napisao:Ajde ovako,

GPS signal se ne blokira. Prvo, tesko ga je blokirati, drugo nema ni potrebe, a trece nije jedini izvor odredjivanja lokacije. GPS je jednosmerna komunikacija. Uredjaj u automobilu prima GPS signal kako bi dobio koordinate, nista vise. Kao takav on je potpuno neefikasan dok ne posalje te koordinate nekako. E tu na scenu stupaju GPRS, UMTS itd modemi ili SMS servis (obicno kombinacija) ili pak radio veza i najnapredniji koriste satelitski link (prenos podataka preko signala satelitske telefonije) to je jako retko kod nas.

Dakle jammer se podesava za mobilnu telefonuju. Tacno, moze da se blokira kad hoces. Problem je sto ako se ukljuci jammer ni kradljivac nema signal mobilne telefonije (opasno za njega) a i dovoljno je da uhvati signal na trenutak (prolazi pored bazne stanice kada signal nadjaca jammer) i cao, podatak je poslat jer se radi o paketima velicine 2-3KB.

Najbitnije je da ne uzimas servis gde samo operater moze da ti vidi lokaciju. Jebes ti to. Samo servis gde ti mozes u realnom vremenu da pratis poziciju. KOliko ja znam, uredjaj ima par ulaza izlaza pa moze da trigeruje ovaranje vrata, vezu sa alarmom (samim tim i senzorom pomeranja, loma stakla i sl. )

Licno, ja bih to uradio ( ne prijavljuj nikome pa ni osigur. kuci) + kasko. I to mu je to.
Sve se slažem osim sa delom koji se tiče lopova. Profesionalci prvo ometaju signal pa onda počinju krađu. Nije im bitno što im ne rade njihovi telefoni. Čak mislim da je prednost što ne rade jer ih je nemoguće pratiti.
Sa druge strane, verujem da im je komunikacija važan deo "zanata" i da u organizovane krađe skupih vozila ne idu bez čistača, tako da su radio stanice verovatno ono što koriste.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: GPS pracenje vozila

Post od AcaKayak » 04 Avg 2014, 11:50

Pa dobro, kao što neko reče, ako on hoće da ga ukrade on će ga ukrasti svakako, samo je pitanje zainteresovanosti.

Po toj logici ne treba ništa ni ugrađivati.

Više je pitanje verovatnoće da nema taj ometač nego što imaš spas ako ga ima koliko ja vidim... Mada DW-ov slučaj ipak pokazuje da nisu lopovi pametni koliko ih mi ovde cenimo :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: GPS pracenje vozila

Post od Paja » 04 Avg 2014, 11:53

Nije moj post bio u smislu nemoj ugrađivati, nego ugradi ali budi svestan mana i rizika.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: GPS pracenje vozila

Post od AcaKayak » 04 Avg 2014, 11:54

Ma jasno mi je to, opušteno :)

Dzoni_m
Postovi: 1713
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: GPS pracenje vozila

Post od Dzoni_m » 04 Avg 2014, 12:03

Day Walker je napisao:Dzoni, jel treba da se naoruzam i sam upadnem u neko skladiste da bih povratio sluzbeni auto?
Neka hvala.. Kasko je to brzo resio. Auto je bio nov, tako da je isplacen u celosti.
Ono sto nije nadoknadjeno je labaratorijska oprema koja je bila u caddy-u.
Pa to je ono sto ja kazem, nekog je bolelo dupe za sluzbeni auto.

@paja, pazi jammer je najmanji problem. Vecina uredjaja, kao sto napisah, kontrolise mnogo izlaza. Jednostavno ako a svim SIM gateway-ima izgubi sihronizaciju (ometanje) a vlasnik nije "isljucio alarm" isecice struju ka necemu (daj masti na volju) i startovanje je nemoguce, povrh svega obavestenje se odmah oglasi i vlasnik zna da ima problem. Cak i ako pokusaju da ga ometaju i nose paukom istovremeno.

Ukoliko sve propadne tu je kasko. To pracenje je sada jevtino i nema smisla to ne uraditi. MIlsim da je uredjaj (sa ugradnjom) oko 200-300 eur i mesecno se placa 10-tak eura za monitoring. Kao dobar alarm. Jos bolje je sto sve sami mozete da uradite.
Poslednja izmena od Dzoni_m u 04 Avg 2014, 12:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od Day Walker » 04 Avg 2014, 12:06

:naughty:

Ne, nego nije dovoljno vredno stavljati svoj zivot na kocku..
Uostalom oni ciji je to posao, nisu mrdnuli dupetom. Tacnije pojedinci usko saradjuju sa istom tom auto mafijom.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: GPS pracenje vozila

Post od methane.master » 04 Avg 2014, 12:31

Day Walker je napisao:Dzoni, jel treba da se naoruzam i sam upadnem u neko skladiste da bih povratio sluzbeni auto?
Jesi Kobra ili nisi? :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od Day Walker » 04 Avg 2014, 12:34

Kobre nisu indijanci :kezo:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: GPS pracenje vozila

Post od AcaKayak » 04 Avg 2014, 13:27

Slazem se da bi bilo glupo ici za lopovima sam.

Mislim da sada ugradnja ne mora ni da se placa, samo odrzavanje, naravno ako se potpise ugovor.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od ftj » 04 Avg 2014, 13:43

Nije lose za tvoju kontrolu da vidis gde si se kretao tog i tog dana, da vidis max brzinu i slicno. Ima i opcija da ti stigne sms ako ti se aktivira alarm ili da remote ugasis auto. Neke firme nude i pracenje po inostranstvu dok neke mogu ukljuciti po potrebi.

Ali veoma su male sanse da lopov koji krade skup automobil nece investirati 30-40e za gsm-umts-3g jammer.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: GPS pracenje vozila

Post od nidza » 04 Avg 2014, 13:46

Nijedna materijalna stvar nije vredna ni povrede i zdravlja, a ne života.

Najpametnije je racionalno se ne isticati u sredini gde postoji visok rizik od krađe, a pogotovo oružane.

Odgovori