GPS pracenje vozila

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

GPS pracenje vozila

Post od AcaKayak » 04 Avg 2014, 01:33

Sta mislite o ugradnji uredjaja za pracenje vozila, tako da u svakom momentu znam gde se nalazi? Znam da ovo imaju skoro sve firme za svoja vozila da bi kontrolisala upotrebu i realnu potrosnju goriva, ali mislim da bi i privatnom korisniku moglo pomoci u slucaju kradje vozila?

Raspitivao sam se malo, moguce je ometi taj GPS signal, ali sumnjam da lopovi kod nas bas o svemu misle, mada nemam pojma...

Ima raznih proizvodjaca i ponuda, uglavnom video sam da je moguce i da se potpise ugovor, dobijes besplatno gps uredjaj a posle 3 godine placas usluge pracenja 10e mesecno. Kod svih koji to nude se placa mesecno odrzavanje, tako da je sistem kao da kupis telefon na ugovor, potpises i dobijes uredjaj besplatno... Koliko mislite da je to dobra stvar?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od Day Walker » 04 Avg 2014, 01:42

Caletu ukrali sluzbeni vw caddy sa sve gps pracenjem.. Znali smo gde je auto a policiju je boleo Q da ode po isti...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: GPS pracenje vozila

Post od AcaKayak » 04 Avg 2014, 01:43

Jbg, nadam se da bi ipak bili zainteresovani...

Ali GPS je stalno pokazivao lokaciju? Ciji ste uzeli, koji proizvodjac?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: GPS pracenje vozila

Post od Day Walker » 04 Avg 2014, 02:04

Nemam pojma, pitacu ga dal se seca.
Pisao sam vec o tome. Te koji su ukrali auto, stitila je niska policija jer je iz Bga javljeno Niskom mupu da odu po vozilo a 5min posle toga, gps se gasi... A do tada je 2 dana bio aktivan..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: GPS pracenje vozila

Post od AcaKayak » 04 Avg 2014, 02:20

Nisam video da si pisao.

Pa sta je bilo na kraju?

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: GPS pracenje vozila

Post od Dzoni_m » 04 Avg 2014, 06:08

Day Walker, neću da ti protivrecim, ali taj servis koji ste koristili je sranje.

Aco moj prijatelj ima farmu servera i izmedju ostalog i tu uslugu praćenja. Mogu ponovo da proverim za cenu i da ti bacim par screen shots kako izgleda na ekranu aplikacija. Samo da znas da se skida dobar deo enterijera kako bi se sakrili kablovi i uredjaj.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: GPS pracenje vozila

Post od Paja » 04 Avg 2014, 08:12

Aco tvoja oba BMW su previše vredna pa je za očekivati da imaju praćenje, tako da sam siguran da bi lopovi odmah blokirali signal, ako se radi o profesionalcima.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: GPS pracenje vozila

Post od nidza » 04 Avg 2014, 08:16

Jammeri potpuno mogu da prekinu komunikaciju u krugu od nekoliko metara, možda i desetina metara.

Obratite pažnju da ste stvarno zaključali kola kada stisnete dugme, jer su se tim jammerima opremili i kradljivci stvari. Obično rade oko tržnih centrara i isprazne vam sve iz kola. Stisneš dugme na daljinskom, a ono ništa.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: GPS pracenje vozila

Post od Heinz » 04 Avg 2014, 08:31

Košutnjak i Ada takođe.

TT

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: GPS pracenje vozila

Post od Dzoni_m » 04 Avg 2014, 08:46

Ajde ovako,

GPS signal se ne blokira. Prvo, tesko ga je blokirati, drugo nema ni potrebe, a trece nije jedini izvor odredjivanja lokacije. GPS je jednosmerna komunikacija. Uredjaj u automobilu prima GPS signal kako bi dobio koordinate, nista vise. Kao takav on je potpuno neefikasan dok ne posalje te koordinate nekako. E tu na scenu stupaju GPRS, UMTS itd modemi ili SMS servis (obicno kombinacija) ili pak radio veza i najnapredniji koriste satelitski link (prenos podataka preko signala satelitske telefonije) to je jako retko kod nas.

Dakle jammer se podesava za mobilnu telefonuju. Tacno, moze da se blokira kad hoces. Problem je sto ako se ukljuci jammer ni kradljivac nema signal mobilne telefonije (opasno za njega) a i dovoljno je da uhvati signal na trenutak (prolazi pored bazne stanice kada signal nadjaca jammer) i cao, podatak je poslat jer se radi o paketima velicine 2-3KB.

Najbitnije je da ne uzimas servis gde samo operater moze da ti vidi lokaciju. Jebes ti to. Samo servis gde ti mozes u realnom vremenu da pratis poziciju. KOliko ja znam, uredjaj ima par ulaza izlaza pa moze da trigeruje ovaranje vrata, vezu sa alarmom (samim tim i senzorom pomeranja, loma stakla i sl. )

Licno, ja bih to uradio ( ne prijavljuj nikome pa ni osigur. kuci) + kasko. I to mu je to.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: GPS pracenje vozila

Post od nidza » 04 Avg 2014, 09:10

Što je kradljivac u problemu? Nije mobilni jedini vid komunikacije. Za 20 evra može da kupi dvosmerni UKT radio.

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: GPS pracenje vozila

Post od Dzoni_m » 04 Avg 2014, 09:37

Naravno da moze. Mozda radi sam pa mu nikakva komunikacija i ne treba.

Samo kazem, da nije neefikasan sistem. Nista vise. Pogotovu je efikasan kada niko ne zna za njega, a jos bolje je ako DIY kombinacija ili neki manji provajder servisa.

Isto tako, kada se pocne prica o zastiti sta god se pomene ne valja, ne valja alarm jer ce da ga iskljuce, ne valja pracenje jer ce da ometaju signal, ne valja pas cuvar jer ce da ga otruju, ne valja kasko jer ti ne isplate kako treba, dakle sedi i placi i ostavi auto otkljucan. E pa nije tako. Kasko + pracenje (nema smisla stavljati alarme jer su fabricki dovoljno dobri) i moze mirno da se spava.

Day Walker kaze 2 dana imali signal i policija nije otisla po auto, aman sta ste cekali dva dana? Ne policija, vlasnici.

mitar1978
Postovi: 37
Pridružio se: 07 Jul 2014, 14:34
Lokacija: srb

Re: Одг: GPS pracenje vozila

Post od mitar1978 » 04 Avg 2014, 10:29

U svom autu koji spada u vrednije i"trazenije" imam skrivena tri mobilna telefona,koji imaju brojeve sva tri operatera,kojima je aktiviran gprs te su vezani na stalan izvor struje.U slucaju prekida iste mogu uz pomoc baterija da guraju jos 72 h (provereno).Svi su u silent modu tako da postoji duplo osiguranje,sem gprs-a lokacija se moze utvrditi i na osnovu poziva.Jeftino a svrsishodno resenje.Na ovo sve imam dva tajna prekidaca.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: GPS pracenje vozila

Post od methane.master » 04 Avg 2014, 10:40

Svaka ti čast kako popamtiš da sve to de/aktiviraš. Ja imam samo Zeder, pa zaboravim da otključam, pa pokušavam da upalim. ;)
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: GPS pracenje vozila

Post od nidza » 04 Avg 2014, 10:50

@mitar:
Jedan jammer i svi telefoni su odsečeni od sveta. Potreban ti je i mehanizam koji će da "pinga" telefone, koji će te alarmirati u slučaju da nema odgovora.

Odgovori