Kamera za kola

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Kuzmanovic » 27 Jan 2021, 19:55

Ne znam na koje greske mislis, meni kamera radi savrseno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od Sloba » 27 Jan 2021, 20:04

Jedino ako se misli na nosac sa gps modulom. Obican nosac je samo nosac, ne moze imati veze sa radom kamere.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od pedja » 27 Jan 2021, 20:07

Ni GPS ne utiče na rad, osim što GPSa nema ponekad :D


TapaT


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Kuzmanovic » 27 Jan 2021, 20:12

Meni je krivo sto nisam uzeo GPS. Korisna stvar da izvuces snimak i pogledas kojom brzinom si prosao pored radara. :D

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od Joker » 27 Jan 2021, 20:17

Ja sam i u Suzukiju i sad u Kamiqu imam 70MAI kameru. nije velika, lepo se može uklopiti a snimak sasvim ok. Nedostatak displeja mu po meni nije mana.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od Sloba » 27 Jan 2021, 20:49

Za ekran se slazem, nije preko potreban, telefon je tu prakticno glavni, medjutim u poredjenju 1S i PRO, PRO je sustinski bolja kamera. Rezolucija i siri ugao, pre svega.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kamera za kola

Post od Dare4x4 » 19 Feb 2021, 19:15

Prvi problemi za Viofo A119 posle više od tri godine.

Nisam skoro proveravao snimke i danas pogledam, a ona snimala po minut ili manje na početku svake vožnje :o Kao da detekcija pokreta nije radila. Formatiram karticu, vratim na fabrička podešavanja, sve podesim kako je bilo ali opet isto ponašanje. Snima malo i ne reaguje na pokret. Od tastera jedino power radi, ostali kako kad... Onda sam ubacio poslednji firmware. Imao sam 2.6 verziju, a najnoviji je 4.01. Testiram na punjaču od telefona ali opet čudno ponašanje :glavomuzid: Vratim je u kola u njen GPS držač i ona se kao opameti :) Detekcija pokreta izgleda da radi kao pre ali predstoji testiranje u vožnji.
Da li je neko imao sličnih iskustava?
Inače novi firmware ima nekoliko novih opcija koje sam primetio. Može da snima video u .TS formatu (šta god to bilo), a ranije je samo mogla u .mp4. Onda, drugačiji su "bip" zvukovi, tj kamera daje drugačije zvučne signale nego ranije i ima par opcija za podešavanje tih zvukova. Dalje, od kvaliteta snimanja primećujem da se pojavio 720p na 120fps, što mislim da nije imala ranije. I najveća novina - parking mode. Nije mi do kraja jasno kako radi mada nisam ga ni testirao mnogo. Na kućnom napajanju ne mogu uopšte da provalim kako radi i da li radi. U kolima počne da snima, onda bipne i posle nekog vremena dugme za Power dobije zeleno osvetljenje. Nisam ni znao da to dugme ima diodu u sebi jer nikada ranije nije svetlelo ništa osim REC dugmeta koje je crveno. To zeleno Power je sijalo neko vreme i čim sam dotakao kameru odmah se ugasilo. Da li je to bio parking mode, pitanje je... Uglavnom, parking mode i detekcija pokreta su međusobno isključivi tj ne mogu biti istovremeno aktivni.
Ostavio sam sad aktivan parking mode pa ću testirati ovih dana kako se ponaša. Ono što vidim kao manu detekcije pokreta je što snima non stop kada duva vetar recimo jer non stop nešto mrda u kadru. S druge strane, u parking modu ne reaguje na pokret nego snima u smanjenom broju frejmova (što može da se bira, od 5 do 30 ako se ne varam)...
Nadam se samo da nije neki hardverski problem bio. Na novi firmware ću valjda da se naviknem :)

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 19 Feb 2021, 20:43

Meni će u aprilu biti tačno 4god kako imam Viofo A119, i to prvu verziju, tj V1.
Ne znam da li ti tu imaš.
Verovao ili ne, ja nisam update-ovao fw ni jednom, znači onaj koji je došao sa kamerom, taj je i danas - A119_170221_V2.02
Ne koristim parking mod, i zadovoljan sam kvalitetom snimka, pa ništa nisam hteo da čačkam, a za V1 mislim da ni jednim novim fw-om nisu nešto poboljšali ili ispravili što nije valjalo.
Da li si probao možda da promeniš sd karticu?
Da li te "probleme" imaš samo u parking modu?
Kameru u modu snimanja možeš da probaš i kući, ali moraš da je priključiš na neki powerbank, ili na neki stariji punjaš za telefon, koji ima micro usb, jer joj nije dovoljan napon za usb-a porta kompa za snimanje, već se prijavljuje kao običan usb memorisjki disk.
Mislim da možeš bez problema da vratiš fabrički fw, ako znaš koji je bio, sa njihovog sajta imaš sve da skineš.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Kamera za kola

Post od stefankmn » 19 Feb 2021, 20:48

A jel a119 ima onu opciju da snimi ako neko udari auto na parkingu? Preko G senzora ako sr to tako zove. Moze li se to namestiti ili kada je auto na parkingu da se aktivira na kretanje neko koje zabeleži? Jel za to potrebno da dobija napajanje non stop?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 19 Feb 2021, 21:01

Da to je taj tzv. parking mod kod Viofo-a. Mora da bude non stop na napajanju, pa ljudi koji to žele, odrade instalaciju sa osigurača, sa onim "pigtail fuse" adapterom.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kamera za kola

Post od Dare4x4 » 19 Feb 2021, 21:26

I moja je ona prva verzija A119 i do danas je bila na fabričkom softveru jer je radio bez greške i nije mi bilo do eksperimentisanja :)
Trenutno nemam drugu memorijsku osim ove od 128GB. Ona radi na računaru, bar tako izgleda. Uzeću možda ovih dana iz drugog auta karticu za probu ako opet bude problema.

Ovo njeno nesnimanje je trajalo danima ali ja nisam primetio. Imam običaj u vožnji da pogledam da li sija REC i to je to. Sve je delovalo OK dok nisam video da nedostaje mnogo snimaka i da su fajlovi mnogo manji nego uobičajenih ~450MB. Nisam do danas imao softver sa parking modom, pa ga nisam ni koristio. Sve vreme je bila na detekciji pokreta i radila bez greške. Povezana je na powerbank kako bi snimala dok je auto parkiran, a powerbank se puni tokom vožnje. Sve to odlično radi, tj radilo je.
U kući sam je povezao njenim kablom i punjačem od Samsung telefona. Ne ponaša se isto kao u kolima. Da li je punjač slab ili ona pravi razliku u napajanju (preko GPS držača ili direktno) to je pitanje. Uglavnom, ne ponaša se isto.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 20 Feb 2021, 11:04

I ja često pogledam na REC dugme da vidim da li se crveni, tj da li snima, jer se i meni dešava da ne krene da snima. Izvučem/vratim usb iz punjača, i bude ok. Jedino što sam iz orig. pakovanja promenio je, baš taj punjač, stavio sam neki bolji/jači, i sad mi se to retko dešava.
Pošto ti je na powerbanku u kolima, ne bi trebalo da bude problema sa napajanjem.
Jedino možda da testiraš USB kabl koji si provukao kroz auto, ja recimo sumnjam i na njega, em je dugačak, em ko zna kakvog kvaliteta.
I možda probaš bez GPS-a, tj. da kabl bocneš direktno u kameru.
Da li si nešto menjao oko onog gapa između gps-a i kamere, po čemu je poznata V1 serija? Ja sam tu ubacio jednu malu vezicu i veza gps<>kamera je sad pod konac, ostavio sam ovde snimak sa YT kako je lik to rešio.

Imam ja na kompu i moj taj orig. fw 2.02, pa možda probaš i sa downgrade-om radi testa.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od Sloba » 20 Feb 2021, 11:27

Da li ti je kamera uvek na power banku, a power bank uvek u 12V uticnici?

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kamera za kola

Post od Dare4x4 » 20 Feb 2021, 13:23

Powerbank koji imam je Varta i odličan je. Ne verujem da je do toga, a kabal sam svuda fiksirao još pri montaži pa ne verujem da je negde stradao. Napajanje je tu stalno, koliko vidim.
Malopre sam se provozao do grada sa podešenim parking modom ali ne radi nešto. Snima malo i onda počne bip, bip, bip do besvesti i kao da ne sluša komande preko dugmića. Nešto mi je u podsvesti da tako bipka kad je problem sa memorijskom karticom, pa ću testirati sa drugom. Ne znam odakle mi taj podatak ali mislim da je tako. Sad sam je prebacio na Motion detect, pa ću videti kako i šta se dešava.
@Sloba Struja ide od auta preko Viofo punjača na powerbank i tu ima struje samo kada auto radi. Iz powerbanka ide usb kabal do kamere i to je uvek aktivno kad je auto van garaže ili dvorišta. Na struji iz powerbanka može da snima preko 12 sati, što je meni sasvim dovoljno. Imam i ono cut off napajanje koje Viofo prodaje uz kameru ali iskreno strah me je da ostavljam na 12V neku kinesku elektroniku kada sam van auta. Zato ga nisam ni isprobao još.
Sve u svemu, gledaću prvo da eliminišem karticu kao uzrok. Koristim je bar tri godine, preživela je ko zna koliko upisa i brisanja, radila na visokoj temperaturi itd, a platio sam je svega oko 500din (128GB) na nekoj akciji. Transcendt, C10.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od Sloba » 20 Feb 2021, 13:54

Da, na to sam i mislio. Prakticno si napravio parking rezim bez napajanja iz fuse boxa. To je i meni davno padalo na pamet, ali nisam imao potrebu.

Sent from my MI 9 using Tapatalk



Odgovori