Kamera za kola

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Kamera za auto

Post od Texonja » 27 Apr 2012, 20:40

Hocu da kupim kameru za auto. Imam dva razloga, prvi je za zajebanciju (da kacim budalastine koje vidim na putu), a drugi kao ne_daj_boze dokazni materijal ako me neko bude teretio za nesto za sta nisam kriv.

Ovo je prvi model na koji sam naleteo: http://www.prestigio.com/news/new-produ ... Runner-HD1
Vidim da pravi solidne snimke, a Prestigio kao marka mi je poznata da pravi prosecne uredjaje po pristupacnim cenama, tj uglavnom im nisu nista posebno sprave, ali rade posao za malo para.
Sad cu da potrazim kako stoje cene, ima li je uopste kod nas itd... A u medjuvremenu me interesuje ima li neko ovako nesto ili planira da kupi? I uopste kako vam se cini kao ideja?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kamera za kola

Post od Paja » 27 Apr 2012, 20:49

Ja sam uvek za šoping :D

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kamera za kola

Post od sebekkg » 27 Apr 2012, 20:54

i ja sam za, ali samo pazi na dve bitne stvari:

1. nacin skladistenja snimaka, koji zavisi od programerskog resenja, jer neke kamere snimaju u sekvencama od po par minuta, pa onda na sekund dve, to cuvaju, a u tom periodu NE SNIMA.

2. kolicina podataka i kvalitet slike koju pravi



I pazi jos jedno, to sad koje socivo ima kamera je presudno, ali i gde ces cuvati snimke, i hoce li biti zvuka(manje bitno), ali da mozes imati i kamericu napred iza retrovizora, i na zadnjem staklu, sa strane zabidzenu, kao kod presretaca, :mangup: , to bi meni bilo idealno resenje, i onda em si obezbedjen, em mozes da se zezas, da preuredjujes klipove, pa iz 2 ugla...

P.S . Nuk, je imao neku varijantu za dobru kameru te namene, samo se spoji sa nekim jos skladisnim prostorom dobrog kapaciteta i milina.
Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kamera za kola

Post od Texonja » 27 Apr 2012, 21:02

Vidim na PCBerzi da WinWin ima ovog Prestigia za 62 eur.
Sto se tice napred/nazad, gotovo sigurno bih uzeo samo jednu i postavio je da snima ono sto ja kao vozac vidim. Eventualno postavljanje pozadi bi zakomplikovalo stvar jer bih morao nekako da joj dovlacim napajanje (ovu prednju lako ubodem u upaljac). A malo mi je i paranoicno da stavljam i pozadi. :pardon:

Jos cu da vidim sta postoji od konkurentnih modela (ako uopste ima na nasem trzistu).
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od nuk » 27 Apr 2012, 21:17

Ovu sto si naveo preskoci. Deklarisu je sa 720p rezolucijom a ustvari je 480p sa nekim softverskim povecanjem sto dovodi do toga da tablice postaju nejasne na udaljenosti vecoj od par metara. Jedino je dobro sto ima displej za razliku od onih sto sam ja rasprodao a koje su imaje vise nego pristojnu sliku ali im je mana sto nisu imale displej nego tesko uocljive diodice koje trepere te se desavalo da je ugasim slucajno i ne primetim.

TT post

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kamera za kola

Post od Texonja » 27 Apr 2012, 22:10

Huh... iskreno, nisam ni ocekivao da se vidi tablica jer na ovih par klipova koje sam gledao na Youtube se ionako ne vide tablice, iako je po meni sasvim lep snimak. :pardon:
Ima li predlog za neku konkretnu kameru (ko pravi, gde ima da se pazari itd) na kojoj bi se mogle videti jasno i tablice?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamera za kola

Post od Geza » 27 Apr 2012, 22:29

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od nuk » 27 Apr 2012, 23:07

evo snimaka cisto da uporedis

ovo je moj

http://www.dailymotion.com/video/xmrcwu ... from=embed

ovo je snimak sa te hd1 kamere od kolege sa drugog foruma

http://www.youtube.com/watch?v=yRpnciIjU7o

sta reci...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kamera za kola

Post od sebekkg » 27 Apr 2012, 23:10

i covece koji je ovo kvalitet kod tebe....

samo da vidis za ovo drmusanje, malko da sredis i nista vise.. a slika je zajebala kukavicu :doubleup:
Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Grujic » 27 Apr 2012, 23:11

I ja sam zainteresovan za ovu, al za neku nizu ligu :)

Nuk, jel ti i dalje radis sa tim igrackicama, i da li si raspolozen za forumski test? :)

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od nuk » 27 Apr 2012, 23:17

dobio sam 10ak kamerica na prebijanje duga i sve sam ih rasprodao, sebi nisam ostavio ni jednu.
na znam na kakav test tacno mislis, mislim da bih mogao da nabavim jos koju u te svrhe

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Grujic » 27 Apr 2012, 23:25

Pa nekih vise uporednih snimaka u istim uslovima da se direktno vidi razlika, kao i nocni snimak. Al ako nemas vise toga onda mozes da pomognes oko izbora :)

Meni se ta sto ti imas svidja sto se kvaliteta snimka tice, minus je sto je ugao snimanja uzi, i sto ako se dobro secam (mozda sam pomesao) malo je nezgodnija za kacenje?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od nuk » 27 Apr 2012, 23:42

http://www.gindart.com/buy/vehicle-came ... p-488.html

Ovo je ta kamera, nema problema sa kacenjem, naprotiv. Kao sto sam napisao, mana je sto nema displej ali je prednost sto je bukvalno plug n' play, moze u dzepu da se nosi, solidna autonomija od pola sata- sat, dobija se i nosac za biciklu.
Mislim da imam u kompu i nocne snimke, sutra cu da pretrazim i nakacim ako ih nisam izbrisao, dosta su dobri i upotrebljivi.
Ako ima zainteresovanih za kupovinu, provericu da li ih ima jos, meni je racunato oko 30eur po komadu


TT post

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Grujic » 27 Apr 2012, 23:49

Memorija? Cenim da ide kartica, koja i do koliko Gb podrzava?
Ja sam zainteresovan.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od nuk » 28 Apr 2012, 00:12

isle su bez kartica, podrzava micro sd do 32GB, racunaj da nekih sat vremena snimka vuce oko 4GB s'tim sto kad popuni memoriju, automatski presnimava od pocetka

Odgovori