Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni odlaza

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od veljabandit » 09 Nov 2015, 12:08

Znaci kada dobro uskladimo brzinu po gps sa brzinom po obd, jer aplikacije koriste obd za merenje ubrzanja i sl. dobicemo prilicno tacne podatke.... ziveo Torque pro :D
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od nidza » 09 Nov 2015, 14:54

Meni zvuči skroz realno to što si napisao. Obrtomer i neki cajgeri na Torque Pro reaguju sa jako malim zakašnjenjem. Koliko god da je, podjednako je prilikom merenja ubrzanja od x do y brzine. Merio sam više puta uzastopno i u 80% slučajeva mi izmeri isto, 4,7s 80-120km/h. Sve u 4 brzini. U 3. je sporije, iz 3. u 4. je sporije, preko 5 sekundi kad ga savršeno prešaltam. Najbrže je u 4.

Prezadovoljan, pogotovo kad smo je izmerili juče. Ful rispekt za JTD.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od Ivan » 09 Nov 2015, 15:13

Znaci gubi snagu posle 4000rpm ako je sporiji u 3coj.


Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od nidza » 09 Nov 2015, 22:11

Izvesno gubi snagu posle 4000. Moguće da je čak bliže 5 u trećoj, mogu sutra da probam.

Tapatalk

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od dragan » 10 Nov 2015, 10:25

ljubitelj je napisao:
dragan je napisao:Ljubitelju dovoljno je da izađeš na autoput, staviš tempomat na neku brzinu i vidiš koliko gps može da ima odstupanje. Pri konstantnoj brzini gps bez problema đida i po 4-5kmh od osveženja do osveženja,

Sent from my D5503 using Tapatalk
GPS ima odstupanje koje je namerno napravljeno i uvek je u istim granicama. To se zove greska merenja. I konstantno je unutar tog opsega, nikada nije proizvoljno.

To sto si opisao je odstupanje tempomata sto je i normalno jer on nikada ne drzi konstantnu brzinu. Niti je konstruisan niti je moguce da to odradi.

GPS je do 2km/h a najcesce oko 0,5km/h greske a ovo sto ti primetio je promena samog tempomata.

Koliko GPS odstupa mozes da proveris poredjenjem vremenske baze sa DLF radio predajnikom tacnog vremena u Frankfurtu.


U odabiru sta je tacnije tempomat ili GPS sistem, nisi dobro odabrao.
samo jos jednom da ne bude neke zabune - hoces da kazes da ukljucen tempomat zbog svog nesavrsenog rada u jednoj sekundi ubrza auto za 4kmh, u sledecoj ga uspori za 4kmh, pri tome se nista ne prikaze ni na jednom cajgeru, kazaljci i digitalnom ocitavanju brzine preko obd, i cak ni covek za volanom nista ne oseti, jedino je tako zato sto gps pokaze promenu u brzini? mozda sam ovo sad nerazumljivo napisao...
ono sto hocu reci je da meni zvuci kao da ti kazes da vozim pod tempomatom, i kad gps u jednoj sekundi pokaze 4kmh vecu brzinu, pa u sledecoj 4kmh manju, da je auto stvarno ubrzao pa usporio toliko, a da ja nisam nista osetio, niti da tu promenu brzine nije registrovao nijedan sistem za prikaz brzzine vezan za automobil? jesam dobro razumeo?

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od ftj » 10 Nov 2015, 10:45

Meni se cini da mi se tolike oscilacije ne desavaju sa gpsom, max 1-2 km i to samo ako recimo naidje uzbrdica ili krivina i slicno, u svim ostalim situacijama stoji ista brzina, bar mi je tako u secanju.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od Xepoj87 » 10 Nov 2015, 11:00

Meni isto, i na kolima mi gps pokazuje stalno pribliznu brzinu i na rucnoj navigaciji( mislim da je neka.mts).

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od dragan » 10 Nov 2015, 11:49

pa ja rekoh u nekim uslovima... stvarno nisam nikad snimao gps u voznji da sad imam da okacim, izgleda da cu morati i to :)
da, bez oblacnosti u prosecnim uslovima u pravolinijskoj voznji po ravnom nece bacakati toliko, ali i tih 2kmh koliko ce djida kod vas dvojice, jel osetite da auto stalno ubrzava i usporava zbog tempomata ili je ipak do gps uredjaja/signala?

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od ljubitelj » 10 Nov 2015, 13:22

Ako nije bilo jasno sa moje strane.
GPS jeste nesto sto se moze smatrati pogodnim za merenje, uz neku gresku merenja.
Tempomat nije nesto sto se moze smatrati pogodnim za merenje, zbog same konstrukcije i nacina rada a i zbog toga sto nije namenjen tome.

Ukoliko je "izmerena" brzina GPSom i "izmerena" brzina tempomatom, jasno je da rezultat GPSa ima relevantni podatak za poredjenje.

Tempomat radi tako sto automat pritisne pedalu gasa pa pusti pedalu gasa pa pritisne pedalu gasa pa pusti pedalu gasa (tj leptir koji regulise protok vazduha).. i to radi u ciklusima sa odredjenom histerezom.

Tempomat nikada ne odrzava konsntantnom neku odabranu brzinu, ona je uvek promenljiva unutar tih nekoliko km/h.

To da GPS pokazuje 8km/h razlike u brzini kretanja od jedne do druge sekunde kod tebe je vrlo cudno, jos nisam sreo takav GPS. Moje iskustvo sa obicnim amaterskim je da pokazuje 1-2km/h razlike ali je vrlo spora promena a sa profesionalnim GPSom koji ima korekciju greske pokazuje kako treba sve (i brzinu, i polozaj i nadmorsku visinu).

U pitanju je Garmin koji se koristio u NATOu a imao sam prilike samo taj 1 GPS uredjaj sa korekcijom greske da testiram u radu.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od ftj » 10 Nov 2015, 14:24

Moze tempomat da oscilira sa nekim slabijim atmo benzincima i po 10ak kmh kad naidjes na uzbrdicu, dok dizel ili jaci benzinac drzi zakucano uvek.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od nidza » 10 Nov 2015, 14:29

Mora da oscilira po svom principu rada, ljubitelj je tu skroz u pravu. Verovatno ima raznih rešenja, tj. od frekvencije očitavanja brzine i rezolucije samog senzora brzine zavisi koliko je precizan. Na većim brzinama je precizniji, na manjim je manje precizan, što je potpuno normalno.

Takođe nije na svim kolima jednako implementiran, pa ako ni zbog čega drugog, zbog toga ne može da se koristi kao referenca za bilo šta. Nisu to toliko velike oscilacije da se primete u vožnji, ali ih ima.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od Ivan » 10 Nov 2015, 14:32

Ne mogu da verujem da nisu nasli elegantnije resenje u zadnjih 30 godina, ako nista drugo pretpostavljam da su te oscilacije smanjenje na recimo 0.1kmh sto bi znacilo da ih prakticno i nema :)

Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od dragan » 10 Nov 2015, 14:51

ok, ajde samo ukratko...
za pocetak da ne bude kako imam halucinacije ili nesto izmisljam :)

http://www.youtube.com/watch?v=GGIqh3Hjidw

deo autoputa izmedju autokomerca i zmaja u smeru prema gradu, gde ima izrazenog zracenja od zemaljskih radionavigacionih sredstava. pogledaj negde oko 15. sekunde kad izadjem iz snopa kako se sve smiri... u principu ocitavanje sara oko 1kmh i to je delom zbog signala a delom zbog greske zaokruzivanja...

dakle, gps nije generalno nepouzdan uvek ali ga treba uzeti sa nekom rezervom. tempomat, na nasim vozilima, je debelo sposoban da ne pravi oscilacije od 8kmh tokom kretanja. da ne kazem da je itekako sposoban da drzi brzinu konstantnom unutar nekog malog dela jednog km/h, da ne licitiram kojeg. to sto je ljubitelj opisao jeste generalni nacin rada tempomata i moze da zvuci ne znam kako komplikovano, ali u savremenim vozilima je sistem jako prost, pouzdan i sa malim oscilacijama... ako se ne slazemo do sad, neka bude da ja gresim, kako god...

sto se tice merenja, ovog o kojem mi pricamo, gps je zbog kombinacije tih mogucih variranja u signalu i garantovano slabog osvezavanja, neupotrebljiv u velikom broju slucajeva.
aplikacije za merenje performansi bazirane na samom gps signalu daju jako nekonzistentne rezultate, opet kazem, pricam iz moje prakse. ubrzanje do 100 koje bi trebalo da je reda 7s je gotovo nemoguce izmeriti a da rezultati budu bar priblizni...
sa druge strane, osvezavanje preko obd je mnogo frekventnije, bolje, i mozes napraviti mnogo merenja sa jako malom razlikom u rezultatima. vec sam u temi o st-u kacio moja merenja od pre neko vece
SlikaSlika
takvo ponavljanje sa tako malim odstupanjem nema sanse da se dobije samo preko gps kakve mi koristimo...
drugim recima, sto veljabandit vec rece, dobro kalibrisani torque ce dati mnogo relevantnije rezultate nego gps...
ovde ima jos jedno zanimljivo odstupanje, na 1/4mi, vezano za rezoluciju merenja predjenog puta, i tu je obd-om meren rezultat relativno neupotrebljiv...

e sad, ako nije tako, ja se slazem :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od nidza » 10 Nov 2015, 15:21

Ma kakve oscilacije od 8km/h, imamo nesporazum očigledno. U pitanju je 2-3km/h.

Korisnikov avatar
sale vti
Postovi: 372
Pridružio se: 06 Okt 2012, 09:37
Garaža: sivi auto
Lokacija: bgd/zemun

Re: Dyno merenje Novaspeed Krnjača sub 31.10 07.11 grupni od

Post od sale vti » 10 Nov 2015, 16:05

Vidim ja da za neke kojima cifre nisu uopste vazne ne pate od tooga dal idu 98,7km ili 101,3km/h :kezo:
Mislim, aajte moolim vas :rofl: :rofl:
Honda Undetected Garage
https://www.facebook.com/profile.php?id ... &ref=br_tf" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori