Parking senzori

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parking senzori

Post od Heinz » 29 Apr 2019, 22:47

Tako je. Nekad vidim stub sa strane i onda ignorišem signal od tog senzora i pratim ostala tri.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Parking senzori

Post od TheWickerMan » 30 Apr 2019, 00:54

OMP je napisao:ja sam kod mene stavljao onu elektromagnetnu traku sto se lepi sa unutasnje strane brnika, super stvar, nema busenja branika lako se montira i vezuje, jedino sto nemas displej vec samo bip ali koji ce ti one crtice da svetle
Šta je to? Model?

Sent from my OnePlus6T using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2019, 00:59

Videh to danas na aliju.

€ 9,10 | Hot Car Electromagnetic Parking Sensor No Holes\Easy install Parking Radar Bumper Guard Backup Reversing Parking System
https://s.click.aliexpress.com/e/bxSmiNXK

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parking senzori

Post od Heinz » 30 Apr 2019, 07:37

Da to valja nijedno novo vozilo ne bi imalo klasične senzore.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 30 Apr 2019, 08:25

imao sam na 3 auta tu traku i vrv cu staviti i sad a imao sam i auto sa fabrickim senzorima, apsolutno nikakvu razliku ja licno nisam primetio sem prijatnijeg zvuka i to sto su fabricki malo ranije pocinjali da daju signal, tipa na 2m a ovi na 1,5 ili 1m razdaljine sto je meni nebitno, bitno je kad krece konstantan zvuk tj kad si najblize prepreci a to je koliko se secam bilo manje vise isto.
Inace ne volim one aftermarket koji se buse pa jos kad nisu u boji auta to mi je uzas, a i kad kupis kao u boji auta onda bude druga nijansa pa mi opet bode oci, zato sam i isao na ovu varijantu, e sad kome je bitan displej i da mu pise koliko metara ima ok (mada to nemas ni na fabrickim) meni licno ne treba jer sam ceo zivot vozio i kola bez senzora pa mi nista nije falilo, sad smo se kao razmazili pa nam sve nesto trebaju razni gedzeti i pomagala u voznji

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Saša » 30 Apr 2019, 09:32

Kuzmanovic je napisao:
29 Apr 2019, 11:46
Sasa sad sam ti prelistao temu i videh da sam te pitao tacno za tu lajsnu i rupe u braniku. Secas li se kuda si provukao zice od senzora do modula i gde tj kako si povezao plus na rikverc svetlu i minus na sasiji? Za sve stvari si pravio detaljna uputstva, samo za parking senzore nisi. :D
Naravno da se sećam. :D

Žice sam provukao kroz otvor za odušak kabine/gepeka, nalazi se u dnu zadnjeg veznog lima i ima neku gumu koja pada preko njega da sa spoljne strane ne ulazi voda. Tu gumu malo recneš da napraviš rupicu (ili čak ne moraš ni to već je samo malo zadigneš) i kroz taj otvor odnosno plastičnu rešetku na njemu provučeš snop kablova. Plus žicu vežeš za plus kabal rikverc svetla, a u istom tom snopu kablova koji idu imaš i minus kabal (crne je boje) pošto stop svetlo nema minus sa šasije već ga dobija putem kabla. Na taj način senzori će ti se paliti samo kada ubaciš ručicu menjača u rikverc. Možda i napravim neku uputstvo kada budem imao vremena. Ne sećam se koje je boje bio plus kabl rikverc svetla, ali lako ćeš ga otkriti probnom lampom (pre toga daš kontakt ključem i ubaciš u rikverc). Bocneš jedan po jedan kabl vrhom tog "šrafcigera" kroz izolaciju i videćeš koji je plus kada zasvetli.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2019, 10:07

Hvala Sasa. :doubleup:

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Saša » 30 Apr 2019, 10:26

Nema na čemu. :)

Takođe nisam za tu traku već za klasične senzore jer njih možeš staviti gde hoćeš i podesiti koji tačno ugao da zahvataju, jer imaju zakošene čeone površine pa se rotiranjem senzora menja i ugao koji on "vidi".

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2019, 10:34

E da, video sam da si u svojoj temi pisao da ces presmirglati senzore da prime mat boju, jel si uradio to na kraju? Moze li mat crni sprej ili onaj bumper sprej da pomogne u neutralisanju tog sjaja senzora?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Saša » 30 Apr 2019, 10:38

Nisam, ostavio sam ih takve kakve jesu. Ne štrče mnogo kako mi se činilo, ipak su crni na crnom. Taj sjaj dok su novi se vremenom ionako malo izgubi i to je to.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 30 Apr 2019, 10:41

Saša je napisao:
30 Apr 2019, 10:26
Nema na čemu. :)

Takođe nisam za tu traku već za klasične senzore jer njih možeš staviti gde hoćeš i podesiti koji tačno ugao da zahvataju, jer imaju zakošene čeone površine pa se rotiranjem senzora menja i ugao koji on "vidi".
traka je dovoljno dugacka da je mozes zalepiti celom duzinom branika i na bocne strane tako da ce registrovati i bocne prepreke ;)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Saša » 30 Apr 2019, 10:46

Ne znam, možda je i to o.k rešenje, ali mi nekako zvuči kao suviše "instant" rešenje, nekako mi ne deluje trajno i sigurno, kao i one LED trake što se lepe kojekuda. Više volim klasično svetlo/kućište u koje eventualno bocnem LED sijalicu, pa tako i ove klasične senzore koje stavim gde hoću i usmerim kuda hoću.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 30 Apr 2019, 13:03

pa to i jeste instant resenje da ga postavis bez mnogo muke a da sluzi svrsi, drugarima su crkavali ili bagovali ovi aftermarket senzori koji se buse posle god dana kod mene su na jednom autu radili 3 god dok je bio kod mene, sad ga vozi drugar znaci ukupno 5 god sljakaju super, za 8e koliko sam ih tada placao (mada ni sad nisu mnogo skuplji) sto se mene tice i vise nego dobra investicija i resenje ali ok svako neka radi kako mu se svidja i misli da je najbolje, nemam nista protiv sam sam izneo svoje iskustvo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Saša » 30 Apr 2019, 14:09

Ja sam svoje kupio za 1500 din i rade odlično već više od dve godine. Kad su tako jeftini i briga me koliko će dugo raditi. Kada crknu kupim opet druge (ili uzmem još jedne pa zamenim samo senzor koji crkne) a postavljanje sada kada imaš rupe i sve je povezano je bukvalno za 5 minuta. No, svakom na volju.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 30 Apr 2019, 15:35

ja kad sam kupovao ovu traku klasicni senzori su bili 25-30e plus sto nije bilo u boji mog auta, mada i sad nije veci izbor mahom par osnovnih tj najcescih boja ih ima, zato svi i stave crne sto je meni ruzno i bode oci

Odgovori