Parking senzori

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Parking senzori

Post od nixa » 04 Feb 2012, 13:54

Planiram da ugradim parking senzore na Megana, a iskreno nemam nikakve informacije o uredjajima, ugradnji, cenama...

Da li možda imate neke informacije?

Korisnikov avatar
popeye
Postovi: 21
Pridružio se: 14 Jan 2012, 11:14
Lokacija: nbg

Re: Parking senzori

Post od popeye » 05 Feb 2012, 21:13

Ја сам имао исту дилему и на крају се одлучио да платим доста више и уградим фабричке. Ево зашто: у 99% су црни, и сви ти тврде да могу да се фарбају а кад ти мало кренеш дубље у ту причу онда је одговор "ма може 99% да се фарба", па онда "требало би да може", и на крају "а шта ти фали да остану црни". Разговарао са пар другара који имају те сензоре и свима раде "добро за ту цену", тј. ако су скроз мокри може се десити да брљају итд. Тако да сам се ја одлучио за доста скупљу варијанту али се нисам покајао, у боји су, раде одлично и везани су на систем а не на струју са рикверц светла. Ако рено не нуди накнадну уградњу погледај Meta Activepark System http://www.metasystem.it/index.php/msy_ ... /full/3213, уграђује их једна фирма на НБГ а верујем да је систем добар јер иде у BMW i Škoda. Можда неко има и одлично искуство са јефтинијим сензорима али ја нисам хтео да идем на варијанту "требало би да раде ок".

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Parking senzori

Post od nuk » 05 Feb 2012, 22:00

renault nudi Valeo senzore i bili su oko 100eur, bar je tako bilo kada sam prisustvovao jednoj ugradnji u ovl. servisu

Korisnikov avatar
SSlobodan
Postovi: 136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:43
Lokacija: Valjevo

Re: Parking senzori

Post od SSlobodan » 05 Feb 2012, 23:31

Valeo нуди комплете за помоћ при паркирању. Линија производа се зове "Beep & Park", а комлети се разликују по опреми. У свим комплетима стижу сензори који се не фарбају али постоји могућност да се наруче и сензори који могу да се боје. Купују се на комад, дакле одвојено од комплета, одговарају за сваки комплет, а призвођачка шифра им је 632014.
Сви комплети су изванредни и могу да се пазаре по нашим продавницама. Једно морам да напоменем да, на пример, кад сам их ја куповао овде нисам могао да наручим и купим сензоре који могу да се боје, па сам их накнадно пазарио у Немачкој.
Физичка разлика између сензора који не смеју и оних који смеју да се фарбају:
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Parking senzori

Post od Nemanja » 06 Feb 2012, 01:46

Pretpostavljam da kad bi se ovi senzori koji "ne mogu" da se boje, osmirglali, da bismo dobili iste kao ove sto mogu da se boje, nekako mi nije logicno da prave razlicite vrste senzora, a da se oni razlikuju po tome dal mogu ili ne mogu da se boje. Verovatno ovima sto "ne mogu" da se boje, smeta jos jedan sloj farbe.

Korisnikov avatar
SSlobodan
Postovi: 136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:43
Lokacija: Valjevo

Re: Parking senzori

Post od SSlobodan » 06 Feb 2012, 11:17

И мене је то занимало па сам растурио један и причао са једним електроничарем - није баш тако мала разлика. :mig:

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Parking senzori

Post od Nemanja » 06 Feb 2012, 13:45

Pa daj neke slike ili objasnjenja. Znaci rasturio si jedan koji se farba i jedan koji se ne farba? Kakava je razlika?

Korisnikov avatar
SSlobodan
Postovi: 136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:43
Lokacija: Valjevo

Re: Parking senzori

Post od SSlobodan » 06 Feb 2012, 19:33

То сам урадио пре неколико година, баш размишљајући исто као ти. Са једног излупаног аутомобила на коме су били накнадно уграђени сензори, за фарбање предвиђени, узео један, а други је био најобичнији пластични који стиже у комплету, био другару вишак. Растурио са другаром који је дипломирао електротехнику, он их прегледао и онда... "Пијезо-електрични-цинцилатор-буксна-џексна-бла-бла" :smesko: Да је медицина можда бих запамтио детаље, овако се, на жалост, сећам само да није тако једноставно како сам ја замислио и да се солидно разликују.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 06 Feb 2012, 21:47

Na Oktaviji su ugradjeni senzori cim je dosla u firmu.
Mislim da su se visestruko isplatili. Rade i na ovom minusu, prilicno dobro. Verovatno nisu naprecizniji koji postoje, te nemaju neke ko zna kakve karakteristike (ako to psotoji kod senzora), ali nikada nisam imao nekih neocekivanih problema, niti kolege. Skoda je netaknuta, svi srecni.

Ugradjeni su neki kineski (verovatno), naknadno farbani u boju branika.

sale86
Postovi: 9
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:30
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od sale86 » 06 Feb 2012, 22:30

da li mozda znas gde su ugradjeni i koliko je kostalo? :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 06 Feb 2012, 22:48

Znam, ne znam. :kezo:

Cene se ne secam, ali znam gde su ugradjeni. Ipak, ni to ne mogu da ti kazem jer covek nije zasluzio taj vid reklame (senzori su OK, neke druge stvari su u pitanju), plus je veliko pitanje da li jos uvek radi.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Saša » 18 Avg 2012, 13:50

robbief je napisao:Danas legli i zadnji senzori:

Parking senzor H-067II
Specijalno dizajniran set za registarske tablice Evropske Unije i nove tablice Srbije
Uređaj za detekciju prepreke sa 3 senzora
Bežična veza od senzora do displeja - predajnik do 50m
Detekcija prepreke od 0.3m do 2.5m
Digitalni LED displej sa pokazivanjem udaljenosti do prepreke i trenutne temperature
Kompaktan i vodootporan dizajn bez dodatne kontrolne jedinice
Ugrađen zvučnik i kontrola jačine zvuka
Jednostavno za samostalno instaliranje
Radni napon : 9 -16V DC
Radna potrošnja struje : 20-300mA
Radna temperatura : -20/+50 stepeni celzijusa

http://audioplaneta.rs/Parking%20senzor%20H-067II


Evo i par slika da docara kako je ispalo, tj. kao su senzori postavljeni...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uh, hebem mu miša, nemam mesta na Puntu da ih stavim, okvir tablice mi je uz sam gornji rub mesta za tablicu, a ako sve spustim 2-3 cm na niže - viriće tablica ispod branika. Sada je donji rub tablice skoro u ravni sa donjim rubom branika. Nezgodno... Jedino da nađem neki tanji okvir tablice, bez ove dosadne reklame ovlašćenog servisa, onda će možda biti mesta da sve bude ovako lepo i neupadljivo... :-|

Nego, da li ovaj displej koji ide u kabinu ima neki kabal? Pretpostavljam da ima od napajanja?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Grujic » 18 Avg 2012, 13:52

Stavi tablicu bez okvira, zalepi je ili stavi nitne

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking senzori

Post od trojanac » 18 Avg 2012, 14:28

Ako ti se sviđaju senzori i hteo bi da ih ugradiš, reci da ti pošaljem na PP broj majstora kod kojeg je bio i robbief, a znam da će on naći efektno, a vizuelno lepo rešenje.
Posetite www.garaza.rs !

sale86
Postovi: 9
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:30
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od sale86 » 18 Avg 2012, 14:42

Trojanac,moze meni kontakt tog majstora? :pivo:

Odgovori