Parking senzori

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 20 Apr 2013, 09:31

Vec sam pisao, a sada ponavljam:
Senzore treba ugradjivati, ako ste u mogucnosti, cak i u Smarta ili Seicenta. Mozda ce vam se smejati ljudi, ali koliki god mag za voznju bili, nikad se ne zna sta iz trave vreba, ili koji stubic/zidic necete videti. Skrivena prepreka/los dan/trenutak dekoncentracije otplacuju senzore ocas posla.

TT

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Parking senzori

Post od Day Walker » 20 Apr 2013, 09:58

Naravno kad te bagra izgrebe jer nema parking senzore :palica:

Послато са Telenor_Smart_HD користећи Тапаток 2
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Parking senzori

Post od nidza » 20 Apr 2013, 10:37

Ljudi vole da se provlače između kola dok se parkiraju. Šta ako naleti neko dete pod auto?

Kažeš lako? U 99% novih kola ni nižeg čoveka ne vidiš kad voziš unazad, a ne malo dete. Stilo nije bio problem, ali ženina Octavia je bar 10x pištala pri parkiranju na pešaka koji je odlučio baš da se tu prvuče, super inteligentno. Ne želim ja da budem sredstvo Darvinove teorije, neka to bude neko drugi.

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Parking senzori

Post od Piros » 20 Apr 2013, 15:13

Senzori su super stvar i posebno su dobri zbog pesaka koji obozavaju da vam prodju iza vozila dok se isparkiravas.

Послато са Blade III користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Одг: Parking senzori

Post od sebekkg » 20 Apr 2013, 15:44

Jao baksuzi jedni. Bas jutros citam temu i razmisljam o senzorima. I danas se parkiram i idem polako u rikverc i cuknem malko u stubic koji je bas nizak i skroz desno a ne vidi se u desnom retrovizoru. Ne znam da li mi se isplati sada.da radim parking senzore ili da ih radim kada.budem sredjivao branik? I da li da stacim ih u sklopu one crne trake koja je na,po mom misljenju, odgovarajucoj visini. I mislim da za 50e mogu dobri da se nadju. Ne znam mozda valeo ili neka slicna firma.

poslato sa tapatoka koristeći komšijin vajrles
Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Grujic » 20 Apr 2013, 16:42

Vladapetr je napisao:Auto mi je crn, tako da mi farbanje neće biti problematično - većina aftermarket senzora mi odgovara.

Imaš li neku predstavu koliko je cimanje rzvlačenje tih kablova, bušenje branika itd...
Ako će električar da ti radi ona je rutinski posao, a ako ćeš ti da se igraš onda će verovatno imati ispunjen dan :)

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Parking senzori

Post od Mares » 09 Jul 2013, 23:36

Zna neko kako se pokazao parking senzor H-067II? (onaj sto je kao okvir tablice) Razmisljam se da ovaj senzor postavim nazad (laguna 2 hecbek). Auto mi je jako nepregledan nazad kada se priblizavam nekim manjim rastojanjima, pa sam mislio da montiram ovaj senzor cisto kao mala pomoc - ne ocekujem da mi hvata sve moguce prepreke (stubovi i sl...), mogu i sam da skontam sta mi je iza ali jednostavno kada dodjem u rikverc npr. nekom automobilu nedostaje mi mali "help" pa sam kontao da bi oni mogli odraditi posao. Proslo je oko 9 meseci kako sam uzeo auto i jednostavno ne mogu da se naviknem na (ne)preglednost pozadi, nisam nikada udario u nesto ali kada treba necemu da se bas priblizim uvek stanem malo ranije bas zbog sigurnosti, e tu "rupu" bi popunio ovim senzorom.

Edit: dolazi mi u obzir samo ovaj tip parking senzora, ne bi ugradjivao one sto je potrebno busiti branik, nije mi bas tolika frka :mrgreen:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking senzori

Post od trojanac » 09 Jul 2013, 23:44

Dobro su se pokazali, ja znam njih trojicu koji imaju i zadovoljni su.
Posetite www.garaza.rs !

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Parking senzori

Post od Mares » 25 Jul 2013, 16:27

Ugradjen danas ovaj parking senzor, za sada prvo uparkiravanje u rikverc proslo bez posledica, stao sam na "prco kevu" :mrgreen:

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Parking senzori

Post od jocas » 25 Jul 2013, 17:26

Koja je cena ? Komplikovana ugradnja, šta sve mora da se buši ?

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Parking senzori

Post od Mares » 25 Jul 2013, 17:58

Parking senzor je 20eur (rasprodaja, bez garancije), ugradnja me je kostala 1500din kod elektricara. Deo sa senzorom je potrebno spojiti sa rikverc svetlom, displej treba negde na struju u kabini (veza izmedju displeja i senzora je bezicna).

Nije nista dodatno buseno osim jos dve rupe u braniku za ram senzora i ram tablice (ram sa senzorima je malo "tezi" pa radi sigurnosti je dodatno jos dva srafa, sada se ukupno sve drzi na 4 srafa), zicu je provukao kroz rupu za svetlo za registraciju pa kroz tapacirunge, pa skroz kroz zadnja vrata (gepek) do rikverc svetla (rikverc svetlo na laguni je u samim zadnjim vratima). Napred je negde uz levi stub provukao zicu i ne znam na kog "potrosaca" spojio, uglavnom nista od kablova se ne vidi. Bio sam ostavio auto na 2 sata i sve je bilo gotovo (rekao je da se malo napatio dok je sproveo kabel do rikverc svetla, ali ga je provukao kroz kanale gde idu i ostale instalacije u zadnjim vratima, pa sve izgleda "fabricki").

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Parking senzori

Post od jocas » 25 Jul 2013, 18:01

Hvala, kod mene to ipak nije tako zgodno. Svetla su u stubovima pored 5-tih vrata, a tablica na braniku, moralo bi više da se improvizuje. Za sad se provlačim bez senzora, mada bi ponekad koristili.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Parking senzori

Post od Mares » 25 Jul 2013, 18:09

Bas naprotiv, kod tebe je bolja situacija nego kod mene. I kod mene je tablica na braniku, ali rikverc svetlo u zadnjim vratima.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Parking senzori

Post od McGruja » 15 Feb 2014, 15:16

Ima li neko preporuku za senzore bez displeja?

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od Misha » 15 Feb 2014, 15:30

Cujem da hvale Cobra park senzore,puno ovlasecnih servisa ih ugradjuje.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Odgovori