Navigacija za Mazdu

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
Troll
Postovi: 62
Pridružio se: 28 Maj 2015, 21:35
Garaža: Mazda 3 G120

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Troll » 19 Apr 2016, 13:19

toleander je napisao: Da je softver u vasem autu na verziji cmu150_EU_56.00.230A ili novijoj.
Kod mene je softver 51.00.351, da li mora da se odradi update na v56 pre nego što nastavim dalje sa navigacijom? Da se razlikuju JCI_NNG tools zavisno od verzije softvera u autu

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Navigacija za Mazdu

Post od half man » 19 Apr 2016, 15:01

Da ne otvaram novu temu,

Jel postoji mogucnost da ubacim u Infiniti mape Srbije ?

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija za Mazdu

Post od toleander » 19 Apr 2016, 21:45

Troll je napisao:
toleander je napisao: Da je softver u vasem autu na verziji cmu150_EU_56.00.230A ili novijoj.
Kod mene je softver 51.00.351, da li mora da se odradi update na v56 pre nego što nastavim dalje sa navigacijom? Da se razlikuju JCI_NNG tools zavisno od verzije softvera u autu
Trebalo bi da moze i starija verzija. Kolega sa foruma jocas nije upgradeovao, a radi mu navigacija koliko sam ga razumeo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Geza » 19 Apr 2016, 22:12

half man je napisao:Da ne otvaram novu temu,

Jel postoji mogucnost da ubacim u Infiniti mape Srbije ?
Oni su se solidno zaštitili, 180 € košta instalacija novih mapa u servisu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Troll
Postovi: 62
Pridružio se: 28 Maj 2015, 21:35
Garaža: Mazda 3 G120

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Troll » 19 Apr 2016, 23:46

toleander je napisao:Trebalo bi da moze i starija verzija. Kolega sa foruma jocas nije upgradeovao, a radi mu navigacija koliko sam ga razumeo.
Da, pricali smo u vezi toga i objasnio mi je detaljno postupak. Prvo sam mislio da sve to uradim nakon povratka sa puta, a sad me kopka da probam sa postojecim V51.00.351 ubacim navigaciju pa kako bude. Da li mozda znas ako uspe ovo sa nav, da li pri kasnijem updejtu firmware-a na V56.xxx (servisna ili solo varijanta) ostaje funkcionalna navigacija u smislu CID/LYC fajla

Korisnikov avatar
Troll
Postovi: 62
Pridružio se: 28 Maj 2015, 21:35
Garaža: Mazda 3 G120

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Troll » 22 Apr 2016, 15:14

toleander je napisao:Trebalo bi da moze i starija verzija. Kolega sa foruma jocas nije upgradeovao, a radi mu navigacija koliko sam ga razumeo.
Uspešno instalirana navigacija :presrecan: , bez ikakvih problema koji su se dešavali nekim korisnicima na stranim forumima. Išao sam bez upgrade-a firmvera, znači preko V51.00.351, čak je odmah pokazao mape bez potrebe za Toolbox-om, mada ću svakako da se nakačim čisto da pokupi novije ako ima...taman fino za testiranje na predstojećem putu u Italiju:)

Naravno svaka čast toleanderu i jocasu na savetima :klanjamse:

Ostaje samo pitanje da li se promena glasovnog navođenja radi u navigaciji ili kroz sistemsku postavku jezika u setingsima Mazda Connect

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Navigacija za Mazdu

Post od jocas » 03 Maj 2016, 20:12

Testirano do Grčke i po Halkidikiju, odlično radi, karte detaljne, veoma zgodno za upotrebu, kad uporedim sa telefonom - nebo i zemlja.
Koristio iGo i Navigon do sada, dešavalo se da izgubi gps, da sporo preračuna, ovde je sve trenutno. Da ne pričam o držačima za telefon, kablu za punjenje...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Navigacija za Mazdu

Post od sebekkg » 03 Maj 2016, 21:37

Pa znas li koliko je bilja gps antena u navigaciji. To je od presudnog znacaja za hvatanje signala koje je kod tebe u autu instantno.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Delija » 03 Maj 2016, 21:41

Menjaj telefon. iGO radi savrseno :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Troll
Postovi: 62
Pridružio se: 28 Maj 2015, 21:35
Garaža: Mazda 3 G120

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Troll » 04 Maj 2016, 14:04

Evo da prenesem svoje utiske o mazdinoj navigaciji na putu do Bolonje, Parme i nazad. Uporedo sam koristio i Garmin 2589

Prvi utisak na default podesavanjima mi je bio da su mape malo spartanske ali se to brzo podesi. Navigacija je brza (sto pretpostavljam zavisi i od klase SD kartice, moja je class 10) i jasna, mape su zaista precizne cak i po lokalnim puticima kroz seoske predele ka jadranskom moru. Ono sto me je iznenadilo je automatski predlog promene trase zavisno od trenutnih uslova saobracaja, to nisam primetio na prethodnoj Mio navigaciji a ni na garminu koji ima samo vizuelna obavestenja o guzvama. POI su dosta dobre barem u Sloveniji i Italiji, ima i 3d prikaz objekata i zgrada. Tocak je inace veoma zgodan za zumiranje detalja mape, na standardnoj navigaciji mi je to uvek problem zbog drmusanja

Naravno ima i losih strana, barem za moj ukus i navike. Prvo touch ekran ne radi kad je auto u pokretu i sve ide preko tockica sto nije strasno ali zahteva navikavanje, barem u pocetku. Za neke informacije tipa Itinerary je potrebno dosta pritiskati i skrolovati sto je ok kad si na autoputu sa ukljucenim tempomatom ali nije zgodno u gradu. Takodje sam primetio da je navigacija dosta "siroka" u hvatanju objekata, recimo prikazuje pumpe koje nisu na samom autoputu vec i okolo a nisam primetio opciju da se suzi pretraga. Zvuk navigacije je najlakse podesiti dok navigacija govori, tada tockic za jacinu zvuka kontrolise nju. Ovo ume da iritira jer po autoputu i velikim brzinama dolazi do izrazaja slaba strana Mazde a to je losa izolacija buke. Tada se glas podesi jace da nadvlada buku od strujanja vazduha i obicno ostane na tom nivou tako da kad se uspori ume da drekne :). Glas se cuje inace samo sa zvucnika vozaca.

Ono sto nisam probao su glasovne komande i nisam je prebacio na srpski (ako uopste ima tu mogucnost) jer mi je ceo infotainment na engleskom, opciju za to nisam nasao, pretpostavljam da je vezano za celokupnu jezicku postavku sistema.
Sve u svemu, zgodna je stvar, ali definitivno ne vredi 500 evra koliko zacepljuju mazdini dileri, pogotovu ne sa samo tri godine besplatnog updejtovanja mapa za razliku od recimo garmina kod koga je update dozivotan. Najveca prednost mi je sto nekako upotpunjuje infotainment sistem i veoma je zgodna jer nema stalka, kabla za punjenje i skidanja/stavljanja kad stanes negde na pauzu.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Geza » 02 Jun 2016, 11:34

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

milos1979
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Avg 2016, 09:12
Garaža: 2016 Mazda 3 G120 Challenge
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija za Mazdu

Post od milos1979 » 16 Avg 2016, 09:16

Ima li neko saznanje kako ovako ubacena navigacija utice na garanciju.
Siguran sam da Mazda dileri ne bi bili bas preterano srecni, ali me interesuje da li mogu da provale krekovanje u slucaju da se izvadi SD kartica pri odlasku u servis?!

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Navigacija za Mazdu

Post od Delija » 16 Avg 2016, 10:30

Na novijim kolima uglavnom sve moze da se provali.

Lagano se recimo provaljuje piggyback chip tuning - dovoljno je da neko strucan procita istoriju parametara rada motora.
99,9% to nece raditi na redovnom servisu, ali ako ti "prosvira" motor iz ko zna kog razloga - lagano mogu da "obore" garanciju.

U prevodu - ako se bas zalepe - mogu da prave problem, pogotovo znajuci kakvi su drkosi recimo u NS-u.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

milos1979
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Avg 2016, 09:12
Garaža: 2016 Mazda 3 G120 Challenge
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija za Mazdu

Post od milos1979 » 16 Avg 2016, 14:53

Hvala na odgovoru.

Obzirom da imam vec placenu TomTom navigaciju na telefonu, uz pomoc aplikacije MazdaMediaPlayer mirror-ujem ekran telefona na ekran kola pa dobijem priblizno slican ugodjaj.

Istina je da sve komande moraju da se zadaju na samom telefonu, ali ipak se vise isplati u odnosu na gubitak garancije.

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija za Mazdu

Post od toleander » 18 Avg 2016, 15:32

Prvo, na servisu ne rade ni ono sto bi trebalo da rade. U mom slucaju su me zvali da je auto gotov mnogo pre isteka radnih sati koje su mi naplatili. Verujem da je Mazda itekako znala sta radi kada je propisala normativ za mali servis, tako da... Takodje, nisu ni pomenuli update firmware-a u Infotainment sistemu, a trebali su.

Drugo, bas bih voleo da se vidim sa njima na sudu ako bi se usudili da ne priznaju garanciju na bilo sta sto nije Infotainment koji je jedina komponenta koja je izmenjena. I da na sudu objasne kako to moze da utice na, npr. motor ili menjac. :)

Edit: Da, bio sam na redovnom servisu sa crackovanom navigacijom i sve ok.
Esse Quam Videri

Odgovori