Audio sistemi za automobile!

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od nidza » 18 Okt 2022, 10:55

Ajeto je napisao:
17 Okt 2022, 19:56
McGruja je napisao:
02 Jun 2022, 11:15
Zguglas scorpio servis, Takovska ulica, pre Jaše Prodanovića
Sad tu imaš i sjajne burgere
Ja bih zamenio fabričke u vratima na Opel Astra J za neke brendirane, tweeteri odvojeno u tabli. Ima li preporuka za neki servis u kome mogu da se čuju zvučnici, kupe i ugrade? Koliko vidim, sve je odvojeno, onaj ko radi prodaju ne radi i ugradnju i obratno...
Najčešće u novijim kolima su zvučnici sasvim dobrog kvaliteta, tj. u 99% slučajeva nema šta da se dira, sem ako ne dodaješ dodatne zvučnike. Razlog za to je što jednostavno je tehnologija toliko napredovala, da su i najslabiji zvučniji fizički sasvim dobri. Najviše zaostaje adekvatno pojačalo koje treba da gura te zvučnike, tu mnogo najviše da se dobije, a zatim ako ima potrebe zameniti i HU sa nekim boljim, konfigurabilnijim, sa ekvilajzerima, procesorom itd. Ako to ne bude dovoljno, a ambicije još rastu, onda menjaš i zvučnike. Šta je konkretno slučaj sa Astra J - ne znam, dajem ti samo hint da se još malo raspitaš o cilju investicije.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od lami » 18 Okt 2022, 11:01

Sta znam, meni je utisak da je kod PSA nazadovao zvuk u odnosu na pre 10 godina. Usteda na svakom koraku, sto zvucnici, sto izolacija.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od Bogdan » 18 Okt 2022, 11:12

Ja samo mogu da kazem svoj primer, Galaxy Trend od opreme 2008 godiste i Smax 2006 Titanium oprema, zvuk je nebo i zemlja u poredjenju, pogotovo promenom onog kineza Multimedie za sony original Ford radio, wooowww...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Delija » 18 Okt 2022, 11:28

nidza je napisao:
18 Okt 2022, 10:55
...Razlog za to je što jednostavno je tehnologija toliko napredovala, da su i najslabiji zvučniji fizički sasvim dobri.
Ovo nije tacno. Zvucnici su najmanje napredovali u poslednje vreme.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 18 Okt 2022, 11:30

nidza je napisao:
18 Okt 2022, 10:55
Najčešće u novijim kolima su zvučnici sasvim dobrog kvaliteta, tj. u 99% slučajeva nema šta da se dira, sem ako ne dodaješ dodatne zvučnike. Razlog za to je što jednostavno je tehnologija toliko napredovala, da su i najslabiji zvučniji fizički sasvim dobri. Najviše zaostaje adekvatno pojačalo koje treba da gura te zvučnike, tu mnogo najviše da se dobije, a zatim ako ima potrebe zameniti i HU sa nekim boljim, konfigurabilnijim, sa ekvilajzerima, procesorom itd. Ako to ne bude dovoljno, a ambicije još rastu, onda menjaš i zvučnike. Šta je konkretno slučaj sa Astra J - ne znam, dajem ti samo hint da se još malo raspitaš o cilju investicije.
Iz mog iskustva, ako se ne zameni HU ili ne doda adekvatno pojacalo, zamenom zvucnika zvuk se vrlo lako moze i pogorsati. Bolji zvucnici ne znace i bolji zvuk zbog jednog jednostavnog razloga. Fabricki zvucnici najcesce budu skromne izrade, papir membrana, mali magnet, plasticna korpa, ali su izuzetno osetljivi. Nigde ne pise, ali cenim da namerno stavljaju 90db ili vise da bi solidno pevali i bili efektni i sa slabim pojacalima. Kada se na isto mesto, tj. na isto pojacalo stave realno bolji zvucnici, ali sa nekih 87db, desava se razocarenje. To je primer gde je manje zapravo vise.

Ajeto
Postovi: 22
Pridružio se: 10 Okt 2022, 06:39
Garaža: Opel Astra J sedan 1.4 turbo

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Ajeto » 18 Okt 2022, 12:09

Delija je napisao:
18 Okt 2022, 11:28
nidza je napisao:
18 Okt 2022, 10:55
...Razlog za to je što jednostavno je tehnologija toliko napredovala, da su i najslabiji zvučniji fizički sasvim dobri.
Ovo nije tacno. Zvucnici su najmanje napredovali u poslednje vreme.
Istina, tu smo gde smo i bili pre 50ak godina. I dalje masa i zapremina i mehanika dominiraju. Ja zvuk najčešće navodim kao oblast gde tehnologija ni malo nije napredovala.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od shandu90 » 18 Okt 2022, 12:15

Ajeto je napisao:
McGruja je napisao:
02 Jun 2022, 11:15
Zguglas scorpio servis, Takovska ulica, pre Jaše Prodanovića
Sad tu imaš i sjajne burgere
Ja bih zamenio fabričke u vratima na Opel Astra J za neke brendirane, tweeteri odvojeno u tabli. Ima li preporuka za neki servis u kome mogu da se čuju zvučnici, kupe i ugrade? Koliko vidim, sve je odvojeno, onaj ko radi prodaju ne radi i ugradnju i obratno...
Ja sam se razocarao osnovnim ozvucenjem u caletovoj merivi. Posebna prica je kvalitet kad se poveze telefon. Na tvom mestu bi mozda probao da iskopam Infinity, to je premium model kod opela. Drugar je imao na astri J i nema greske s njima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od nidza » 18 Okt 2022, 14:23

Delija je napisao:
18 Okt 2022, 11:28
nidza je napisao:
18 Okt 2022, 10:55
...Razlog za to je što jednostavno je tehnologija toliko napredovala, da su i najslabiji zvučniji fizički sasvim dobri.
Ovo nije tacno. Zvucnici su najmanje napredovali u poslednje vreme.
Iz perspektive višeg segmenta i tehnoloških krajnjih dometa, to je tačno, ali ne govorim o tom. Jeftini zvučnici su sad dobri, sa velikim masivnim magnetima, materijali su bolji, za džabe pare imaš sad nešto o čemu si pre 20 godina mogao samo da sanjaš.

Redosled unapređenja danas u kolima ide 1) zamena pojačala ili 2) zamena svega; nema 3) zamena samo zvučnika.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od McGruja » 18 Okt 2022, 14:36

Ne slažem se

Zvucnici su bulja danas u standardu
Pojačala su bulja isto
Ono sto je ok je uparivanje

Bulja je i inžinjering scene u kolima

Sve u svemu, bez dolivanja para, nema uživanja u zvuku
Pa kako god ko to ume da shvati

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od jaksa » 03 Dec 2022, 17:34

Fabia ima tragično loš zvuk sa blues radiom i samo prednjim zvučnicima (i potpuno nepotrebno odvojenim visokotoncima).
Jel imate preporuku za nekog ko prodaje/ugradjuje auto zvučnike? Prvo to, posle eventualno HU.

Ajeto
Postovi: 22
Pridružio se: 10 Okt 2022, 06:39
Garaža: Opel Astra J sedan 1.4 turbo

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od Ajeto » 26 Feb 2023, 11:51

Slabo ko prodaje i ugrađuje...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od McGruja » 26 Feb 2023, 12:42

Imaš radnje za ugradnju
Ja znam za ovu na uglu Takovske i Draže Pavlovića

lmilan02
Postovi: 8
Pridružio se: 19 Nov 2021, 11:03

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od lmilan02 » 09 Maj 2023, 16:15

Po preporuci od pre skoro godinu dana promenih sve zvučnike u A4 2017 u servisu Scorpio koji se u međuvremenu preselio u Mokrolušku 72.

Svaka preporuka za servis - od jednostavnog dogovora, preko preporuke šta ugraditi do vrlo pedantnog rada.

U autu je originalno bio Audio Sound System za koji sam bio ubeđen da je bar nekoliko zvučnika iscepano i da ne radi. Stavljeni su Ground Zero 6 komada i pojačalo.

Zvuk je sada sjajan :doubleup: , totalno uživanje. Ispostavilo se i da su originalni zvučnici ispravni ali da svaki nema više od 150g, prilična sramota za Audi. Bukvalno se pola pesme ne čuje.

Nije mi bio cilj da se bas čuje previše, smetao bi mi woofer koji ispod zadnjeg lima viri u gepek i još je doplata bila 50% pa woofer nisam ugradio. Ostaje pitanje koliko bi bilo bolje za neki sledeći auto :).

Ajeto
Postovi: 22
Pridružio se: 10 Okt 2022, 06:39
Garaža: Opel Astra J sedan 1.4 turbo

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od Ajeto » 09 Maj 2023, 22:39

Koje ground zero si uzeo, da li si uzeo kod njih i po kojoj ceni, koliko je koštala ugradnja?

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Audio sistemi za automobile!

Post od Gazu » 09 Maj 2023, 22:53

I ovo je zanimljiva informacija za mene. Kod mene mislim da zeza zvučnik u vozačevim vratima, da kod baseva krči...

I to su onda za automobile zvučnici standardni, a oni tamo samo skinu šta treba i mogu da zamene i taj jedan zvučnik? Nisam doduše uveren da bi hteo da se petljam s time oko mog auta, al ako je jednostavno i ne preskupo, što da ne.

Odgovori