Audio sistemi za automobile!

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od trojanac » 17 Dec 2012, 12:32

Stoji mu AUX kao opcija. Samo ne znam gde se kači. Videći na Mercedes forumima.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Xepoj87 » 17 Dec 2012, 15:11

Imaju aux i oni stari 15 godina,samo sto je kod mnogih to samo opcija na radiu,a mora da se vadi radio da se ukljuci kabl u sam radio i da sluzi kao aux,nije svima produzeno u kabinu...
Ja imam i video aux,za Xbox na primer,ali takodje mora da se sprovode kablovi... Nije ni to neka nauka,potrebno 3 minuta za skinuti kod Mercedesa bilo koji navi/radio...
Ako ima,verovatno je u kaseti ili u naslonu za ruku.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Mares » 19 Dec 2012, 18:48

Ej, za sta je konkretno aux ulaz tj. kakvi uredjaji se mogu na njega prikaciti? Da li postoji mogucnost da preko njega spojim usb flash/externi hdd pa da mi cita mp3 sa memorije (inace rezem mp3 cd-ove za muziku, a pocelo je da me smara), ili mora da bude neki konkretno mp3 plejer sa kojeg se pusta muzika?

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Kuzmanovic » 19 Dec 2012, 19:47

Mislim da ne mozes nikako da privezes fles ili externi hdd na aux. Preko njega mozes da povezes sve sto ima 3.5 mm ulaz i da pusta muziku. Konkretno, to je telefon, mp3, iPod.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od nuk » 19 Dec 2012, 23:56

Bas tako

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Cherokee » 20 Dec 2012, 00:04

Mares je napisao:Ej, za sta je konkretno aux ulaz tj. kakvi uredjaji se mogu na njega prikaciti? Da li postoji mogucnost da preko njega spojim usb flash/externi hdd pa da mi cita mp3 sa memorije (inace rezem mp3 cd-ove za muziku, a pocelo je da me smara), ili mora da bude neki konkretno mp3 plejer sa kojeg se pusta muzika?
Na AUX IN ulaz mozes da nakacis neki plejer, telefon ili slican uredjaj preko 3.5mm ulaza. Ako hoces da kacis USB, za to ti treba ili drugi plejer koji ima USB ulaz, ili da uzmes Xcarlink ili Renault Audio Connection Box - ova 2 uredjaja su priblizne cene (oko 110 eura), cak mislim da je ACB bolja kupovina od Xcarlinka jer sam imao prilike da cujem kritike za Xcarlink barem na Renaultu. Odmah da kazem da iako ima USB ulaz, preko njega je moguce nakaciti USB stick do plafon 4 GB, cak mislim da i tada pocne da brljavi, dok sa manjima radi bez problema.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od AcaKayak » 20 Dec 2012, 11:52

Ja imam aux na M3, ali imam neko individual ozvucenje (mislim da kosta oko 2000e, tako nesto mi rekose, ali odmah se ogradjujem da nisam siguran, moguce da je i manje i vise, znamd a za M5 imaju od 5000e individual ozvucenja) i problem mi je sto kad povezem bili sta na aux iznerviram se jer se bas oseti razlika u zvuku (nije isto da li ga pusta original sistem ili ide s telefona)... Tise je, bass je slabiji, generalno je sve losije. Naravno, i sa AUX-om je to ozvucenje na nivou professional ozvucenja koje sam imao u 335, ali ipak je to daleko od Individuala... Kad pustim pesmu s cd-a ili radia i stavim bas na maks tresu mi se stakla, sa AUX-om to ne mogu... Tako da ima logike i rezati muziku... Inace meni staje 7cd-a (6 nazad u gepek i jedan napred) plus DVD (ima razlika za DVD i CD, dva ulaza imam) ali ne znam da li na DVD mogu muziku da stavim, nisam ni probao...

EDIT: Ne znam ko je inace kupio prvi ovaj M3, ali mislim da je idiotski dati tolike pare na ozvucenje, ja to ne bih uradio... Pogotovo sto vecinu vozim s ugasenom muzikom, a i kad je pustim pustim je tiho jer me glasno nervira... Glasno pustim jednom nedeljno mozda malo da me "razbudi" i to je to...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od nuk » 20 Dec 2012, 12:12

Ne bi trebalo da ima razlike da li muziku rezes na dvd ili cd posto HU prepoznaje format bez obzira na kom mediju se nalazi. Narezes dva DVD- a muzike i miran si

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ljubitelj » 20 Dec 2012, 18:29

Aux je analogni ulaz, obicno prilagodjen 150mV/ 47Koma na koji se moze prikljuciti sve sto daje analogni signal (citati mogu slusalice da reprodukuju taj signal kada se direktno prikljuce).

Dakle, u aux se prikljucuje izlaz za slusalice sa nekog portabl plejera.

Kod nekih HU moze da se podesava atenuacija za svaki izvor zvuka posebno, pa se time nivelise da je ista jacina bilo da se pusti radio, CD, ili aux.

Treba videti u uputstvu za upotrebu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 04 Jun 2013, 21:25

Danas sam za 206-icu kupio ovo: http://www.computeruniverse.net/product ... aerker.asp

S obzirom da je u pitanju mono pojačalo, sada mi je potreban sub 8" ili 10". Ako neko ima nešto dobro, neka javi na PP.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Kuzmanovic » 04 Jun 2013, 21:27

Gaginho prodaje SAL, ne znam koliko te zanima i da li si video, ali evo linka: viewtopic.php?f=28&t=2037

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 04 Jun 2013, 21:36

Znam taj SAL model, ali iskreno, ciljam na nešto bolje kada sam se već upetljao u ovo, iako sam pretio da više neću. :kuku: Ima na Limundu Blaupunkt bazoka 8" bez ponuda za 3.000 dinara. I da, radije bih išao na 8", bilo da je bazuka ili kutija. Hebe me bojler u gepeku. Mada može i 10" da prođe.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od nuk » 04 Jun 2013, 21:49

Taj Blaupunkt ti nista nije bolji od Gagijevog Sala mada vredi 3000..

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 04 Jun 2013, 22:02

Takav SAL sam čuo, i u aktivnoj i u pasivnoj varijanti, ovaj model Blaupunkta nisam. Jesi slušao baš ovakav Blaupunkt vufer?

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Cherokee » 04 Jun 2013, 22:09

Slobo nesto ovako

http://www.kupujemprodajem.com/JBL-CTX2 ... 3#photoBig

Ja sam imao ovakav ili slican, uglavnom nisam ga nesto specijalno koristio, prodao za 3000 din zimus. Na kucnom pojacalu je poprilicno lepo tuklo...

Odgovori