Otvaranje garaže preko mobilnog

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 26 Avg 2016, 19:09

Skinuo sam appikaciju pa cu posle otici da je probam trebalo bi da radi javljam utiske


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 26 Avg 2016, 19:29

Upraco ispraobao radiiii


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 26 Avg 2016, 19:31

Skinuo sam nekoliko programa i jedan koj se placa radi podesis frekfrenciju id ponudjenih i sljaka sreci nikad kraja inace cena je 0.99 centi zove se remote garage


Sent from my iPhone using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od goblin » 26 Avg 2016, 19:34

A kako si skinuo frekvencije?

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 26 Avg 2016, 19:38

Pa pise ti na daljinskom ili na motoru u garazi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Delija » 27 Avg 2016, 00:50

Cek polako :)
Kako pise?
Pa i Kinezi danas imaju plivajuci kod koji ne moze bas da se skine tek tako, vec mora da se pokrene "learning" mod.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 27 Avg 2016, 01:03

Imas frekfrenciju koja pise na samom daljinskom kod mene pise a pise i na motoru, u svakom slucaju imas i u podesavanjima u app rolling code pa mozes da namestas, u svakom slucaju kod mene radi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Delija » 27 Avg 2016, 01:05

Ne svidja mi se to tvoje - to se ocas posla "ukrade" i svako moze da se igra sa tvojom garazom.
Moze i ovo sa plivajucim, naravno, ali ipak treba malo vise truda da se ulozi i ne moze bas svako.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 27 Avg 2016, 01:08

Pa ebem li ga nije to moja garaza to ke zgradina a ako neko hoce da krade ( sto ovde nije slucaj) neka ga jednostavno mi je lakse sa telefona da otkljucavam nego sa daljinskog koji nije bas mali ali da radi radi P.S. Taj neko alo hoce da se igra mora da zna na kojoj frenkfrenciji to radi, salzem se moze da nagadja ali mora da bjde unura garaze da bi dodao na samom motoru novi kljuc


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena od Zarkofinska u 27 Avg 2016, 01:12, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Delija » 27 Avg 2016, 01:11

Ma ti si odradio odlicno sa svoje strane :thumbup:

Nije do tebe kakav su motor/kontrolu stavili. U Srbiji to ne bi bila pametna opcija :)
Cim ima fiksnu frekvenciju, to se snimi dok si rekao "keks".

Kod vas je to ocigledno samo kao "daljinski prekidac" - ne treba nikome da brani pristup.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Milos » 27 Avg 2016, 01:23

Pise u review aplikacije da je to za starije tipove vrata.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od ljubitelj » 27 Avg 2016, 08:46

Zarkofinska je napisao:. Taj neko alo hoce da se igra mora da zna na kojoj frenkfrenciji to radi, salzem se moze da nagadja ali mora da bjde unura garaze da bi dodao na samom motoru novi kljuc


Sent from my iPhone using Tapatalk
Frekvencije svi znaju, ona je opste poznata (definisana homologacijom tj propisom) i isti set kanala se koristi kod svih uredjaja. Kako je to modulisan radio signal potrebno je znati odgovarajucu modulaciju tj kod. Slicno kao sto radi WiFi i sijaset drugih radio mreza na javnim kanalima.

Kako su i kodovi u cipsetu ogranicenog broja i cesto po istom algoritmu, ukljucivo i plivajuci, potrebno je vreme da izvrti redom kodove i velika je sansa da pogodi. Ovo je cest slucaj mada ima i bolje zasticenih resenja gde se ne koristi isti kodirani cip za celu proizvodnju.

Infracrveni daljinski ne koristi radio frekvenciju iz javnog opsega, tu je drugi nacin prenosa signala.

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Zarkofinska » 27 Avg 2016, 10:30

ljubitelj je napisao:
Zarkofinska je napisao:. Taj neko alo hoce da se igra mora da zna na kojoj frenkfrenciji to radi, salzem se moze da nagadja ali mora da bjde unura garaze da bi dodao na samom motoru novi kljuc


Sent from my iPhone using Tapatalk
Frekvencije svi znaju, ona je opste poznata (definisana homologacijom tj propisom) i isti set kanala se koristi kod svih uredjaja. Kako je to modulisan radio signal potrebno je znati odgovarajucu modulaciju tj kod. Slicno kao sto radi WiFi i sijaset drugih radio mreza na javnim kanalima.

Kako su i kodovi u cipsetu ogranicenog broja i cesto po istom algoritmu, ukljucivo i plivajuci, potrebno je vreme da izvrti redom kodove i velika je sansa da pogodi. Ovo je cest slucaj mada ima i bolje zasticenih resenja gde se ne koristi isti kodirani cip za celu proizvodnju.

Infracrveni daljinski ne koristi radio frekvenciju iz javnog opsega, tu je drugi nacin prenosa signala.
U potpunosti se slazem sa tobom iako se ja ni najmanje ne razumem u to meni je bitno da radi a ostalo ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od ljubitelj » 28 Avg 2016, 00:22

Bitan je tehnicki aspekt rada ako je potrebno da se stiti pouzdano to otvaranja vrata od nepozeljnih.
Standardni 433MHz opseg se ocas posla iskenira, i uradi copy/ paste radio signala.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Otvaranje garaže preko mobilnog

Post od Delija » 28 Avg 2016, 19:34

Ma on ne zivi u Srbiji, vec u normalnom svetu. Njima treba samo "daljinski" prekidac :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori