Lakiranje plastičnog dela

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Lakiranje plastičnog dela

Post od kragujevac » 15 Sep 2017, 15:31

Nešto mi je došlo da crnu oblogu ispod zadnjeg branika ofarbam u boju branika. Ne znam samo da li je uopšte moguće izlakirati takvu vrstu plastike koliko-toliko pouzdano, a da ne počne posle par meseci da se "kruni" boja ili da se od temperature koja je u tom delu svakako uvećana nekako promeni, propadne.....whatewer. Da li je neko od vas radio tako nešto? Jel bi mogao neko da mi možda izfotošopira sliku da vidim kako bi to izgledalo ako se prebaci u boju auta. Mislim da bi bilo OK, ali ajdsad, mogu ja da mislim puno toga. Mogu i na PN da pošaljem slku boljeg kvaliteta,ako je neophodno.
Slika
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od trojanac » 15 Sep 2017, 15:59

Ne diraj ništa.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od kragujevac » 15 Sep 2017, 17:56

Iz kog razloga? Zato što je ovako lepše ili zato što je opasno lakirati plastiku?
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od blaugrana » 15 Sep 2017, 17:57

Zato sto i Lakijeva 5ica ima isto tako :)
Ja bi ostavio 'vako, nekako mi lepse

Sent from my SM-J500FN


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od Saša » 15 Sep 2017, 17:58

I ja ne bih dirao, lepo izgleda i ovako. Pogotovo ne bih ako si to nameravao u "sam svoj majstor" varijanti. :)

TT


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od Geza » 15 Sep 2017, 17:59

Ne diraj ništa.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od kragujevac » 15 Sep 2017, 18:06

Ma kakvi, ni slučajno u "uradi sam" varijanti". To ne bi ličilo ni na šta. Mislio sam da mi neki profesionalac izlakira u toj Jaguar "NNG" boji. Nekako sam ubedjen da bi pozadi izgledao "veći". Alternativa bi možda bila da probam sa nekom termostabilnom folijom, ali naći takvu foliju u boji auta je verovatno i u D nemoguća misija, ili je takva folija ako se radi po porudžbini ogavno skupa. A baš da mi neko odvali 300-400 evra za metar i po folije..... :durise:
Ili da možda presvučem u sjajnu crnu foliju? To bih čak mogao da rizikujem i da uradim sam, folija te veličine me sigurno ne bi baš bacila u siromaštvo.
Treba i izduve da premontiram, već počinje da mi smeta što su ovako nelogično zakrivljeni.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od mića » 15 Sep 2017, 18:14

Ne diraj nista po pitanju te plastike. Em lepse ovako, em ce da se ljusti ko paradajz pa nece liciti ninasta. Ali posle da vratis kako je bilo tesko. Izduve ispravi, to je ok kad te vec svrbi da nesto cackas

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od superboss » 15 Sep 2017, 18:27

Na stranu da li treba da uradi ili ne, ali zar ne postoji neki prajmer za plastiku ili tako nešto?
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od mića » 15 Sep 2017, 18:38

Postoji, radi se to kvalitetno, ali uvek ima ono ali. Video sam kako je takav rad izgledao posle tri godine, zaista odvratno kako se ljustilo, a radjeno kod renomiranog lakirera, pa sad budi pametan....

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Lakiranje plastičnog dela

Post od kragujevac » 15 Sep 2017, 18:52

Upravo to me baš i obeshrabruje da navrat-nanos izlakiram taj deo. Verovatno ta plastika nije nešto preterano skupa i da se kupi nova ako posle nekog vremena ne bude izgledala baš reprezentativno, ali ono, čemu akanje ako posle godinu-dve sve vraćam na staro. Onda mogu odmah i da ostavim tako kako je sad.
Najverovatnije da ću da probam sa sjajnom crnom folijom, nju bar mogu da zdrapam sa branika ako mi poduhvat baš ne uspe.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori