Navigacija golf VI

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
damjannn4
Postovi: 22
Pridružio se: 10 Jul 2017, 23:19

Navigacija golf VI

Post od damjannn4 » 07 Nov 2017, 17:11

Drugarica uzela skoro dovezen iz Francuske.Ima valjda instalirane mape za zapadnu evropu ali ne i za Srb? Je l se to moze prebaciti updateovati u domacoj radinosti ili mora neki servis,radnja stagod ?Slika

Hvala. :)

sent from tapa for android :)


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Navigacija golf VI

Post od Geza » 07 Nov 2017, 19:51

Ako imaš iskustva možeš sam, ali ti preporučujem nekog iskusnijeg. U slučaju da želiš da probaš, baci pogled na LINK

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija golf VI

Post od Xepoj87 » 07 Nov 2017, 23:51

Kada sazna cene u servisu, naucice kako da odradi sam :mrgreen:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

damjannn4
Postovi: 22
Pridružio se: 10 Jul 2017, 23:19

Re: Navigacija golf VI

Post od damjannn4 » 08 Nov 2017, 03:10

Ahaha koliko ? :))

sent from tapa for android :)


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Navigacija golf VI

Post od Xepoj87 » 08 Nov 2017, 06:04

Ne znam cifru za VW, ali nisu prijatne uopste :D

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Navigacija golf VI

Post od Milos » 08 Nov 2017, 08:25

Cifra je jedan Dual layer disk , samo treba videti koji je uredjaj u pitanju.

Ja imam konkretno RNS 510 i samo sam skinuo DVD sa Gezinog linka,poslednji je za Istok V13 (izasao 11/2015 ) , dok za Zapad su izbacili sad i V15 (izasao 11/2017).

Nisam upoznat sa metodom ubacivanja mapa na karticu,isti postoji a ja sam sve radio u tri koraka : Skines *.iso fajl koji ti treba , narezes na dual layer ( sto kvalitetniji disk , sto sporija brzina rezanja u samom programu za rezanje diskova ) i ubacis u navigaciju i pritisnes install.

Takodje za ako imas stariji firmware u samoj navigaciji ( to proveris tako sto nece da instalira nove mape ) nadjes JOSI firmware isto na Gezinom linku , nikako neki drugi jer ovaj jedini ne trazi dodatno cackanje portova nego je klasican update postojeceg sistema.

Aleksa_m je imao situaciju da mu nije radio laser dobro pa nismo mogli sa diska da instaliramo , ali on je resio to preko nekog lika,pa ako zapne kontaktiraj ga , svakako je jeftinije od ovlascenog.Inace u ovlascenom je V13 u DE 179 eura disk.

Ja svakako planiram uskoro da ubacim ovo http://www.youtube.com/watch?v=rDZHptamho0 jer ima Apple CarPlay i nove mape za nas region.U sustini nisu ni ove lose toliko,ali su novije tri koplja ispred.

Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: Navigacija golf VI

Post od AleksaM » 08 Nov 2017, 23:34

Kao sto kaže Miloš, meni laser nesto nije hteo da očita lepo dvd sa mapama... To sam rešio tako što se na disk nareže fajl, a na karticu stave mape.
Fajl na mapi simulira podatke mapa, a u stvari tera uređaj da čita mape sa kartice. To je sve za RNS510.
Za RNS310/315 se mape nalaze na kartici koja se vezuje za broj šasije čim se stavi u uređaj, tako su rešili zaštitu.
Dečko koji mi je to rešio je baš profesionalan i razume sa, a za 2000din nisam hteo da sjebem navigaciju.
Takođe prodaje i kartice za pomenute uređaje, tako da ti mogu dati kontakt uz svaku preporuku.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока


Odgovori