[Problem]Mp3 Fm Transmiter

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Makarov
Postovi: 1
Pridružio se: 07 Jan 2018, 20:25

[Problem]Mp3 Fm Transmiter

Post od Makarov » 07 Jan 2018, 20:54

Pozdrav pre svega svima,nov sam ovde ,ne zamerite ako nesto pogresim :)

Naime,imam problem sa FM transmiterom (preko upaljaca sto se koristi),znaci pustim da slusam muziku i ono normalno radi i odjednom prestane,ponovo se upali taj transmiter (kao da se resetirao) i ponovo pocne da radi i pocne sa pesmom ispocetka. Posle toga ta pesma,gde je stala prvi put ,tj gde se prvi put ugasila ,tu su uvek ugasi transmiter.Zakrci malo i pocne ponovo,pa ponovo i na isto mesto i ponovo i tako samo 'peva'.
Radio mi podrzava Mp3 i sve to,nemam ulaz za USB pa me to jedino jebe malo,zato trazim alternativu. Ne znam do cega ovo moze da bude,najmanje u sustini sumnjam na radio,transmiter mi nesto sumnjiv ali necu da bacam pare na drugi u sustini ako je kvar negde drugde. Da li neko moze da mi pomogne,sta da radim?

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: [Problem]Mp3 Fm Transmiter

Post od Dare4x4 » 07 Jan 2018, 21:02

Ako se dešava na istom mestu u istoj pesmi, probaj da skineš pesmu ponovo s nekog drugog sajta. Možda je oštećen fajl.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: [Problem]Mp3 Fm Transmiter

Post od Saša » 07 Jan 2018, 21:48

Nareži mp3 na CD i slušaj muziku (najjeftinije rešenje) ili kupi Microlink, Yatour ili bilo koji drugi kvalitetan uređaj koji će ti omogućiti USB ulaz. Ti FM transmiteri su naprosto jeftino kinesko sranje koje se brzo raspadne i ne radi kako treba, plus degradira kvalitet zvuka.

TT




Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: [Problem]Mp3 Fm Transmiter

Post od kragujevac » 08 Jan 2018, 12:13

Mnogo uredjaja podivlja ako je neki .mp3 fajl kodiran sa "vbr" (variable bitrate). Probaj (kako Dare već napisa) ili da izbaciš taj mp3 ili da ga prekodiraš u neku drugu bitratu. Kod mene je recimo u uputstvu za multimediju napisano da je najsigurnije da svi mp3 fajlovi budu kodirani sa konstantnom bitratom od 256kbit/s. Tih programčića ima mali milion na webu (npr. mp3 quality modifier), samo je prekodiravanje veće količine fajlova dosta spora rabota ako računar nije neki zmaj.
I da, FM transmiteri su najgrbaviji način slušanja muzike, to je apsolutno tačno.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori