Računanje ubrzanja iz logova

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
BobanR
Postovi: 819
Pridružio se: 12 Apr 2015, 22:07
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac

Računanje ubrzanja iz logova

Post od BobanR » 11 Feb 2018, 14:23

Ovako...primetio sam da je popularan tuning alat excel fajl sa macro-om koji iz logova, snimljenih uz pomoć MES-a ili sličnih programa, računa ubrzanja. Rezultat toga izgleda ovako:

Slika

Pošto fajlovi tog tipa spadaju u tajne zanata, niko nije rad da ih deli okolo, pa sam iz tog razloga rešio da sa jednim kolegom radim na aplikaciji koja će iz logova da računa ubrzanja u određenom opsegu obrtaja. Planirano je da se taj opseg bira, ali trenutno meri između 2000 i 4500 (za drugove dizelaše).
U principu, umesto Microsoft Excel-a i macro-a pisanog u VBA, koristimo Node.js. Plan je da aplikacija postane mnogo kompleksnija, ali za sada radi ono čemu je namenjena. Trenutno radi samo u lokalu, iako se planira skora migracija online.
E sad, ovo ne pišem da se hvalim, već da ponudim, ukoliko neko hoće, da mu napravim fajl sa ubrzanjima, da može da testira različite mape, uslove za vožnju, WMI on/off...
Ukoliko ima zainteresovanih, okačite log, a ja ću vratiti nešto slično slici iz ovog posta

Odgovori