Starteri

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Starteri

Post od nidza » 12 Dec 2014, 09:01

Ovo ne vrh. To može da tera brdo uređaja na USB. Konkretno bi mi sad poslužilo dok ciguligam u busu 24 h, tableti, telefoni, ruter...

Tapatalk

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Starteri

Post od xenon » 12 Dec 2014, 10:08

Da,može da tera i mislim da će to dobro da odradi,ali kao starter može da ti zapali auto ako ga ne skineš odmah sa klema nakon startovanja auta.Imaš rok od 30 sekundi da ga skineš u protivnom nastupaju nevolje.Zato sam rekao da su to sve amaterski uređaji u domenu startovanja automobila.Nema zaštitu od pregravanja i pitanje je da li ima zaštitu on kontra spajanja i samospajanja klema.

Ovo je inače upozorenje od vlasnika firme koje proizvodi onaj prvi starter sa onog linka:

The diode is there to prevent back-charge from the vehicle to the MICRO-START. The MICRO-START should NOT be left connected to the vehicle longer than 30 seconds being conservative. The MS operates at a different charging rate than a normal 12v vehicle system... the vehicles system will over-charge the MS and that could result in damage to the unit or potentially a fire hazard if left unattended and severely overcharged by a vehicle (have to put in the disclamer). So please do NOT try to leave it attached for any reason.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Starteri

Post od methane.master » 12 Dec 2014, 10:41

nidza je napisao:Ovo ne vrh. To može da tera brdo uređaja na USB. Konkretno bi mi sad poslužilo dok ciguligam u busu 24 h, tableti, telefoni, ruter...
Nošiš ruter u autobus? :djavo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Starteri

Post od nikaragva » 12 Dec 2014, 10:50

:kezo:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Starteri

Post od methane.master » 12 Dec 2014, 11:03

nikaragva je napisao:Kada mi treba pozajmljujem neki matori Iskra punjač. Pali se na onaj super kul prekidač u obliku palice, kao u avionima. Za tenutak se napalim i pomislim da sam u kokpitu tupoljeva.
Nikad nije crkao, čak mi je jednom i ispao na hladan beton.
Imao Iskrin koji odgovara opisu. Nažalost crko je. Padao je na hladnan beton više puta, a izgleda da je beton ovde trvđi nego tamo. :mrgreen:
Širim haos!

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Starteri

Post od xenon » 12 Dec 2014, 11:21

Žalim slučaj,nisi imao onaj Memedovićev štrikani nakurnjak za tvoju Iskru :presrecan: :presrecan:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Starteri

Post od nidza » 13 Dec 2014, 21:31

methane.master je napisao:
nidza je napisao:Ovo ne vrh. To može da tera brdo uređaja na USB. Konkretno bi mi sad poslužilo dok ciguligam u busu 24 h, tableti, telefoni, ruter...
Nošiš ruter u autobus? :djavo:
Ko još ne nosi ruter u autobus? :-D

Doduše toliko mi je vise dizlogrdio internet da sam se nešto malo kačio. Više smo filmove gledali, opasno smo se naoružali.

Tapatalk

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Starteri

Post od xenon » 17 Dec 2014, 18:17

Upravo mi je stigao džepni starter.U pakovanju sam dobio usb kabl sa feritnim burencetom za punjnje startera i za punjenje tableta,telefona sa startera,mini 12v usb punjać za kola ,klješta za startovanje koja su ubedljivo nešto najkvalitenije što sam držao u ruci i poprilično su teška i naravno sam starter koji je fabrički napunjen na 70% pa ga sad punim do vrha.Dovod kablova + i - do samih klješta je rešen tako što postoji veliki imbus zavrtanj na samom spoju pa je u koliko je to potrebno moguće zameniti plus ili minus kabl ,mada na klještima postoji gumena zaštita protiv nagnječenja kablova.Konektor koji ulazi u starter je oklopljen,gumiran i ima IP65 zaštitu kao i sam starter.Donji deo startera ima antiklizajuću podlogu dok je samo kućište oklopljeno posebnom ojačanom rebrastom plastikom pa je kako to kaže video klip, moguće preći kamionetom preko startera bez oštećenja.USB ulaz i izlaz imaju takođe gumene IP65 zaštitne kapice.Dve led lampe imaju nekoliko režima rada i lepo sijaju.Sve u svemu jako kvalitetan proizvod u svakom smislu a kako radi ono najbitnije to moram da proverim u narednim danima zašta su mi potrebni dragovoljci sa dizel motorima.
Poslednja izmena od xenon u 17 Dec 2014, 18:25, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Starteri

Post od dragvorl » 17 Dec 2014, 18:25

Moze neka slika tog?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Starteri

Post od xenon » 18 Dec 2014, 10:20

Cekam nekog dragovoljca sa dizelom, pa da ga uslikam i da to objedinim sa ostalim slikama kako bi sve slike bile na jednom mestu.Benzinski motori nisu problem,to prolazi sve do 6000 kubika ali me dizel kopka.Ja sam ga kupio za mene koji sam uvek vozio i vozicu samo benzinske motore.Napunio sam ga do vrha i odradio punjenje mobilnog, cisto da pre startovanja proverim da sve radi kako treba.

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Starteri

Post od xenon » 18 Dec 2014, 15:45

Prvi utisci sa terena odnosno auto placa.
Auto plac koji sam posetio imao je samo dva auta sa akumulatorima ,ostalima su bili izvađeni.
Probao sam startovanje auta bez akumulatora ali to ne moze odnosno starter nije pravljen za tako nesto.
Redosled startovanja.
1.reno dizel 1.5dci,upalio iz prve.Prodavac je rekao da je akumulator totalno mrtav ali je starter konstatovao da je akumulator ziv i da ima vise od 2 volta snage.
2.vagen dizel 2.0 tdi bez akumulatora nije uspeo da staruje.
3.pezo dizel 2.0hdi bez akumulatora nije uspeo da startuje.
4.ford ka benzin 1.3 bez akumulatora nije uspeo da startuje.Tu je starter vec bio 50% ispraznjen.
Ostalo mi jos da napunim starter do vrha i da probam drugi auto sa akumulatorom: nisan kaskai 2.0 dizel.

xenon
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Apr 2014, 11:21
Lokacija: Serbia

Re: Starteri

Post od xenon » 23 Dec 2014, 14:13

Kuzmanovic je napisao:Kolilo kosta taj starter? Ima neka slika njega?
Evo nekoliko slika.

Starter ima max snagu od 400A i nije namenjen za startovanje dizel motora.Testirajuci ga ovih dana mogu reci da je prevashodno namenjen automobilima koji se u principu redovno koriste a ne za automobile koji duze vremena stoje kao na primer na auto placevima.Starter ima detekciju da li je napon akumulatora iznad ili ispod 2 volta.Automobili koji se dugo ne voze imaju ispod 2 volta i njih je tesko upaliti .Ako je napon ispod 2 volta to znaci da starter ne vidi akumulator i onda se pritiskom na posebno dugme zaobilazi akumulator u kolima i vrsi se startovanje bez njega.
Automobili koji su imali vise od 2 volta upalio sam bez problema ukljucujuci i reno 1.5 dci dizel.
Sve u svemu korisna stvarcica ako su vam preko noci ostala upaljena svetla, ako vas je iznenadio zimski minus ili ako vam je neki potrosac pojeo struju neophodnu za normalno startovanje.Punio sam ga punjacem od samsung S3 mobilnog telefona.Napunio sam i nekoliko tableta i telefona u obrnutom smeru gde mi je sluzio kao power bank.Dve led lampe su jako korisne ako vam je potrebno startovanje u nocnim uslovima.
Tezina startera je pola kilograma bas koliko su teske i kleme.

Slika

Slika

Slika

Odgovori