Zatamnjena stakla

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Zatamnjena stakla

Post od antivenom » 31 Avg 2019, 23:20

A zar ne ide neka i kazna zato sto imas nelegalizovane folije? Glupo je da pustaju samo ako skines, treba biti i kazna zato sto si prekrsio zakon.
Tipa neka novcana, bodovi i bar 3 meseca susenja od voznje.
Ovako oni zaustave taj neko skine i puste ga da ide dalje, sta se time dobija? Sutra ce taj isti staviti nove, zar ne? Sad je to sve jeftino i materijal i ruke, a moze i neke buvljakuse da neko kupi i sve ga to jos jeftinije izadje jos ako sam stavi(sto je prilicno lako) tom se isplati da i svaki dan stavlja/skida, samo ne vidim poentu.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Zatamnjena stakla

Post od Mr.Rotor » 31 Avg 2019, 23:35

Не могу да ме казне док ме не одведу на ванредни технички. До тамо сам ја већ скинуо фолије.

Кад имаш на свим стаклима онда није тако лако скинути. И није јефтино стављати поново.

И стварно мислиш да треба некога кажњавати јер има затамњена стакла?

zeljkoci
Postovi: 56
Pridružio se: 18 Feb 2018, 15:55
Garaža: Renault Kadjar 1.5DCI BLUE

Re: Zatamnjena stakla

Post od zeljkoci » 02 Sep 2019, 19:07

Ne mozes ti nista skidati bez dozvole policije u trenutku zaustavljanja s njihove strane. To je cisto njihova dobra volja da li ce te pustiti da skines folije i da na taj nacin prodjes nekaznjeno, ili im je u interesu da donesu kaznu u stanicu, pa onda insistiraju na vanrednom tehnickom. posle toga sledi i kazna

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zatamnjena stakla

Post od Mr.Rotor » 02 Sep 2019, 19:23

Наравно да могу. Нисам у прекршају док то не утврди ванредни технички.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjena stakla

Post od Grujic » 02 Sep 2019, 19:39

Ma ima tu više varijanti, na ruskim klipovima ima neka folija koja se lako skida i stavlja višekratno, bilo je i ovde priče o tome, treba se i sa tim poigrati...

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zatamnjena stakla

Post od sasha015 » 02 Sep 2019, 20:34

Mr.Rotor je napisao:
02 Sep 2019, 19:23
Наравно да могу. Нисам у прекршају док то не утврди ванредни технички.
U sustini mozes jer ti se moze.
A vecina ne moze jer im se ne moze.
Kad te zaustave,znaju da te isprate do tehnickog pregleda.Ako izadjes iz auta,pri kontroli, vec si u prekrsaju.Ako ne postupis po naredjenju OSL da ih pratis do tehnickog,opet si u prekrsaju.
Tako da ne vidim kako ces da skines foliju,jedino ako te posalju solo na tehnicki,pa ti negde "uz put" odradis skidanje.
Ali realno,vecini od nas bi se j.... i za zakon i za tehnicki da vozimo to sto vozis.Tako da uzuvaj i j.... folije i pandure... :doubleup:

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zatamnjena stakla

Post od ikac2000 » 02 Sep 2019, 20:53

Vise je za temu Zasto je Srbija tu gde jeste...

U DE, kada zaustave i utvrde tehnicki prekrsaj, dok si van auta, zovu slep, das im kljuceve, i ne pipas auto dok ne prodje pregled, ili dodjes sutra ako se ne radi. Ima dosta emisija na netu o tome.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Zatamnjena stakla

Post od antivenom » 02 Sep 2019, 21:54

Mr.Rotor je napisao:
И стварно мислиш да треба некога кажњавати јер има затамњена стакла?
Ne, naravno da ne mislim, kako mislis da to mislim a ovako mi izgledaju stakla?
Mislim da trebas da ih legalizujes.

Slika

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zatamnjena stakla

Post od Mr.Rotor » 02 Sep 2019, 22:22

Врло радо бих то одрадио да је једноставније. Овако ми не пада на памет да опет пролазим кроз процесуру.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Zatamnjena stakla

Post od nuk » 02 Sep 2019, 22:58

sasha015 je napisao:
Mr.Rotor je napisao:
02 Sep 2019, 19:23
Наравно да могу. Нисам у прекршају док то не утврди ванредни технички.
U sustini mozes jer ti se moze.
A vecina ne moze jer im se ne moze.
Kad te zaustave,znaju da te isprate do tehnickog pregleda.Ako izadjes iz auta,pri kontroli, vec si u prekrsaju.Ako ne postupis po naredjenju OSL da ih pratis do tehnickog,opet si u prekrsaju.
Tako da ne vidim kako ces da skines foliju,jedino ako te posalju solo na tehnicki,pa ti negde "uz put" odradis skidanje.
Ali realno,vecini od nas bi se j.... i za zakon i za tehnicki da vozimo to sto vozis.Tako da uzuvaj i j.... folije i pandure... :doubleup:
Nikad niko zbog folija nije išao na vanredni tehnički.
Nisam siguran da je bilo i kazni, pisalo se nešto o tome kad su krenuli u početku, ako je bilo kazni i sami su bili u sivoj zoni. Sve se svodilo na žickanje ili iživljavanje tipa, skidaj odmah.
Teoretski, rotor je upravu, ne postoji način da ga spreče da skine folije i da prođe taj isti tehnički pregled

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Zatamnjena stakla

Post od antivenom » 02 Sep 2019, 23:28

Mr.Rotor je napisao:Врло радо бих то одрадио да је једноставније. Овако ми не пада на памет да опет пролазим кроз процесуру.
Jeste komplikovanije slazem se ali nije to vauuu da ne moze da se odradi.
Sve za 1 dan ili u mom slucaju za 15 min a sa cekanjem cuku vremena, stvarno nije veliki problem za onog koji hoce.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Zatamnjena stakla

Post od Mr.Rotor » 02 Sep 2019, 23:35

Наравно да није тако. Па ја сам чекао јебених месец и по дана само за термин у Чачку.

Пре тога док добијеш сагласност од Аудија коме се баш јебе за то. Па онда цимање око скидања и стављања нових...

Нећу то да радим опет ни у лудилу.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Zatamnjena stakla

Post od antivenom » 03 Sep 2019, 09:59


Mr.Rotor je napisao:Наравно да није тако. Па ја сам чекао јебених месец и по дана само за термин у Чачку.

Пре тога док добијеш сагласност од Аудија коме се баш јебе за то. Па онда цимање око скидања и стављања нових...

Нећу то да радим опет ни у лудилу.
Ne znam kako je u ČA u BG samo dodjes i sacekas red, ne mozes da zakazes, ja hteo ona rekla ne zakazuje se vec kako stignes na red, ja bio prvi i zavrsio za 15-20 min, jbg bilo bi i ranije ali mi je bilo manje od dozvoljenih 70% propusnosti pa sam morao na neki nacin da intervenisem da se sredi da to prodje zakonski inace bi trajalo i krace.
To za saglasnost sam dobio za 5 min, jos ja dosao kad ono komsija bas tu na tom mestu radi a nisam ni znao da radi u porseu a dobri smo i relativno se druzimo vise nam se klinci druze u principu.
Ja kazem da je u BG lagano bar kad sam ja radio.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zatamnjena stakla

Post od kragujevac » 03 Sep 2019, 11:18

Kako se zakonski tretira ako neko sa zatamnjenim staklima bez atesta napravi udes i osakati/ubije nekog?
Ovde to ume da bude jaaaaako gadno, jer osiguranje prvo plati oštećenome pa posle naplati od onoga ko je napravio sranje. O privatnim tužbama oštećenih neću ni da pišem, to tek može da napravi problem za čitav život.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zatamnjena stakla

Post od member » 03 Sep 2019, 11:30

Ako imaš tamne folije napred na bočnim kao učesnik u nezgodi, tretman je da si vozio tehnički neispravno vozilo.

Odgovori