Android Auto/Car Play

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od toleander » 30 Jul 2021, 19:46

Kad je startovan AA, ne moze se na telefonu pokrenuti GMaps. Ali zar nije poenta da pokrenes GMaps (ili sta vec zelis) na ekranu multimedije?

Ja na multimediji pokrecem Waze ili GMaps i onda tu unosim i destinaciju. Jedina zackoljica je da nema unosa dok se auto krece, mora da miruje da bi mogao da pretrazujes mape.

Inace, to je jedini koji sam ja nasao. Zapravo, kad sam ga nasao jos uvek nije postojao nijedan, pa sam mu podrzao Indiegogo kampanju i cekao mesecima da krene sa proizvodnjom, a onda me zakacilo i kasnjenje zbog nestasice komponenti. Izasao me je $85 plus jos nekih 700 dinara za nasu alavu carinu. Koliko videh, sada je $75 plus isporuka.
Esse Quam Videri

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od ftj » 30 Jul 2021, 20:02

Jel ne moze da pokrene uopste gmaps ili je ovako kako je ikac pojasnio? Lakse je ukucati destinaciju na telefonu, pogotovo ako ti ne da dok je auto u pokretu.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od Vladapetr » 30 Jul 2021, 21:00

Upravo to mi je najveći problem, kako da unosim termin za pretragu ako ne dozvoljava dok se auto kreće. Zvučna pretraga na srpskom radi super na telefonu, ali nisam uspeo da je nateram da i na autu funkcioniše na isti način. Onda se to svede na uzaludne pokušaje da izgovorim Trg Nemanjića 24 Pančevo na engleskom

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od carov2 » 04 Avg 2021, 09:18

dispy je napisao:@carov2

Skini app AAAD, nema ga na gplay jer je podrška za takve aplikacije namerno ubijena, zbog bezbednosti u toku vožnje. Kroz AAAD se skidaju te aplikacije, sa besplatnom verzijom imate 1 download mesečno, 3.5e je pro verzija.

Za praćenje parametara rada auta se koristi Car Performance aplikacija, ona koristi Torque app, a torque traži vezu sa obd adapterom. I onda u Car Performance namestite šta hoćete da pratite, obrtaje, potrošnju, temperature, napon akumulatora... Nisam ni ja to isprobao, nisam imao obd pa nisam stigao da se bavim time.

Za kloniranje ekrana telefona ima AA Mirror, za YouTube carstream, za puštanje videa sa telefona ili neta Fermata. Fermata je kul jer može i na kontrolama za multimediju od auta da kontroliše puštanje filmova, u smislu pređi na sledeći, vrati prethodni, premotaj... Ne moraš da uzimaš telefon za to.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
Samo da se požalim. Slika

Još tada sam pokušao, kupio aplikaciju, međutim ništa, nisam uspeo.
Kada se na autu pojavi interfejs, nema tih bitnih aplikacija.
Posle sam još jednom probao na brzinu, ali ista situacija.

Možda treba telefon da bude rutovan.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Android Auto

Post od dispy » 04 Avg 2021, 09:22


carov2 je napisao:
dispy je napisao:@carov2

Skini app AAAD, nema ga na gplay jer je podrška za takve aplikacije namerno ubijena, zbog bezbednosti u toku vožnje. Kroz AAAD se skidaju te aplikacije, sa besplatnom verzijom imate 1 download mesečno, 3.5e je pro verzija.

Za praćenje parametara rada auta se koristi Car Performance aplikacija, ona koristi Torque app, a torque traži vezu sa obd adapterom. I onda u Car Performance namestite šta hoćete da pratite, obrtaje, potrošnju, temperature, napon akumulatora... Nisam ni ja to isprobao, nisam imao obd pa nisam stigao da se bavim time.

Za kloniranje ekrana telefona ima AA Mirror, za YouTube carstream, za puštanje videa sa telefona ili neta Fermata. Fermata je kul jer može i na kontrolama za multimediju od auta da kontroliše puštanje filmova, u smislu pređi na sledeći, vrati prethodni, premotaj... Ne moraš da uzimaš telefon za to.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
Samo da se požalim. Slika

Još tada sam pokušao, kupio aplikaciju, međutim ništa, nisam uspeo.
Kada se na autu pojavi interfejs, nema tih bitnih aplikacija.
Posle sam još jednom probao na brzinu, ali ista situacija.

Možda treba telefon da bude rutovan.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Ne treba da bude rutovan, treba u android auto da omogućiš developer settings pa dozvoliš unknown sources. Odeš u podešavanja telefona, nađeš tu android auto (za Samsung mislim da je u Advanced settings, ali naći ćeš ga), i onda na verziju valjda klikneš 10-20 puta i dobićeš developer settings, i tamo možeš da štikliraš unknown sources. Nakon toga će ti se pojaviti aplikacije u android auto.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk



Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Android Auto

Post od carov2 » 04 Avg 2021, 20:27

Bravo!
Puno hvala, izgleda da sam rešio problem.
Sada radi...



Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 293
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Android Auto

Post od Apex » 27 Avg 2021, 06:42

Nadam se da sam pogodio temu.

Uzeo sam skoro Android multimediju za auto i imam neobičan problem kada hoću da se povežem sa Bluetooth OBD-om.
OBD se vidi u pretrazi prilikom skeniranja Bluetooth uređaja ali kada se na multimediji klikne na connect ništa se ne dešava, odnosno ne dobijem uopšte prompt da upišem šifru da bi se upario sa OBD-om.

Sam OBD sigurno radi jer se sa telefona kačim najnormalnije i Torque normalno očitava sve.

Testirao sam i šta se dešava kada sa multimedije hoću da se povežem na moj mobilni i to isto radi ali s tim što kada iniciram konekciju sa multimedie zapravo na telefonu mi iskoči da ukucam PIN od multimedie da bi se uparili.

Deluje mi kao da multimedia radi na taj način da zapravo nikada na njoj ne može da se unese šifra za povezivanje nego uvek mora na drugom uređaju što je naravno u slučaju OBD-a nemoguće.

Multimedia je kineska PX30, Android 7.0.

Svaki savet dobrodošao. :)

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od ljubitelj » 27 Avg 2021, 07:30

Za OBD2 je potreban serijski port BT, da li ta multimedija ima podržan taj protokol?

Ostali BT protokoli (slušanje muzike, imenik, telefoniranje, miš, tastatura, slušalice,itd) koji možda jesu podržani od multimedije nemaju značaja i nemaju uticaja na to što tebi treba.
BT je set protokola koji se prema funkciji implementiraju (ili ne) u nekom uredjaju prema svrsi konekcije i nema svaki BT uredjaj sve protokole.

Radi testa probaj da BT te multimedije povežeš na BT od laptop/PC računara za svrhu file transfera, treba da dobiješ u device manageru BT serial portove (na računaru).
Ako to ne uspeš verovatno ta multimedija nema ugradjen puni BT, nema to što tebi treba. Odgovor je generički, meni taj model multimedije ništa ne znači tj nisam takvu isprobavao.

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 293
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Android Auto

Post od Apex » 27 Avg 2021, 08:20

Hvala za info, nisam znao to za različite tipove BT konekcija.

Pokušaću da saznam da li podržava taj tip koji je neophodan. Svakako je teška glupost ako ne podržava, nekako mi se to podrazumevalo s obzirom da prosečan telefon to ima.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od ljubitelj » 27 Avg 2021, 09:50

Svaki telefon to ima, bez toga ne može da radi prenos podataka ali mi ovde pričamo o mulimediji (uredjaj za zabavu) koji je sasvim druge namene.

Čak i stari telefoni pre pojave smart telefona, i pre pojave BT protokola, znači oni iz sredine 90tih godina su imali serijski port za komunikaciju koja se ostvarivala preko kabla.

A pogledaj i da li u toj multimediji treba da se "otključa" mod za prenos podataka, da se aktivira serijska komunikacija.
Uostalom, valjda si dobio uz uredjaj uputstvo za upotrebu pa vidi šta tamo piše.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od ftj » 27 Avg 2021, 10:00

Sta zelis da postignes povezivajuci multimediju sa OBDom? Nisam siguran da je tako nesto predvidjeno uopste, tj. jesi li negde u specifikacijama video da ces time dobiti neke dodatne funkcije na multimediji?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Android Auto

Post od Geza » 27 Avg 2021, 10:02

Torque na velikom ekranu. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Corona virus

Post od dispy » 30 Avg 2021, 11:56

carov2 je napisao:Bravo!
Puno hvala, izgleda da sam rešio problem. Slika
Sada radi... Slika



Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Daj neku sliku da vidimo kako izgleda :)

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 293
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Android Auto

Post od Apex » 30 Avg 2021, 14:33

Geza je napisao:Torque na velikom ekranu. :)
Upravo to, video sam kod dva ortaka da su tako povezali na Android multimediu.

Nije mi ni u ludilu palo na pamet da može da se desi da neka Android multimedia ne podržava tako nešto...

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 30 Avg 2021, 14:45

dispy je napisao:
carov2 je napisao:Bravo!
Puno hvala, izgleda da sam rešio problem. Slika
Sada radi... Slika



Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Daj neku sliku da vidimo kako izgleda :)

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
Važi, šaljem... SlikaSlika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Odgovori