Android Auto/Car Play

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od carov2 » 04 Jul 2021, 15:12

Off topic,

Možda da se postovi prebace u drugu temu.

Već duže vreme hoću da pitam...

Koja vam je najveća prednost Android Auta, zbog čega ga koristite?

Ja sam ga probao par puta, ali ne vidim neke velike prednosti, u odnosu na klasično povezivanje sa autom putem bluetooth-a.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od Vladapetr » 04 Jul 2021, 15:31

Prednost AA je prvenstveno u navigaciji tj. Google mapama. Ne pamtim kada sam koristio fabričke navigacije u kolima, Google je mama za to.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od ikac2000 » 04 Jul 2021, 15:48

Google Maps i Spotify


Sent from my iPhone using Tapatalk

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od dispy » 04 Jul 2021, 16:48

Upravo kao što je gore rečeno, ali ima još prednosti, ali nije da je krucijalno. Ko ima obd može da očitava parametre na AA, da beleži i posle nešto analizira ako hoće. Može se puštati YouTube, ili sa recimo telefona neki video, film... Ne znam baš kome to znači, ali može. Onda mogu da se vide poruke na multimediji, nama znači manje jer na drugim jezicima mogu da se pročitaju (izgovore) i da se glasom na njih odgovori.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od lami » 04 Jul 2021, 17:06

@pirtz prvo povezi telefon preko BT - standardno pozivi, sms, muzika.
Kad sve to radi kako treba, ubaci sto kraci usb kabl, bez ikakvih adaptera i probaj da pokrenes android auto. Ako je stvarno integrisan u mobilni, trebalo bi da se pokrene.
To ti je za pocetak, da vidis da ti proradi obican, a posle mozes da se zezas sa bezicnim.
Inace, mana AA je i ta sto ti ne da da otvoris SMS, vec samo hoce da procita(fabricka multimedia na PSA otvara poruke), sto je za srpski uglavnom nerazumljivo. Takodje, druge aplikacije imaju ogranicenja - waze ti recimo ne dozvoljava da prijavis da je put zatvoren. Ovo sto je iznad receno da se pustaju klipovi, filmovi i to je iskljuceno, moras da nadjes uputstva na netu kako da zaobidjes.
To je to od mene, nemam nesto konkretno da dodam, a i da ne kvarimo temu. Mogao bi neki mod da prebaci ovo pisanje posle.
Pozdrav

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Poslednja izmena od lami u 04 Jul 2021, 17:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od carov2 » 04 Jul 2021, 17:07

Pretpostavljao sam da ćete da navedete navigaciju i Spotify ili neki sličan servis.

Na Audiju kod mene su u pitanju Here mape čini mi se, sa opcijom "Google Earth" gde se može videti i satelitski prikaz, tako da sam navigacijom zadovoljan iako je nisam mnogo koristio.
Bolje je implementirana u virtuelni kokpit u odnosu na AndroidAuto Gugl mape.
Prednost Android Auta je glasovno navođenje na srpskom, što kod fabričke navigacije obično nema.

Spotify/Tidal uglavnom koristim preko telefona i bluetooth-a.

@dispy

Ovo što navodiš za praćenje parametara je vrlo zanimljivo, nisam znao, je l' možeš da napišeš nešto više o tome, putem koje aplikacije?

Ovo za puštanje video materijala mi je najzanimljivije, ali koliko sam gledao, ne može tako lako.
YouTube može da se izvede, ali takodje ne lako, tako da se još uvek nisam upuštao u to.

Je l' možeš da napišeš kako si i ovo rešio?

Izvinjavam se na offtopic u.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od dispy » 04 Jul 2021, 17:17

@carov2

Skini app AAAD, nema ga na gplay jer je podrška za takve aplikacije namerno ubijena, zbog bezbednosti u toku vožnje. Kroz AAAD se skidaju te aplikacije, sa besplatnom verzijom imate 1 download mesečno, 3.5e je pro verzija.

Za praćenje parametara rada auta se koristi Car Performance aplikacija, ona koristi Torque app, a torque traži vezu sa obd adapterom. I onda u Car Performance namestite šta hoćete da pratite, obrtaje, potrošnju, temperature, napon akumulatora... Nisam ni ja to isprobao, nisam imao obd pa nisam stigao da se bavim time.

Za kloniranje ekrana telefona ima AA Mirror, za YouTube carstream, za puštanje videa sa telefona ili neta Fermata. Fermata je kul jer može i na kontrolama za multimediju od auta da kontroliše puštanje filmova, u smislu pređi na sledeći, vrati prethodni, premotaj... Ne moraš da uzimaš telefon za to.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


pirtz
Postovi: 8
Pridružio se: 26 Okt 2016, 21:45

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od pirtz » 04 Jul 2021, 18:17

Hvala svima za informacije.

Admin bi trebao da premesti poruke u posebnu temu, da ne trujemo ovu gde se pisalo o automobilu.

Mene prvenstvo zanima da radi sve ono što pišu da će raditi, a ponajviše aplikacija UCONNECT.

Da može da se podeli internet putnicima u toku voznje(Hotspot sa tel na Hotspot automobila)

Mislim da je preduslov je da se automobil može povezati na internet, što sam napisao da nije izvodljivo(sve vreme je u modu connecting), ne povezuje se ni na wifi kućni, niti na Hotspot.

AA radi kada se povežem kablom, ali je bzvz kad ima wireless charging. Treba da može AA bežično, uconnect... Update infotament, fabričke navigacije...

Još jednom hvala svima, ja planiram da kontaktira dilera u ponedeljak i da pitam, svakako ću javiti ovde rezultat.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od toleander » 30 Jul 2021, 14:17

Juce mi je, napokon, stigao AAWireless (https://www.indiegogo.com/projects/aawi ... 16113195#/).

Trebao je jos u martu da stigne, ali je ova situacija sa nestasicama svakojakih elektronskih komponenti uticala da stigne tek sada. Uredjaj bi mogao da bude malo manji za moj ukus (5x5x3 cm), ali nije strasno:

Slika

Utakne se u USB port na autu, odradi setup za minut i to je to. Radi bez stucanja ili bilo kakvih problema. Cim udjem u auto, automatski se poveze i sa te strane je sve ok. Rekao bih da se telefon truncicu brze prazni nego sto se puni dok stoji na bezicnom punjacu u autu ali ionako mi je wirelles potreban kada mi u voznji zatreba nesto na brzinu. Za duze relacije cu, svakako, koristiti i dalje klasicno povezivanje kablom.

Mana je, ali to je ogranicenje tehnologije i znao sam unapred, sto kada je bezicno povezan, telefon ne moze da koristi WiFi hotspot u kolima vec mora mobilni internet. Opet, kada je to problem ostaje kabl.
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od dragvorl » 30 Jul 2021, 14:58

carov2 je napisao:
04 Jul 2021, 15:12
Off topic,

Možda da se postovi prebace u drugu temu.

Već duže vreme hoću da pitam...

Koja vam je najveća prednost Android Auta, zbog čega ga koristite?

Ja sam ga probao par puta, ali ne vidim neke velike prednosti, u odnosu na klasično povezivanje sa autom putem bluetooth-a.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Meni osim toga sto se mapa prikazuje na displeju auta koji je veci nego na telefonu vrlo bitno sto mogu da koristim druge stvari na telefonu jer je navigacija skroz nezavisna.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Android Auto

Post od ikac2000 » 30 Jul 2021, 15:37

I Apple Car Play kada je ukljucen, iPhone ne moze da koristi hotspot sa drugog telefona, jer je preko WiFia povezan, mislim da tu koriste istu tehnologiju.

I meni iPhone stagnira maltene sa baterijom na bezzicnom CarPlay.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od Vladapetr » 30 Jul 2021, 17:09

@toleander
Zapazio sam taj uredjaj pre neki mesec kad ga je neko spominjao, ali nisam dalje istraživao. Jel to jedini na tu temu ili postoje i druga wireless AA rešenja?
Odakle stiže i koliki su ukupni troškovi?

Tad mi je za wireless rešenje palo na pamet da će imati problem u svakodnevnom korišćenju, a ti iz prve ruke sad možeš reći da li sam bio u pravu naime, kad je veza kablom onda se na telefonu ne može startovati Google mapa, izbor putanje se vrši pre nego se telefon utakne na kabal. Ako bežični funkcioniše isto, da li moraš da gasiš wireless kako bi u putu uneo odredište u mapu, pa onda iznova da pališ wireless?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Android Auto

Post od ftj » 30 Jul 2021, 17:47

na carplayu mozes da izaberes odrediste na telefonu al nece krenuti navigacija (na telefonu)al cim prebacis na google maps na carplayu krene navigacija.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od Vladapetr » 30 Jul 2021, 18:56

Evo čitam više puta, i ne mogu da skapiram šta si naveo

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Android Auto

Post od ikac2000 » 30 Jul 2021, 19:12

Uzmes iPhone dok je bezzicno konektovan Gmaps, otvoris Gmaps, izaberes novi cilj, izracuna ti rutu na telefonu, i pritisnes dugme za start, on te baci na telefonu na ekran koji je vec prikazan u autu, kao da nisi izabrao novi cilj, pa se dzaba kucalo na telefonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori