Android Auto/Car Play

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Android Auto/Car Play

Post od podvarak » 20 Maj 2023, 13:57

Ubacio malopre Markonijev Carlinkit 4.0, za sad sve sljaka lepo i brzo se konektuje nakon starta. Moracu samo da redizajniram ovaj moj wireless punjac i ubacim nekako AA adapter unutra, da se ne vidi nista spolja.

Slika
Slika

Prvi "budž" post posle vise od 10 god pauze :rofl:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Android Auto/Car Play

Post od nidza » 20 Maj 2023, 15:17

I ovako je ok, minimalno se primećuje. Šta će ti wireless, kad puniš, spoji normalno. Nama se svaki telefon usija, ja bih to izbegavao u autu iskreno, pogotovo da ti ti telefon još gura navigaciju i prikaz na veliki ekran.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od ftj » 20 Maj 2023, 15:48

Ne puni telefon svaki put kad udje u auto?

Ja uzeo neki adapter za burazera misleci da podrzava i AA medjutim ispade da je samo za carplay.

Ako neko oce da ga preuzme i isproba nek se javi.

https://a.aliexpress.com/_mOzhXla

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Martin Mystere » 20 Maj 2023, 15:50

Kada se poveže kablom istovremeno i puni telefon dok telefon povezan putem wireless adaptera naravno da ne puni.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Saša » 20 Maj 2023, 16:04

Stvarno ne znam čemu toliko insistiranje (kod mnogih ovde) da to bude bežično? Bocnem na kabl, spustim dole telefon i više ga ne diram uopšte. A i ionako se trudim da dok vozim telefon uopšte i ne uzimam u ruke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Android Auto/Car Play

Post od podvarak » 20 Maj 2023, 16:06

nidza je napisao:
20 Maj 2023, 15:17
I ovako je ok, minimalno se primećuje. Šta će ti wireless, kad puniš, spoji normalno. Nama se svaki telefon usija, ja bih to izbegavao u autu iskreno, pogotovo da ti ti telefon još gura navigaciju i prikaz na veliki ekran.
Nekako ne volim da mi zapinju kablovi dok vozim a treba da pogledam neku notifikaciju i sl. Ovaj moj charger ne greje mnogo, unutra je elektronika od nekog xiaomi 5W punjača. Ne znam samo kako će se fon grejati kad krene i AA dok se puni tu dole, videćemo. A koristim ga reetko, baš kad je frka za bat.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Martin Mystere » 20 Maj 2023, 16:10

Meni je recimo bilo već mučno da svaki put otvaram kasetu naslona za ruke gde su mi USB priključci i povezujem telefon, onda naleti neka neravnina on se diskonektuje, par puta dođem u kancelariju/stan i tek tada vidim da mi je telefon ostao u kolima...

Ovako je sve daleko jednostavnije i brže.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od ftj » 20 Maj 2023, 16:25

Ako imas mogucnost da izbacis celu radnju povezivanja telefona na kabl svaki put kad ulazis u auto stvarno je bespredmetno raspravljati da li je to bolje ili ne.

Ok ako je neko u fazonu ko ljubitelj pa preferira papirne mape za navigaciju :)

podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Android Auto/Car Play

Post od podvarak » 20 Maj 2023, 16:36

Saša je napisao:
20 Maj 2023, 16:04
Stvarno ne znam čemu toliko insistiranje (kod mnogih ovde) da to bude bežično? Bocnem na kabl, spustim dole telefon i više ga ne diram uopšte. A i ionako se trudim da dok vozim telefon uopšte i ne uzimam u ruke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja kabl ubadam samo jednom u telefon, kad ga otpakujem i povežem na komp da bih promenio region i aktivirao snimanje poziva. Nakon toga stavljam silikonski dust plug u usb-c port i to je to.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Saša » 20 Maj 2023, 17:17

Da sam trgovački putnik ili komercijalista koji svako malo ulazi i izlazi iz auta i koristi to svakodnevno - onda ok, kapiram. Ali meni koji to upotrebi jednom ili nijednom mesečno - zaista nije neophodno. Plus mi definitivno ne treba takav izgled multimedije stalno (kao da su ga deca pravila). No mogu da razumem takođe i nekog ko je u starijem automobilu i čije su mape davno zastarele pa mu ta Google Maps navigacija puno znači - i to mogu da razumem. Ali ko je u novom autu (još novijem i modernijem od mog) gde je sve moderno i ažurno - tome definitivno nije isto neophodno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Martin Mystere » 20 Maj 2023, 17:29

Sve je to u redu ali ja AA ne koristim samo zbog mapa već i zbog playlisti u Deezer/Spotify, vidim Viber poruke i još nekih aplikacija preko recimo screen2auto ...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Android Auto/Car Play

Post od Saša » 20 Maj 2023, 17:32

E, to pogotovo nič ne koristim. Dovoljna mi je Play ili neka slična radio stanica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Martin Mystere » 20 Maj 2023, 17:39

Eto vidiš i sam da svi mi imamo različite potrebe.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Heinz » 20 Maj 2023, 18:20

Saša je napisao:
20 Maj 2023, 12:35
Takođe, neko je pomenuo offline skidanje karata… I to je na dugim relacijama jako teško uraditi jer vam Maps daje jedan mali pravougaonik da namestite na kartu i to područje kao skida. E, sad zamislite rutu od nas do Cherbourga u Francuskoj koliko je to pravougaonika i onda sve njih (jedno 10-tak pa i više) morate skinuti duž rute i sve to uklopiti. Nimalo lako i još ne radi kako treba jer ne rutira kroz sve njih savršeno i uvek joj (Google Maps navigaciji) treba malo Net-a da bi to uradila i inicijalno krenula sa navođenjem. I onda ako nemate Net u romingu (bar minimalno) možete da se “slikate” sa tim vašim offline kartama. Zato lepo onaj “Europe” eSIM sa unlimited Net-om i udri, puno jednostavnije i bolje.
Da li za ajfon ima neki sw koji podržava car play i offline mape?
Nemam gde da probam, ali rado bih koristio na AA npr Magic Earth koji je od skoro dobio podršku.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Android Auto/Car Play

Post od nidza » 20 Maj 2023, 18:25

Zar makar gmaps nema offline mape?

https://www.dualav.com/navigation-apps/

Odgovori