Chip-tuning

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Chip-tuning

Post od Superb III » 30 Maj 2018, 16:26

I ja se slazem da Heroj nije u pravo :) Dobra stvar kod Race chipa je to sto mozes da ga probas pre nego sta ga kupis. Cak sto vise imas 30 dana test period i ukoliko nisi zadovoljan mozes da ga vratis i da ti vrate novac.
Lepo je to sto i Revo daje 30 dana da se predomislis i ukoliko nisi zadovoljan sa tuningom da ti vrate novac.
Ne slazem se da bi ti "Mica" jednom godisno vracao fabricnu mapu pa opet nakon servisa vracao na tuniranu mapu,onda bi se on samo za tim zezao. Mozda jednom i zatim to bi ti naplacao.
Treca stvar ne postoji tuning kod nova auta koji se ne moze detektovati. Preko logova koji se zapisuju u kumpjuter auta moguce je detektovati i box i remap. Naravno ako bude neki veci kvar i iz ovlascenog se bas zainteresuju da ispitaju sve.
By the way postoji jedan mali ured SPS modes kod REVO za koji ne treba da budes nikakav poseban strucnjak i za par minuta da prebacis na tuniranu ili fabricnu mapu. Dovoljno da ustekas tog "modema" u auto. Tako da Revo je smislio da imas remap a ujedno da imas "slobodu" kao sto bi imao sa power boxom i da mozes u kucne uslove za nekoliko minuta sam da promenis mapu.

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 30 Maj 2018, 17:29

Nisam znao za tu foru. Da imam vagena I zelim remap vec vidim gde bih isao.
Odlicno je to sto ti daje slobodu da palis I gasis a opet kvalitet koji pruza remap.
Samo opet, nije za nova kola.
Napravicu za sve koji zeljno iscekuju malo detaljniji opis ali za nekih 3000-5000km
Kao sto rekoh ima 6 opcija.
Pa cu da izmerim sa svakom potrosnju, okvirno ubrzanje I utiske.
Naravno da sam probao odmah opciju 6 :D
Tu stvarno ali stvarno vuce kao blesav. Krajnje brzine ispucava nerealno dobro I linearno.
Od 140-200 kao da idem od 60-120
Tu se bas oseti, potrosnja oko 1-1,3L vise nego sto mi inace trosi auto. Sto je sasvim ok I ocekivano.
Sada sam na 4 pa cu da vidim sta kaze ovo kada prodjem barem 500-700km ovako.

E samo napomena imam kola, cak sam kupio I ovaj box :D za ove sto ne veruju.
A 100% ne prodajem, ne zelim da prodajem ni ovo niti bilo sta slicno.

Razlog zasto pisem. Zanimljivo mi. Hocu da podelim svoje utiske sa nekim ko ce mozda razmotriti.
Posto kada sam ja trazio nije ih bilo kod nas.
Obicno kada krene prica nadje se gomila strucnjaka da napadnu nekog I objasne mu da je rempa bolje I da je glup sto misli o box-u. Sve utiske dobre I lose sam nasao preko.
Ovde je pisalo za 6-7god o tome par ljudi. Jedan zadovoljan, drugi nezadovoljan I trgovac koji prica bajke.
Ok, apsolvirali smo, remap jeste bolji I niko ne spori.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Chip-tuning

Post od ROCK » 31 Maj 2018, 02:29

Remap je prava stvar, box-ovi su po meni igracke ko voli cesto sam da menja i isprobava modove. Ja ni jedan ni drugi ne bi stavljao u nove automobile pod garancijom.
Marko gts prava stvar bi bila da odes na valjke pa vidis koliko stvarno dobijas i koji je mod najprikladniji.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od ftj » 31 Maj 2018, 10:27

apr ima jos bolju foru od revo-a, ne moras nista da ubacujes niti otvaras haubu nego preko tempomata biras jednu od npr. 4 predefinisane mape(npr. stock, 95 oktana, 98 oktana, servisna mapa(ne moze preko 50 kmh). Kad je bozicna akcija to se naplacivalo $500.00.

A servisi detektuju tako sto se, laicki receno, svako flesovanje cipa belezi u eepromu(valjda) i samim tim se vrlo lako zna da li je cipovan. Opet u praksi znam vise slucajeva iz VAG grupe koji su cipovali u garanciji i nisu ih nista smarali na servisu iako prodavci tvrde suprotno.

A ovo cipovanje f10 je jos i dobro, meni su na fabiji bukvalno odlepljivali sam cip da bi ga flesovali(iako je posle moglo i preko obd-a al jbg).

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 31 Maj 2018, 10:30

Nije fora da li ce da izvale. Ti ga cipujes i vozis na redovne servise i nikoga nije briga. Oni urade servis i zabole ih.
Ali ako nesto crkne bilo sta, ne daj boze motor, menjac, dizne ama bilo sta.
Znas kada ce da ti prihvate garanciju NIKAD! cackao si i promenio i zbog toga je crklo. Kratko i jasno.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od ftj » 31 Maj 2018, 11:06

Jasno. Al to pricam zato sto prodavci kazu da se garancija ukida i kada ides na redovan servis.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Chip-tuning

Post od Superb III » 31 Maj 2018, 11:14

Slazem se Marko sa tobom oko posta koji si napisao iznad. Oko setinga moj savet ti je nemoj da ides na najagresivnije podesavanje na 6. Namesti ga u sredini na 4 i uzivaj. Dosta ljudi su imali probleme kada malo duze voze na najagresivnije podesavanje.Pale se razne safe modove i slicno.Naravno da najbolje ide kada je u najaci rezim podeseno al kako sto i remap nije dobar ako je ekstreman tako i box na duge staze nije najbolje kada je u maximum rezim rada. Siguran sam da ces biti zadovoljan i sa boxom u kombinaciju sa RaceChip XLR. Produzi da nas izvestavas kako si zadovoljan,dobra i losa iskustva.

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 31 Maj 2018, 11:50

Ma nije mi namera da ga ostavim na 6 nikako. Nikada nista nije dobro na max!
Ali sam morao probati da vidim kako ide na 6 ako ce da crkne za 400-500km neka crkne!
Sada sam na 4 pa cu da spustim na 3 i tako dalje. Ali verujem da cu kada sve to testiram da se zadrzim na 4
Koliko sam citao to je neki optimum i najbolja opcija. Meni izgleda ok, zadovoljan sam za sada.
Jedva cekam da stavim i XLR pa da probam malo i to. Mislim da ce to biti zanimljiva kombinacija.
Stoji ono da bi najbolje i najmerodavnije bilo da se rade valjci ali ok....
Kod mene je problem sto ne izvaljujem toliko poboljsanja, posto generalno vozim kola koja ni jedna nisu ispod 2.0 i barem 130ks
Sva kola su mi uvek bila ok sa snagom pa ne izvaljujem sad neku preteranu razliku...
Voleo bih da probam neki kao moj auto koji je uradjen remap. To bi bas bilo zanimljivo. Pa da uporedim.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 31 Maj 2018, 16:03

Ma naravno, nemoj slucajno da digne citavih 35ks snagu, poletece jbt :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Chip-tuning

Post od ddanijell » 31 Maj 2018, 16:22

Ja jutros stisnuo neko dugme, auto ide kao besan, ono bas bas se oseca kako bolje povlaci. Ne zanimaju me trenutno valjci, a ako budem nekad imao vremena izmericu vremena ali mi to toliko nije ni bitno, bitno da me zabavlja.
Jedino sto mi je cudno ovo dugmence, nema ga u servisnom manualu, mada izgleda sasvim normalno, ima cak i slike na google. Mrzi me sad da ga slikam i da kacim slike jer ovi image servisi i ovako zajebavaju pa slike nestaju.
Uostalom dugme kao dugme nista bitno, ali ide mnogo dobro, bas sam se iznenadio !

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 31 Maj 2018, 18:09

O boze, imate li vi zivot. I da nadjete neko zensko ne bi bilo lose...
Ovo sto pisete me podseca na klince sa testovima telefona. E moj ima 3ghz I 4 jezgra bla bla... daj ne lozi se decko.
A za heroja ne bi bilo lose da se upozna sa osnovama mehanike za pocetak. Digni haubu, vidi kako izgleda. Nece da te ujede.
Mnogo fantaziras za nekoga ko ne zna da skine konektor I frka bi mu bila da sam stavi box. A to bi posle jednog youtube snimka za 15min stavila svaka zena.
Da znas bilo sta u zivotu znao bi da se nista ne ovrce do kraja. Moze, ali se ne radi.
Kada npr otvaras ventil za vodovod dodjes do kraja pa vratis malo, gas itd...
Jasno ko dan da sijalicu ne znas da zamenis.
Moras da rasturis par automobila ili motora da bi mogao da pricas nesto.
Pocepas dosta guma, nesto malo I slupas pa nakupis iskustva zivotnog.
Onda ne bi imao te klinacke fore "e pokazi, ne verujem ti"
Poslednja izmena od marko_gts u 31 Maj 2018, 18:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Vladapetr » 31 Maj 2018, 18:19

ddanijell je napisao:Ja jutros stisnuo neko dugme, auto ide kao besan, ono bas bas se oseca kako bolje povlaci. Ne zanimaju me trenutno valjci, a ako budem nekad imao vremena izmericu vremena ali mi to toliko nije ni bitno, bitno da me zabavlja.
Jedino sto mi je cudno ovo dugmence, nema ga u servisnom manualu, mada izgleda sasvim normalno, ima cak i slike na google. Mrzi me sad da ga slikam i da kacim slike jer ovi image servisi i ovako zajebavaju pa slike nestaju.
Uostalom dugme kao dugme nista bitno, ali ide mnogo dobro, bas sam se iznenadio !
:D :D :D
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Chip-tuning

Post od ddanijell » 31 Maj 2018, 18:20

:doubleup: majkemi.... (namerno spojeno)
Ce' d'izginemo svi od ovi dugmići , valjci i konjići !
Poslednja izmena od ddanijell u 31 Maj 2018, 18:22, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Vladapetr » 31 Maj 2018, 18:22

Koliko si dobio na brzini, jel ti sad 140-200 ubrzava kao 60-120? Ako te mrzi, ne moraš da odgovaraš :D
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Chip-tuning

Post od ddanijell » 31 Maj 2018, 18:23

Mrzi me bato moj, omorina neka udarila , pa ne smem klimu da gasim, a s'klimu mnogo tesko prima gas, no nije mi ni vazno, bitno da me veseli , pa nek ide i ban (Ako vec nije autoban) jedan je zivot !
@Xepoj87 da pogledas meni i Vladi ispod haubice :) :opustanje: pa da popijemo po pivo :)

Odgovori