Chip-tuning

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Chip-tuning

Post od Superb III » 31 Maj 2018, 23:55

Hajde ostavite coveka na miru. Sta cete dobiti ako ga oterate sa foruma? Evo i ja imam 3 auta i nijedan nisam prestavio. Jel i ja lazem da ih imam? Jedonstavno nemam vremena za to.
Ako neko hoce da se uveri dali Marko ima auto i power box covek vam se nudi da vam u zivo pokaze i pocasti sa kafom. Koliko je to tesko zivite u istom gradu da odvojite 1h i da se uverite u to sto vam covek govori? Fino lepo se dogovorite na pp odite vidite auto, uradite neke fotke i postirate ih tu usput mozda i promenite mislenje da su "boxovi sranje". Niko od vas koji plujete po coveka nikada nije imao power box ali zato ste svi eksperti za sve.
Marko ako budes isao za Grcku ove godine javi se na PP pa na prolaz kroz Makedoniju castim te pice.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Chip-tuning

Post od ikac2000 » 01 Jun 2018, 01:07

.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 01 Jun 2018, 05:00

Superb III je napisao:
31 Maj 2018, 23:55
Hajde ostavite coveka na miru. Sta cete dobiti ako ga oterate sa foruma? Evo i ja imam 3 auta i nijedan nisam prestavio. Jel i ja lazem da ih imam? Jedonstavno nemam vremena za to.
Ako neko hoce da se uveri dali Marko ima auto i power box covek vam se nudi da vam u zivo pokaze i pocasti sa kafom. Koliko je to tesko zivite u istom gradu da odvojite 1h i da se uverite u to sto vam covek govori? Fino lepo se dogovorite na pp odite vidite auto, uradite neke fotke i postirate ih tu usput mozda i promenite mislenje da su "boxovi sranje". Niko od vas koji plujete po coveka nikada nije imao power box ali zato ste svi eksperti za sve.
Marko ako budes isao za Grcku ove godine javi se na PP pa na prolaz kroz Makedoniju castim te pice.
Hajde ti, sto se mesas nicim izazvan, samo zato sto si kupio istu glupost kao i on, reci gde sam ja njega ikako dirao?
Imam pravo da iskazem moje misljenje o uredjaju, a on nema pravo mene da napusava bez ikakvog razloga, a pogotovo zato sto je novi clan, kome sam ja maksimalno izasao u susret sa dosta informacija kada je trazio, i onda dobio naduvavanje kada se gospodinu nije svidelo to sto je procitao.
marko_gts je napisao:
31 Maj 2018, 18:09
A za heroja ne bi bilo lose da se upozna sa osnovama mehanike za pocetak. Digni haubu, vidi kako izgleda. Nece da te ujede.
Mnogo fantaziras za nekoga ko ne zna da skine konektor I frka bi mu bila da sam stavi box. A to bi posle jednog youtube snimka za 15min stavila svaka zena.
Da znas bilo sta u zivotu znao bi da se nista ne ovrce do kraja. Moze, ali se ne radi.
Kada npr otvaras ventil za vodovod dodjes do kraja pa vratis malo, gas itd...
Jasno ko dan da sijalicu ne znas da zamenis.
Moras da rasturis par automobila ili motora da bi mogao da pricas nesto.
Pocepas dosta guma, nesto malo I slupas pa nakupis iskustva zivotnog.
Onda ne bi imao te klinacke fore "e pokazi, ne verujem ti"
Prvo, to da li ces ti chip box da stavis da dize 20 ili 25ks, nema veze sa osnovama mehanike, to si odvalio kao Maksim po diviziji.

Drugo, kako sve to ikakve veze ima sa dizanjem haube?

Ne znam sta fantaziram, gde si se pogubio u prici ti decko???
Gde sam napisao da mi je frka da stavim box i da ne znam da skinem konektor, jel sve ok u glavi?
Zasto mislis da su zene nesposobnije od muskaraca?

Svasta u zivotu znam, a znam i da se mnogo toga odvrce do kraja, a taj box svakako daje malo snage, kao sto drugi boxovi daju vise snage od tog na tom "najjacem" modu, pa ne vidim poentu uopste koriscenja modova koji jos manje snage daju i bezanje od tog slabog "najjaceg" moda.
A tek da mi je znati kako si u tvojoj glavi povezao cipovanje automobila sa ventilom za gas i vodovod...

Mislim da zaista nema razloga da rasturam automobile i motore, mogu da pricam dosta dobro i bez toga.
A ako se ne varam, i tebi su drugi "rasturali" auto kada si kupio, a ja iskreno ne planiram da kupujem krseve kojima moram da vadim motor i kupusam cim ih kupim, radije cu voziti jeftiniji auto u boljem stanju.

Ne znam sta te je tacno cepanje guma naucilo, osim cepanja guma, ali ja moje gume menjam pre "cepanja".
Ili je to deo tvog zrelog ponasanja, za razliku od nas nezrelih klinaca koji ne cepamo gume?

Ako je lupanje merenje "zivotnog iskustva", onda sam spreman da drzim predavanja.

Te klinacke i debilne "fore" ti koristis, ja ni u jednom trenutku nisam nista slicno napisao ckode, pa ne znam sa kime se ti svadjas...mozda neki rani stadijum sizofrenije, jbm li ga.

Na kraju, recnik i razmisljanje ti je na nivou drugog srednje, pa mislim da nisi merodavan ikome da pricas o zrelosti njihovih fora.
Na nivou si da nisam ubacio sarkazam u odgovor, jer sam siguran da nemas kapaciteta taj nivo prozivanja da skontas.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 01 Jun 2018, 06:31

Potvrda samo moje price oko ekipe strucnjaka koja po obicaju ima iza sebe po nekog admina si upravo ti. Vec vidjeno...
Da ne ulazim dalje sa tobom u price I pricice..
Sto rece covek nesto nisi ni probao ali imas komentare, zanimljivo. Prosto zaobidji. Ako imas da podelis neko iskustvo I kazes nesto u tom pravcu to ne bi bilo lose.
Ovako samo vrtis u krug neke price.
Natezanje nicemu ne vodi.
Evo stvarno ajde da resetujemo pricu, brisem sve sto smatras atakom na tebe. Ne treba ti admin. Pa da krenemo normalno.
Samo spusti loptu I lagano.
@superb
Hvala na pozivu. Za gr idem ali ono zena deca pa teze svracati. Ali u povratku sam verovatno u SK posto Makedoniju obozavam I SK imam tu jako dobrig druga I u SK se osecam kao kod kuce :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chip-tuning

Post od trojanac » 01 Jun 2018, 09:35

Moram da se umešam iako se spremam za more i ne znam gde ću pre, ali vidim ovde kojekakve prozivke, a Geza kao i uvek preblago reaguje.

@marko_gts
Tvoje prozivke na račun starih članova i admina nisu na mestu. Da je tako već bi odavno leteo sa foruma. Zamoljen si da potkrepiš činjenicama neke stvari, a ti zoveš na kafu. Sve je to lepo, ali prosto, krdibilitet se ne stiče tako. Pogledao sam tvoje postove. 70% tvojih postova je u ovoj temi, prvo se raspituješ o race chipu, posle kreće priča, pa si kupio. Nećeš na valjke jer te ne zanima stvarna razlika, a upravo je to bio večiti odgovor svih prodavaca race boxova kod nas. Obično ljudi kad kupe neku zanimljivu stvarčicu napišu i pokažu šta i kako, posebno ako se neko interesuje. Onda nije bio dovoljan racechip pa je poručen i pedal box ili kako se već zove. Tu tek kreće zavrzlama jer smo istu priču već imali ovde par godina ranije i znamo o čmu se radi, a ti si uporan u svom. Da bi na kraju stigli dovde.

Što se mene tiče, ne zanima me ništa od toga. Ako ti je cilj da to promovišeš jer možda prodaješ, veruj mi da nisi uspeo, već kontra.
Ako si ga kupio da probaš, super. Sačekaj tih par hiljada km, kako si i sam rekao, to je nedelju, dve, pa napiši utiske potkrepljene činjenicama.

Svako dobro :sesir:
Posetite www.garaza.rs !

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 01 Jun 2018, 09:40

Hvala, smislen odgovor. Za 5-15min ide slika. Za neverne tome i bice autenticna a ne skinta sa neta. Ono za gas nisam jos kupio ali hocu pa kada stavim bice jedna.
Ne prodajem niti imam nameru da prodajem.
Morate da skapirate da mnoge ne zanima da kace rezultate.
Imam 3 drugara koji su radili http://..rs/ EDIT by mod: obrisana reklama
od toga, dva pasata, golf i mecka.
Niko nikada nije bio na valjcima, ne zanima ih, Osete da ide bolje, dvojici manja potrosnja osetno i svi srecni i zadovoljni.
Ako neko ne razmislja kao vi ne znaci da laze, maze itd.. ne treba biti zatucan.
Ali eto, da krenemo opet. slika ide brzo posto sam ocekivao ovakav rasplet... To sto je neko dugo na netu ne znaci da ima znanje.
U virtuelnom svetu svi su supermeni a sve ribe dobre... stvarnost je obicno mnooogo drugacija.
A onaj malo detaljniji opis za 3-5000km

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 01 Jun 2018, 09:45

Evo slike, probacu iz tapatalkaSlikaj

marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 01 Jun 2018, 09:45

Evo slike, probacu iz tapatalkaSlikajSlika

Slucajno dva puta.
Toliko slika od mene. Ko hoce da vidi jos mora da plati kafu! :)
Inace privezak daje 5ks vise! :)

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Chip-tuning

Post od Superb III » 01 Jun 2018, 09:55

marko_gts je napisao:
01 Jun 2018, 09:40
Hvala, smislen odgovor. Za 5-15min ide slika. Za neverne tome i bice autenticna a ne skinta sa neta. Ono za gas nisam jos kupio ali hocu pa kada stavim bice jedna.
Ne prodajem niti imam nameru da prodajem.
Morate da skapirate da mnoge ne zanima da kace rezultate.
Imam 3 drugara koji su radili http://...rs/
od toga, dva pasata, golf i mecka.
Niko nikada nije bio na valjcima, ne zanima ih, Osete da ide bolje, dvojici manja potrosnja osetno i svi srecni i zadovoljni.
Ako neko ne razmislja kao vi ne znaci da laze, maze itd.. ne treba biti zatucan.
Ali eto, da krenemo opet. slika ide brzo posto sam ocekivao ovakav rasplet... To sto je neko dugo na netu ne znaci da ima znanje.
U virtuelnom svetu svi su supermeni a sve ribe dobre... stvarnost je obicno mnooogo drugacija.
A onaj malo detaljniji opis za 3-5000km
:plusone:

Inace ne koristim ja box kao sto neki vidoviti tu pretpostavljaju pa zato da ga branim i napadam. Imam druga koji koristi DTUK i koji je sa tdi- 150hp podigao na 195hp (340-410nm). Da dokumentovano i izmereno na DINO- nije samo to bolje ide. Sa obzirom da DTUK je od prilike i cenovno i sa kvalitetom tu negde sa Race chipom vrlo verovatno da su moguca slicna podobrenja. I slazem se sa Markom oko tretiranja novih clanova. Odnos treba da bude isto, star-nov nebitno treba da postoji pocit. Tretiranje priviligovanih clanova dovodi do izumiranje foruma.
Marko ja sam iz Skopje tako da u povratak pisi ako sam u grad upoznacemo se i castim te kafu :)
Poslednja izmena od Superb III u 01 Jun 2018, 10:04, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Chip-tuning

Post od blaugrana » 01 Jun 2018, 09:55

Sad moze ban

Gesendet von meinem SM-J500FN


marko_gts
Banned
Postovi: 102
Pridružio se: 16 Apr 2018, 09:26

Re: Chip-tuning

Post od marko_gts » 01 Jun 2018, 09:58

blaugrana je napisao:
01 Jun 2018, 09:55
Sad moze ban

Gesendet von meinem SM-J500FN
Zbog? Slika nije skinuta sa neta. Nikome nije trazeno da "dokaze" evo dokaz.
Sta bi jos? izvod iz maticne knjige rodjenih ne stariji od 6 meseci?

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Chip-tuning

Post od blaugrana » 01 Jun 2018, 10:06

Zbog?
Zbog pozdrava u vidu prsta ;)

Gesendet von meinem SM-J500FN


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chip-tuning

Post od trojanac » 01 Jun 2018, 10:08

Naravno, trajni ban. Post ostaje da se vidi i razlog bana.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Chip-tuning

Post od Ivan » 01 Jun 2018, 10:10

Kao klinja se ponasao, ako nije bio najmladji od nas, definitivno je bio najnapaljeniji, jbg
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Chip-tuning

Post od Markoni » 01 Jun 2018, 10:19

Ovakve treba ranije naduvati sa foruma.

Odgovori