Chip-tuning

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Chip-tuning

Post od Gaginh0 » 23 Mar 2012, 19:54

Mislm da na sajtu pise da radi cipovanje smao turbo-dizela, tako da atmo i turbo benzinci ne posecuju taj kraj Zeuna :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Chip-tuning

Post od elMaestro » 23 Mar 2012, 21:09

I meni je pre stigla ta poruka, chip za bilo koji auto, samo da je turbo dizel, 50e. U RS-u chip za jedan običan 1.4 hdi je 350e, a kamoli za neke jače i specifičnije motore...
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Chip-tuning

Post od methane.master » 23 Mar 2012, 21:11

Gaginh0 je napisao:Mislm da na sajtu pise da radi cipovanje smao turbo-dizela, tako da atmo i turbo benzinci ne posecuju taj kraj Zeuna :mrgreen:
Vidi na mapi gde se nalazi pa nećeš ga posetiti ni sa turbo-dizelom, ako nije 4x4 sa povećim klirensom. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Chip-tuning

Post od Nemanja » 24 Mar 2012, 02:51

Lepo Dag kaze iskoristice istu mapu na vecu kolicinu vozila i isplatice mu se, sto je po meni sa ekonomskog i logickog pogleda normalnije nego da plati mapu 150e, a da cipovanje kosta 500e i da mu dodje 1 auto u mesec dana.
Hehe, kakav smo narod, a da je stavio cenu 500e, mnogi bi rekli, vau pa to je vrhunski cip.
Cena nista ne znaci, pogotovo poslednjih nekoliko decenija. Inace, malo je degute pljuvati nekoga, a pritom ni ne znate o kojim mapama se radi, mozda je to jedan od boljih cipova na trzistu.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Chip-tuning

Post od Gaginh0 » 24 Mar 2012, 04:33

A da ipak neko ode da cipuje pa cemo da vidimo a? :D
Mene mami tih 50e, ali se onda setim da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari :ovacije: :kuku:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Chip-tuning

Post od Nemanja » 24 Mar 2012, 11:06

I mene isto mami :mrgreen: . I ja se rukovodim tom poslovicom, al sve mi se vise cini da sve manju prakticnu primenu ima. :)

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od noob » 24 Mar 2012, 11:54

Razlika izmedju E200 i E220 modela koji vozim je u 30ks. Sve je 100% isto, svi delovi, samo je druga pojacana mapa u njemu. E, te mape tj. softver naplacuje i brend cije vozilo kotrjate. I ok je takav chip, ali ako hocete vise ks to i dosta vise kosta, mora da se menja dosta delova. Cipovao sam stila 1.9 jtd i nisam imao nikakvih problema kao ni sadasnji vlasnik (ali je chip uradjen kod proverene firme koja dugo radi ovakve stvari), mapa moze uvek da se izbrise i vrati fabricka, kod mene nije imao manju potrosnju jer sam ga ziskao malo vise :)

Cuo sam za Gumetinu u Ns, kakav je on? Da li je pouzdan?


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Chip-tuning

Post od Gaginh0 » 24 Mar 2012, 14:06

Mislim da je McGruja cipovao Fabiju kod gumetine...

Slucna situacija je i kod VW 1.4TDI, imas fabricke motore sa 69, 75 i 80 ks, i mislim da nista drugo nije izmenjeno na motorima sem konjaze...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 28 Mar 2012, 22:50

pa tako nekako, tu se povecava pritisak turbine, da bi se dobilo na snazi, da pri odredjenom potezanju imas i veci obrtni moment pa samim tim i lakse postizao brzine.
Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 28 Mar 2012, 22:54

Nemanja je napisao:I mene isto mami :mrgreen: . I ja se rukovodim tom poslovicom, al sve mi se vise cini da sve manju prakticnu primenu ima. :)

iskreno da ima dyno i da platis 40e da imas prolaz pre i posle chipa, pa vidis krivu snage pa onda ne bih imao problema da dam pare, ovako bas malko manje :D. Ali je sigurno fora da je kupio mape i samo ih prekopira, jer ce tu ici dosta standardizovane klijentele, npr 1.9tdi(10-116-131), 1.4hdi,1.9jtd.... a retko ce mu doci neki rearitet, i onda sto covek da ne ulozi u 10 mapa, i posle da ih prodaje, i pametno razmislja. i verujem da je tako. mada oni ne bi rekli....
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Chip-tuning

Post od Nemanja » 28 Mar 2012, 23:49

Poslao sam mail, covek mi je odgovorio da za moj motor kosta 70 evra posto mora i cip da se menja, ne moze da se ucita na postojeci i da se dobije + 30% snage.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 05 Apr 2012, 16:05

A?
Sta li mu to znaci da mi je znati... Kakav cip da se menja?
Koje li tutamute to rade... Jaoo,kako ih treba streljati sto se igraju tudjim parama !

Ljudi,ima vise nacina da se poveca snaga cipovanjem...
Kvalitetan cip ce to uraditi tako da ne opreteri nista preterano,dok ce los,neki noob da ti zvizne turbinu na nenormalni pritisak i cao,zdravo turbino posle 20.000km...
Nemojte biti naivni misleci da ce neko da radi da mu se ne isplati... Jednostavno ne postoji racunica da za svaki hebeni turbo-dizel motor on kupuje mapu za 150e i da racuna da ce 3 ista takva da mu dodju opet na cipovanje!
Ajde malo razmislite koliko ima vrsta motora i koliko verzija istog motora,pa mi recite da ste sigurni da ce od svakog 4 autombila da mu dodju,posto tek na 4-om ima zaradu.
A da ponovim,150e je najjeftinija mapa nekog tunera... Ima ih i po dosta vecim cenama.

Evo,ko ga zove,neka pita cije su mape,ko ih pravi.


@noob, Gumetina takodje pravi svoje mape.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od ftj » 05 Apr 2012, 16:25

U Beogradu ima diler za APR program(http://www.goapr.com) koji je jedan od najmasovnijih VAG tjunera u Americi i ima najveći broj instaliranih mapa verovatno u svetu za VAG program. Sve od opreme što ima je kabl sa OBD konektorom i APR-ov softver za dilere kojim se kači na net i direktno instalira novu mapu na auto bez ikakvog home made prčkanja po mapi. Interesantna stvar je što možeš uzeti trial verziju koja traje 6 sati i lepo vidiš da li vredi tih para ili ne. Posle 6 sati mapa se sama vrati na stock. Takođe interesantna opcija je da imaš mogućnost da instaliraš 4 mape, recimo stock, mapu za 95, za 98 oktana i mapu gde ne može da pređe 50 km/h(kad ostaviš auto u servisu). Posle preko dugmića za tempomat izabereš koju hoćeš mapu da koristiš i dobiješ najbolje od oba sveta. E sad, trenutno je rasprodaja pa je cena 600$ za komplet(inače je 1200$) i to je jedino što bih ja stavljao na auto jer nekako s godinama nemam poverenja u home made mape.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Chip-tuning

Post od Nemanja » 05 Apr 2012, 23:29

Xepoj87 je napisao:A?
Sta li mu to znaci da mi je znati... Kakav cip da se menja?
Koje li tutamute to rade... Jaoo,kako ih treba streljati sto se igraju tudjim parama !

Ljudi,ima vise nacina da se poveca snaga cipovanjem...
Kvalitetan cip ce to uraditi tako da ne opreteri nista preterano,dok ce los,neki noob da ti zvizne turbinu na nenormalni pritisak i cao,zdravo turbino posle 20.000km...
Nemojte biti naivni misleci da ce neko da radi da mu se ne isplati... Jednostavno ne postoji racunica da za svaki hebeni turbo-dizel motor on kupuje mapu za 150e i da racuna da ce 3 ista takva da mu dodju opet na cipovanje!
Ajde malo razmislite koliko ima vrsta motora i koliko verzija istog motora,pa mi recite da ste sigurni da ce od svakog 4 autombila da mu dodju,posto tek na 4-om ima zaradu.
A da ponovim,150e je najjeftinija mapa nekog tunera... Ima ih i po dosta vecim cenama.

Evo,ko ga zove,neka pita cije su mape,ko ih pravi.


@noob, Gumetina takodje pravi svoje mape.
Buraz, kod mog i starijih motora memorija ecu ne moze da se brise (nije kao ove nove koje su slicne flesh memoriji), vec mora cip da se menja, tako da nista, on nije lupio, tako bi mi uradili i u MTM-u da im odvedem auto.

I opet ne mora da znaci da su mape ovog coveka lose, na FB samo ima preko 2.000 "lajkova".

EDIT: A ako se pogleda na njihovoj stranici na fb, vidi se da su u avgustu prosle godine cenu cipa drzali 150e, tako da cena od 50e nista ne govori lose o ovom cipu. Dosad bi se valjda javio neko da mu je pandrknula turbina ili motor od njihovog cipa.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 06 Apr 2012, 00:33

:plusone: :doubleup:

iskreno on je kupio mape, i radio na 150e, ali video da narod imas slabo para, pa je sigurno krenuo na onu varijantu, ode sa kombijem u neki grad, i najavi da se skupi vise autica, i odradi svakom po 50-70e, i cao zdravo. bolje ce proci nego da ceka pa jednom mesecno dodje kod njega jedan lik i odradi za 350e.
Slika

Odgovori