Chip-tuning

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 11 Apr 2012, 20:26

ovako , ozbiljne firme koje se time bave, obicno imaju dva nivoa MAPIRANJA, znaci onu osnovnu, po kojoj bi tebi bila ovaka racunica
chip.jpg
chip.jpg (24.08 KiB) Pogledano 4817 puta
Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Chip-tuning

Post od somi-car » 11 Apr 2012, 21:43

Mislim da ne bih isao vise od ove SM Optimum. Sto se tice snage i obrtnog momenta i to je sasvim dovoljno. Jedino sto pritisak u turbini ostaje na prakticno istim obrtajima, a ja bih voleo da jos malo spustim npr. da taj pritisak dobijem negde od 1600 rpm.

Snaga mi nije problem, samo taj pocetak nabijanja pritiska iz turbine.

Da li mogu da zadrzim sadasnju snagu i obrtni a da mi samo pomere turbinu na 1650 rpm? Ili jedno vuce drugo?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 11 Apr 2012, 21:51

Ne mora uopste da znaci da je to ozbiljniji tuner :) Iskreno,taj Power Chip sto nudi S&M tuning je nesto sto ja nikada ne bih uradio svom vozilu... A cene da ne pominjem :)
Brabus ima samo jednu mapu recimo,kao i vecina ostalih tunera,pa ne mozes reci da je ozbiljniji tamo neki SM Mica iz Bosne od firme koja naplacuje tuniranje kola i po pola miliona eura...
Treba iskoristiti prostor koji je fabrika ostavila,posto ne moze da proveri da li je svaki motor po tacnim specifikacijama,pa ima tu neku sigurnu rezervu... Ne treba sada ici i preko toga,a to je po mom misljenju upravo sto oni rade sa Power chipom...
To je ok za nekog trkaca koji ce da remontuje pola motora na svakih 20.000km...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Chip-tuning

Post od Nemanja » 11 Apr 2012, 21:58

Mislim da se takva mapa, da turbina pocne da gruva od 1600 ne pravi za tvoj motor. Al to ti je skoro isto, 1600 ili 1760 mala je razlika. Ovaj optimum bi ti pomogao, jer bi brze stigao do tih 1760 obrtaja sa chipom nego nego bez.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 11 Apr 2012, 22:24

Sa razlogom se tako kasno pali turbina,jer sam motor je slabiji i zahteva vise snage,tako da se maltene onda ne bi ni gasila,sto bi znacilo da bi joj zivotni vek bio znatno kraci...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 11 Apr 2012, 23:16

@ heroj, ima tu vise stvari, ali sem rschiptuninga i s&m-a nemas ovde zvanicno nekih boljih tunerskih kuca....

ima jos jedni sto si ti pominjao, ali prica je ista. iste performanse daju, i cena je malte ne +- 40e.

A za brabus i te mislim ne znam sto ih stalno pominjes, oni jesu PRAVA TUNERSKA KUCA, ali njih razmatra neko ko ce da lepo odradi auto od 40+ k eura, a ne od 4k eura, kao sto je vecina nas ovde. Tako da je to za nas mastarenje o chipovanju kod njih :D

A sto se tice niskih obrtaja za paljenje trubine nije samo da bi stalno radila, nego bi bila velika varijacija obrtaja, a koje verovatno turbinama tog tipa i ne prijaju pa se zato i pravi u tom smislu da prati sklop na 1800+ obrtaja.
Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Chip-tuning

Post od elMaestro » 12 Apr 2012, 00:11

Za SM sam čuo da su prilično neozbiljni sa "običnim" mušterijama, jer rade dosta za ove što voze trke (čitaj: hebe im se za tebe ako posle chipa nećeš na trke). Za RS ništa loše. U RS-u čini mi se manje forsiraju motor, tj. manje se dobija chipom nego u SM-u koji napakuju ihihi konja i opet ništa.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 00:19

to stoji, ali sam pratio po njihovim KARTAMA, da su performanse iste, sto znaci ili za ove OBICNE aute, do 7-8 hiljada eura, su mape iste, ili su kupili od istog tjunera ili su je zajedno i napravili. Drugo nema. :jane:
Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Chip-tuning

Post od elMaestro » 12 Apr 2012, 01:03

Pa to da, SM-ova Optimum mapa je kao standardna u RS-u, s tim što SM ima tu Power mapu koja pojačava još više. I što u SM-u chipuju sve i dizele i benzinjare, dok u RS-u piše šta može, šta ne. Npr. gledam cene meni za Mitsubishija u RS-u samo ponuđeni DI-D, a ovi imaju sve, ali npr. chip za običan 1.3 benz je 400/500e, a diže za 8/12KS. Mislim da precenjuju sebe. :mrgreen:
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 12 Apr 2012, 03:48

sebe,ne znam kako odredjujes koji chiptuner je ozbiljan,ali po meni najpoverljiviji su RevoChip i Smarttuning i to su jedine 2 firme koje ja razmatram za svoj automobil.
Oba rade neke nove automobile u salonima,sto znaci da provereno nisu neki salabajzeri... Za Smart znam da rade Skodu u Auto Cacku ja mislim,dakle ponude ti ako hoces da cipujes nov auto u salonu kada ga kupujes... Pored toga sto je kod njih radilo preko 5 mojih drugara...

Pazi,Brabus pominjem iz jasnih razloga...
Zato sto oni imaju samo jedan chip i to ne jaci od ovih sto mi ovde pominjemo.
Pa bi se po tome moglo zakljuciti da si oni neozbiljan tuner,kako ti rece...
To je bila jedina poenta,nista drugo.

SM chip je kod nas uveo filijalu pre 2 godine,a kada sam ih zvao da ih pitam za chip,rekli su mi da je ipak najbolje da dodjem kod njih u Bosnu,posto moj bord mora da se otvara, rasklapa i radi preko BDM uredjaja,ne moze preko OBD-a...
Ljudi su bili profesionalni u mailu i sve je ok. Takodje,oni rade u BIH Mercedesove nove automobile,rece mi da je Mercedesov zastupnik za BiH njihov saradnik...
Iskreno,mislim da su svi ok i da je samo stvar izbora... SM je malo skuplji bez razloga...

Ali ako ces iskreno,najvise su me odusevili ovi iz RevoChipa...
Ako vas zanima,mogu da okacim sve njihove Mailove...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 07:47

eee za revo sam mislio, ali sam zaboravio ime.

Pa tako nekako i jeste, samo mislim da je brabus ne skup, ali opet najboljekod njih raditi za skuplja kola,prvenstveno merdzana, :opustanje: , a za ovu konfekciju kao sto su auta do 10ak hiljada, eura, proveris kod ovih DOMACIH, ex yu tjunera, i proveris gde ti je najpovoljnije i nista vise.

@ el maestro,

poboljsanja ti se najvise i primete na malim i srednjim TURBO motorima, dok na ATMOsferskim motorima, ta poboljsanja su minorna. ;)
Slika

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od noob » 12 Apr 2012, 08:29

@heroj, okači prepisku sa maila.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 12 Apr 2012, 14:30

RevoChip:
Cena chiptuninga za Vase vozilo iznosi 350eura. Kako smo do skoro radili na redizajnu internet prezentacije nismo stigli da uradimo update baze. U medjuvremenu nasi italijanski partneri dodatno su unapredili softver za model Mercedes C200CDI. Po novom optimalnom remapingu ocekivani dobitak snage iznosi 190hp 440-460nm u slucaju manuelne transmisije dok za automatik mozemo ocekivati istu snagu ali je obrtni momenat smanjen i krece se od 420-440nm bas zbog menjaca. Smanjenje potrosnje pri optimalnoj eksploataciji krece se do 10%. U cenu je uracunata dijagnostika pre i posle remapinga kao i dino testovi sa dijagramima snage i obrtnog momenta pre i posle tuninga za 2WD vozila.

Ceo proces traje u proseku do tri sata. Obuhvata dijagnostikovanje vozila pre pocetka rada, dyno-testove i ocitavanje parametara i snage, slanje dobijenih parametara kod nasih partnera u Italiju, nakon dobijenog modifikovanog softvera slede ponovni dyno-testovi sve dok se novi parametri motora ne dovedu do zeljenih, idealnih. Revochip chiptuning ne koristi klonirane mape! Garancija na chiptuning usluge je 3 godine. Zakazivanja chiptuninga su obavezna. Radno vreme servisa pon-pet 09-18h, sub 09-15h.

Hvala na interesovanju za usluge Revochip profesional tuning servisa. Stojimo Vam na raspolaganju za dodatna pitanja i obavestenja. Vise o nasem servisu mozete pronaci na http://www.revochip.com ili na Facebook stranici naseg servisa https://www.facebook.com/RevochipChiptuning. Potrazite nas i na Skype-u pod imenom RevochipTuningService.

Revochip servis je partner kuca Abarth, BMC Filters, K&N filters, Supersprint exausts, Akrapovic exausts, Vesnic Sport Auto, WRR Sthlm Racing Team, Turbo Servis Uzice...

Srdacan pozdrav

Smarttuning:
Pozdrav,
Cena cipovanja za oba automobile bi bila 600e=300+300
Ostvarili bi popust od 100e, cena cipovanja je 350e po automobile za
automobile kao sto su Vasi
Pozdrav
Jovan Milic

SM tuning:


Poštovanje,

Taj Vas ECU je malo specifican,moze se dobro uraditi ali treba malo vise paznje nego na obican neki ECU koji se radi preko obda.
Kod Vas je DELPHI sistem i ECU se mora raditi preko BDM uredjaja,sto znaci da se mora vaditi i rastavljati.
Mi smo uradi desetine do sada tih auta i nikad nije bilo problema ali ipak mislim da oni nisu jos spremni za Vas auto i da bi bilo sigurnije i po nas a i po Vas da dodjete do nas da to zavrsimo.Oni imaju svu potrebnu opremu za to ali nisu do sada radili takav ECU i nebih zelio ni ja da nesto experimentisemo i rizikujemo.

Sto se tice garancije za ECU i za mape to je na nama sve.
Za motor moracete da doplatite garanciju na godisnjem nivou a ta doplate je 200 eura godisnje,za vise godina moze i popust da se napravi.

S obzirom da Vam je nov auto nemate razloga za brigu i mislim da nije potrebno da doplacujete garanciju za motor ali na Vama je izbor.

Zastupnik Mercedesa za BiH je jedan od nasih distributera i uradili smo mnogo tih auta i nikad nije bilo problema niti sa jednim.

Za SM power potrebno je da imate K&N panel filter...

Pozdrav,
Srdjan
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 22:21

I koji su ivane po tvom misljenju najprofesionalniji bili, meni se cini ovi iz pozege?

A koliko se secam ti si bese imao neko kratko vreme malo chipovan auto, ili sam nesto pobrkao? :pardon:
Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Chip-tuning

Post od sebekkg » 13 Apr 2012, 15:42

evo ja sam ih pitao za mene i sta su mi rekli:
Pozdrav Milose

Cena chiptuninga za Vase vozilo iznosi 250eura. Ocekivani dobitak snage se krece oko 25ks i 50nm obrtnog momenta (govorimo o optimalnom remapingu). Smanjenje potrosnje pri optimalnoj eksploataciji krece se do 10%. U cenu je uracunata dijagnostika pre i posle remapinga kao i dino testovi sa dijagramima snage i obrtnog momenta pre i posle tuninga za 2WD vozila.

Ceo proces traje u proseku do tri sata. Obuhvata dijagnostikovanje vozila pre pocetka rada, dyno-testove i ocitavanje parametara i snage, slanje dobijenih parametara kod nasih partnera u Italiju. Nakon dobijenog modifikovanog softvera slede ponovni dyno-testovi sve dok se novi parametri motora ne dovedu do zeljenih, idealnih. Napomena: Revochip chiptuning ne koristi klonirane mape! Garancija na chiptuning usluge je 3 godine. Zakazivanja chiptuninga su obavezna. Radno vreme servisa pon-pet 09-18h, sub 09-15h.

K&N filter nije obavezan i ne ulazi u cenu remapinga. U vasem slucaju cena K&N filtera (zamenskog, koji se stavlja u postojece kuciste filtera) kosta oko 70 eura. Dodavanje filtera u vasem slucaju nece podici performanse automobila. Dobicete malo lepsi zvuk i dugotrajnost (K&N filter se cisti specijalnim tecnostima, ne menja se).

Hvala na interesovanju za usluge Revochip profesional tuning servisa. Stojimo Vam na raspolaganju za dodatna pitanja i obavestenja. Vise o nasem servisu mozete pronaci na http://www.revochip.com ili na Facebook stranici naseg servisa https://www.facebook.com/RevochipChiptuning. Potrazite nas i na Skype-u pod imenom RevochipTuningService.

Revochip servis je partner kuca Abarth, BMC Filters, K&N filters, Supersprint exausts, Akrapovic exausts, Vesnic Sport Auto, WRR Sthlm Racing Team, Turbo Servis Uzice...

Srdacan pozdrav
Slika

Odgovori