Chip-tuning

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Chip-tuning

Post od Gaginh0 » 22 Mar 2012, 13:19

Neka ovo bude tema u kojoj ce se diskutovati na temu chip-tuninga.

Za pocetak, dobio sam poruku na telefonu (ne znam odakle im broj) od ove firme http://www.protuning.rs/index.html

Pise da rade chip za 50 evra, kao i dekodiranje audio uredjaja i bla bla...

Nisam zainteresoan bas nesto, ali mi ovo bas niska cena, mislite da su neki levatori?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 22 Mar 2012, 16:25

Mislim da je neko kupio OBD konektor,skinuo program za setovanje parametara i resio da se igra misleci da je na netu pokupio svu pamet ovog sveta i da je sve to prosto...
Otkup mape od bilo kog renomiranog tunera je od 150e,pa na dalje... To su gotove mape,a tuneri kod nas obicno zastupaju neke od tih stranih jacih tunera i salju mape koje se tada na licu mesta prilagodjavaju i stavljaju na vozilo...
Nema sile da je on kupio te mape i da ih prodaje tako jeftino,jer bi od svake morao da uradi minimum 3 automobila da bi mu se isplatilo,sto mislim da je nemoguce...
I meni je davno stigla ta poruka,a imam i na FB-u njihovu grupu ja mislim...
Ja sam 95% ubedjen da je prevara,to jest da je opasno po automobil.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Chip-tuning

Post od Scuderia » 22 Mar 2012, 16:33

Necu ni da otvaram sajt nekog ko misli da radi dobar chip za 50e. Mani se toga.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Chip-tuning

Post od Gaginh0 » 22 Mar 2012, 18:25

Nisam ja ni mislio da cipujem, davno sam odustao od cipovanja trocilindrasa... Nego pitam da vidim sta kazete, mozda ih znate posto su iz Zemuna itd... ;)

EDIT: poslao sam im mail, cisto da vidim sta nude, evo odgovora:

Poštovani Dragane,

Čipovanjem Pola dobijate oko 30% pojačanja i možete očekivati oko 0,5-0,8 litara manju potrošnju - u zavisnosti od Vaše vožnje. Cena je 50e, a ceo postupak traje oko 30-45 minuta. Zakazivanje nije neophodno, potrebno je da se najavite pre dolaska.

Pozdrav!

Jovan Zubić
Pro Tuning - Chip Tuning Experts
Telefoni: 063 688 868; 062 686 888
Adresa: Majevička 36 Zemun
email: protuningbg@gmail.com
http://www.protuning.rs
http://www.facebook.com/prochiptuning
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Chip-tuning

Post od Saša » 22 Mar 2012, 19:13

Veća snaga a manja potrošnja? :D

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Chip-tuning

Post od dag81 » 22 Mar 2012, 19:20

Xepoj87 je napisao:Mislim da je neko kupio OBD konektor,skinuo program za setovanje parametara i resio da se igra misleci da je na netu pokupio svu pamet ovog sveta i da je sve to prosto...
Otkup mape od bilo kog renomiranog tunera je od 150e,pa na dalje... To su gotove mape,a tuneri kod nas obicno zastupaju neke od tih stranih jacih tunera i salju mape koje se tada na licu mesta prilagodjavaju i stavljaju na vozilo...
Nema sile da je on kupio te mape i da ih prodaje tako jeftino,jer bi od svake morao da uradi minimum 3 automobila da bi mu se isplatilo,sto mislim da je nemoguce...
I meni je davno stigla ta poruka,a imam i na FB-u njihovu grupu ja mislim...
Ja sam 95% ubedjen da je prevara,to jest da je opasno po automobil.
A da ne mislis da on tu mapu moze da koristi za vise vozila, pa neka je plati i 150e za popularnija vozila ce je isplatiti xy puta.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Chip-tuning

Post od Scuderia » 22 Mar 2012, 19:25

Saša je napisao:Veća snaga a manja potrošnja? :D
Veci obrtni moment, tako da pri istom tempu trosi manje, jer brzinu koju je postizao pre cipa sad postize na manjim obrtajima.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od NexT » 22 Mar 2012, 19:35

Chip Tuning Experts - ovo uliva poverenje u startu :kezo:

Herkules
Postovi: 11
Pridružio se: 24 Jan 2012, 23:01

Re: Chip-tuning

Post od Herkules » 22 Mar 2012, 21:08

Ma kakav je to čip za 50e??Ljudi ako hoćete da uništite motore stavite ga!

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Chip-tuning

Post od Milos » 22 Mar 2012, 22:11

NexT je napisao:Chip Tuning Experts - ovo uliva poverenje u startu :kezo:
Dvoumio sam se na prve dve reci,ali poslednja je otklonila sumnju
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Chip-tuning

Post od dragvorl » 22 Mar 2012, 23:48

Scuderia je napisao:
Saša je napisao:Veća snaga a manja potrošnja? :D
Veci obrtni moment, tako da pri istom tempu trosi manje, jer brzinu koju je postizao pre cipa sad postize na manjim obrtajima.
Brzine su fiksirane prenosnim odnosima u menjacu i ostalim elementima prenosa snage, tako da chip svakako ne utice na broj obrtaja za odredjenu brzinu, bilo je vec reci o tome, ne znam da li ovde ili na drugom forumu. Ono na sta utice jeste brzina kojom se neka brzina postize. A manju potrosnju dobijajaju izmedju ostalog i promenom tajminga ubrizgavanja, za dizel malo ranije, time podignu pritisak u cilindru, a time i potisnu silu na klipu i tako povecaju snagu i smanje potrosnju. E sad, koliko je povecanje pritiska blagotvorno na masinu to je diskutabilno. Ako se ostane u granicama zdrave pameti verovatno se nece desiti neki terminalni kvar u nekom kratkom periodu. Pisao sam vec o tome na VG forumu da chip eksploatise region koji proizvodjac svesno ostavlja kao sigurnost zbog razlicitih uslova koriscenja vozila, npr. kvaliteta goriva. Tako da jeste veca snaga a manja potrosnja, a da li se smanji i vek nekih komponenata to je vec diskutabilno. Necu da pricam napamet za motor, ali automatski menjaci provereno imaju skracen vek kod chipovanih motora, narocito ako su vec fabricki ugradjeni menjaci koji su na granicama tolerancije za neki motor.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Chip-tuning

Post od Misha » 22 Mar 2012, 23:51

NexT je napisao:Chip Tuning Experts - ovo uliva poverenje u startu :kezo:
+1 :kezo:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Chip-tuning

Post od Scuderia » 22 Mar 2012, 23:56

dragvorl je napisao:
Scuderia je napisao:
Saša je napisao:Veća snaga a manja potrošnja? :D
Veci obrtni moment, tako da pri istom tempu trosi manje, jer brzinu koju je postizao pre cipa sad postize na manjim obrtajima.
Brzine su fiksirane prenosnim odnosima u menjacu i ostalim elementima prenosa snage, tako da chip svakako ne utice na broj obrtaja za odredjenu brzinu, bilo je vec reci o tome, ne znam da li ovde ili na drugom forumu. Ono na sta utice jeste brzina kojom se neka brzina postize. A manju potrosnju dobijajaju izmedju ostalog i promenom tajminga ubrizgavanja, za dizel malo ranije, time podignu pritisak u cilindru, a time i potisnu silu na klipu i tako povecaju snagu i smanje potrosnju. E sad, koliko je povecanje pritiska blagotvorno na masinu to je diskutabilno. Ako se ostane u granicama zdrave pameti verovatno se nece desiti neki terminalni kvar u nekom kratkom periodu. Pisao sam vec o tome na VG forumu da chip eksploatise region koji proizvodjac svesno ostavlja kao sigurnost zbog razlicitih uslova koriscenja vozila, npr. kvaliteta goriva. Tako da jeste veca snaga a manja potrosnja, a da li se smanji i vek nekih komponenata to je vec diskutabilno. Necu da pricam napamet za motor, ali automatski menjaci provereno imaju skracen vek kod chipovanih motora, narocito ako su vec fabricki ugradjeni menjaci koji su na granicama tolerancije za neki motor.
Svaka cast za objasnjenje :doubleup:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Chip-tuning

Post od Xepoj87 » 23 Mar 2012, 19:13

dag81 je napisao:
Xepoj87 je napisao:Mislim da je neko kupio OBD konektor,skinuo program za setovanje parametara i resio da se igra misleci da je na netu pokupio svu pamet ovog sveta i da je sve to prosto...
Otkup mape od bilo kog renomiranog tunera je od 150e,pa na dalje... To su gotove mape,a tuneri kod nas obicno zastupaju neke od tih stranih jacih tunera i salju mape koje se tada na licu mesta prilagodjavaju i stavljaju na vozilo...
Nema sile da je on kupio te mape i da ih prodaje tako jeftino,jer bi od svake morao da uradi minimum 3 automobila da bi mu se isplatilo,sto mislim da je nemoguce...
I meni je davno stigla ta poruka,a imam i na FB-u njihovu grupu ja mislim...
Ja sam 95% ubedjen da je prevara,to jest da je opasno po automobil.
A da ne mislis da on tu mapu moze da koristi za vise vozila, pa neka je plati i 150e za popularnija vozila ce je isplatiti xy puta.
A da ti ne mislis da kod nas ne cipuje bas 2 miliona ljudi kola,nego mizeran broj vlasnika vozila,ne znam ni da li je 1%...A kod njih ce to uraditi svega mozda ,ako imaju srece,5% ljudi koji cipuju automobil...
On u ponudi ne moze da ima samo chip za Punta i Megana,pa da mu se isplati,nego vec prvim cipovanjem mora da mu se isplati otkup mape da bude siguran da nije na gubitku,jer ako mu dodje neko sa C63 AMG,koja je verovatnoca da ce doci jos jedan... Ili Jaguar neki ili Lancia... Samo opremu mora da otplati,posto se moj auto ne cipuje preko OBD-a na primer,nego preko BDM uredjaja cija je cena barem 300e... I jos ako plati mapu 150e,i tu na gubitku 100e,znaci da za moj auto mora da da 450e,sto znaci da za BDM uredjaj mora da cipuje 9 istih automobila sa Delphi ECU-om da bi bio na nuli.

Primer samonaucenog chip tunera ti je Gumetina sa drugih foruma iz Novog Sada... Lik provereno sam ceprka po software-u...
I sama cinjenica da ovaj chip traje 30-45 minuta ti govori da ne narucuju mape,vec im toliko treba da ti isceprkaju po parametrima...
I onda zbog ustede od 200e puknes 1.500e za novu turbinu ;)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Chip-tuning

Post od dragvorl » 23 Mar 2012, 19:46

Dobro, ali ako se cipuje 2.0 ili 1.9 HDi, TDi i slicni sigurno ce moci vise puta da upotrebi mape nego kada cipuje CLS63 AMG.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori