Izolacija buke-Damping

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Izolacija buke-Damping

Post od schonenk » 20 Mar 2024, 08:58

ftj je napisao:
11 Maj 2023, 14:25
Ja hocu da apgrejdujem ozvucenje u golfu i nasao sam ovog u batajnici - vitez.rs

Kupovao sam xenon sijalicu tamo pa mi se ucinilo da covek zna sta radi, nudi mi za 20k dinara da mi zameni fabricke zvucnike(mislim da bi stavljao ground zero) koji ce navodno biti dosta kvalitetniji od fabrike.
Tokom potrage za zamenskim zvucnicima videh da su Vitez i Scorpio povezani. E sad, da li je Scorpio samo distributer ili su povezani vlasnicki nisam isao tako daleko. Vidim da trenutno ugradjuju uglavnom italijanski Hertz i Ground Zero. Koliko sam uspeo da se obogatim internet znanjem, Ground Zero uglavnom "prepakuje" proverene, tudje proizvode, ali to je kao sto rekoh internet informacija.

Licno ne trazim nista sto ulazi u rejon "ljubitelja zvuka", vec sam tragao za damping materijalom (alubutil) i zvucnom izolacijom, pa videh da se Vitez primarno time bavi, a Scorpio servis oglasava kao nekoga ko je deo maloprodajnog lanca.

Na autu koji koristim za navak sam sate proveo skidajuci damping materijal, taj alubutil i zamrzeo sam ga iz dna duse :), a sad me uhvatilo da na drugom i sam trazim kako da smanjim buku na auto putu.

Odgovori