Držači za mobilni telefon za auto

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od dragvorl » 14 Jun 2022, 22:21

Danas sam se malo vozao i odlican je nosac. Pozicija je mnogo bolje ergonomije nego na vetrobranu. Doduse, na ovom autu su otvori ventilacije nisko, ispod ekrana, tako da je i pozicija drugacija.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od Gazu » 14 Jun 2022, 22:27

Sad sam pogledao i za cene... Taj Cafele 4,50 evra s magnetom i što se lepi, a taj s vakuumom 3 evra.

Ali da, sve su tako te varijante kao što ste i vi ostali sad podelili s AliExpressa, to su te cene.

@trojanac Baš sam i ja gledao takav za ventilaciju s magnetom tad, ali mi se ovaj učinio boljim, a koji sam već pomenuo.
https://www.aliexpress.com/item/3265161 ... 18026xPehD

Mana što se lepi, ali mi deluje da je s njime mnogo lakše namestiti odgovarajući ugao, a i ventilacija se ne pokriva - kome je bitno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od pedja » 14 Jun 2022, 22:38

@AleksandarAca to je to Baseus Gravity. Samo je moj bio na vakum. Obličan, dok je stajao zalepljen.

@Sloba Nikako ne radi bežično sa pločicom, ali ga i ne punim tako. Nikada i nisam, osim kada sam probavao da li radi. Problem rešen :D


TapaT


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od carov2 » 15 Jun 2022, 07:21

Sloba je napisao:Kako vam radi bezicno punjenje uz metalnu plocicu za magnetni nosac?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Drug skoro kupio S22 ultra i zalepio tu pločicu, pa jednom prilikom sedimo u većem društvu i diskutujemo, pa mu kaže drugar, ti znaš da ti sa time ne radi bežično punjenje....kaže ovaj, ne, ne, radi, što ne bi radilo...i tu kreće diskusija, ovaj mu ne veruje...i ja se setim da na telefonu imam reverse wireless charging, tako da smo odmah probali.

Faca ovog sa S22 ultra je bila neprocenjiva Slikadao dobrog golfa sa plinom za telefon i sjebao bežično punjenje. (U njegovom slučaju bez neke potrebe)

Sent from my LE2120 using Tapatalk


kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od kojot » 09 Jul 2022, 19:39

AleksandarAca je napisao:
14 Jun 2022, 22:13
Mogu da dam svoju preporuku za drzace, obzirom da sam u poslednje vreme sigurno probao preko 20ak komada ne bi li nasao nesto sto je optimalno. Jedan je Baseus Mini Gravity holder, montira se na ventilaciju, bez ikakvih problema staje Samsung 21 Ultra. Drugi je Cafele gravity holder. Oba se montiraju na ventilaciju i imaju velike mogucnosti prilagodjavanja. Cvrsto su fiksirani kada se nadje idealan polozaj, laka je manipulacija telefonom - skidanje, stavljanje. I ono sto je pozitivno - telefon se hladi putem klime kada se preoptereti wireless android autom :)
SlikaSlika

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ja sam sličan ovome kupio kod kineza za 250 din. Mehanizam je jedan od najboljih, ali stipaljka je pukla jer su telefoni preteski. Posle sam ga zalepio super lepkom i sad stoji. Al mehanizam je san snova.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od Gazu » 09 Jul 2022, 20:18

Kod mene je mehanizam da ga uhvati s bočnih strana i drži. Ne ide telefon ni odatle nikuda, a ukoliko bi trebao da izvadim telefon na brzinu, to bi išlo daleko lakše. Pritisnem dva manja dugmenceta na držaču (što bude iza telefona), to raširi te dve hvataljke, i telefon može i sam da isklizne polako na dole. Može i jednom rukom.

Ali super je meni i ovaj Baseus, jedino ga ne bi koristio jer se hvata na ventilaciju, a ne za šoferku vakuumom.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od AleksandarAca » 09 Jul 2022, 20:22

Meni je to bas veliki plus sto ide na ventilaciju, a ne na vakuum. Taj vakuum pre ili kasnije spadne.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1642
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od zdushan » 09 Jul 2022, 20:37

Tako je

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


matematicar
Postovi: 99
Pridružio se: 31 Maj 2022, 23:21

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od matematicar » 09 Jul 2022, 21:01

ima li neki za biciklu?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od sebekkg » 10 Jul 2022, 01:39

Za bajs i motor imaš onaj quad lock sistem sa futrolom.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od Saša » 12 Jul 2022, 08:27

AleksandarAca je napisao:
09 Jul 2022, 20:22
Meni je to bas veliki plus sto ide na ventilaciju, a ne na vakuum. Taj vakuum pre ili kasnije spadne.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Onaj iz Lidla spada na baš jakom suncu kada je parkiran auto. Ja ga namestim - žena se vrati sa posla a on opet otpao, pa u krug (odustao sam da ga više nameštam i spakovao u fioku). No verovatno je to od direktnog sunca u šoferku parkiranog auta i zato što je unutra tada milijardu stepeni. U vožnji nam se to nikada nije desilo jer je auto uvek rashlađen. :)

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od Gazu » 12 Jul 2022, 09:42

Da, mislim da sam ja čudak ovde po tom pitanju što, kad mi navigacija ne treba, a to je većina vremena, volim da mi je navigacija sklonjena. Šta da mi stoji to na pultu kad mi ne treba, a čas posla ga namontiram.

Valjda zato i nemam primedbe na spadanje tog vakuuma zbog sunca, mada mnogo ljudi vidim i da to drže non-stop u autu, čudilo bi me da im tako često spada, ali ko zna.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od Saša » 12 Jul 2022, 09:48

Ja sam ga kupio (držač) i postavio u dva auta jer hoću sebe i ženu da nateram da telefon uvek bude u njemu, dakle da se ne drži u rukama ni sekund u vožnji. Zato sam i bio uporan da ga vraćam na njegovo mesto. Time si bezbedniji, zakonski ispravan i možeš i da pričaš u vožnji (ako auto nema Bluetooth/hands free sistem) puno je bezbednije i bez rizika od kazne. U Kadjaru imam sada i bluetooth i navigaciju i pogotovo nemam potrebe da ga uopšte imam u rukama, zato ga pri ulasku u auto odmah odložim na njegovo mesto dole ispod multimedije i ne diram više uopšte.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od Gazu » 12 Jul 2022, 10:04

To je tačno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Držači za mobilni telefon za auto

Post od pedja » 15 Sep 2022, 21:42


pedja je napisao: Jedino je pitanje lepljenja pločice na masku/telefon, ali mene estetika ne tangira posebnl, pa mi opet svejedno
Iako mi pločica nije smetala, slučajno naiđoh na rešenje.

Slika

Metalna pločica (ili šta god) se nalazi u samoj plastici. Niti grebe telefon sa unutrašnje strane, niti je vidljiva spolja.




TapaT


Odgovori