Citroen c4, 2015 - menjanje opruga

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
scovic
Postovi: 6
Pridružio se: 03 Jan 2023, 13:03

Re: Citroen c4, 2015 - menjanje opruga

Post od scovic » 08 Jan 2023, 15:14

OMP je napisao:
08 Jan 2023, 14:40
Ok ako je bio van, ali to ne mora da menja nista, moguce da su opruge za van i putnicki iste, cak i mislim da je tako jer kao sto sam vec pisao ne vidim zasto bi van imao tvrdje opruge jer nije klasican teratni auto kao neko dostavno vozilo ili pick up pa da moze da potera neki teret a sto putnicki ne moze.
Gde su ti stare opruge? opruge su inace kod dosta kola obelezene markerima tj tackama razlictih boja negde ima 2 negde 3 ili 4 tacke po tome se opruge desifruju pa ako se ti merkeri poklapaju znaci da su opruge iste a drugi nacin je samo fizicko merenje visine opruge, precinka same opruge i zice opruge, i broja namotaja, sto opet ne mora 100% da pokaze ali recimo 95% bi trebalo da bude tacan pokazatelj.
Dap, to ima smisla da ne moraju da budu razlicite, a sto se tice starih opruga, na autu su, nisam znao za te markere, hvala!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Citroen c4, 2015 - menjanje opruga

Post od OMP » 08 Jan 2023, 17:37

ovako izgledaju te oznake, kad su u pitanju originalne fabricke opruge e sad ne znam tacno od cega sve su zavisile ali prateci ranije po forumima ljudi su uspevali da nadju polovne opruge sa istim oznakama kao sto su imali ili npr. konkretno su mene neke kolege pitale, koje su htele nizi auto, da im pogledam opruge na svom auto (posto je bio fabricka sport vezija sa nizim oprugama) pa da prema njima nadju takve za svoj auto.....da li je to slucaj i kod potpuno novih opruga ne znam...
Ti bi hteo da nadjes mekse opruge pa recimo da pogledas te tvoje kakve su i da li i koje markere imaju, pa onda da nadjes neki putnicki c4 i pogledas kod njega ili neke polovne skinute sa putnicke verzije i onda ces znati na cemu si tj onda trazis takve markere koji su na toj putnickoj verziji pod uslovom da nisu iste kao te koje imas na autu. Jedna boja razlike ili marker vise ili manje znaci da opruge nisu iste a sta konkretno nije isto da li je to visina, tvrdoca ili sta, to ne znam.

Slika
Slika
Slika

Odgovori