Suncobrani

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Suncobrani

Post od Gazu » 16 Jun 2023, 09:59

Ta sjajna folija za sunce i da spadne, opet je bolje nego da je nema. I to je valjda uobičajeno onom gumom što se vakuumom lepi za staklo da se pričvršćuje/pridržava. I onda jedino može biti pitanje da li je ta guma suviše slaba, mekana, ili šta gog... A u tom slučaju možda razmisliti da li ima takvih boljih guma na Aliju? Možda ne mora s Alija cela ta folija, al dobro - možda ima i folija s malo boljim patentom.

Inače, ko god da je imao problema sa suncem i šoferkom, za njega je ta sjajna folija zakon! Tako bar svi od mog društva, a za nas većinom to neko megastrava staklo za šoferku bajka za laku noć.😄

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Suncobrani

Post od nidza » 16 Jun 2023, 10:33

Slika

Iskopao sam jednu staru sliku.

Ja ne mogu rečima da vam opišem koja je razlika u odnosu na foliju unutra ili tek kad je nema uopšte. Može da se sedne u tako pripremljen auto odmah.

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Suncobrani

Post od Ceman » 16 Jun 2023, 11:54

^^ imao sam te gume, spadale bi kad se usija soferka.
Ali svakako nisam voleo da ih lepim po soferki jer au ostavljale muzge.

Definitivno uzimam ovu sto se stavlja spolja. Vidim ima u Uradi Sam

Korisnikov avatar
Zerofive
Postovi: 31
Pridružio se: 23 Sep 2022, 08:13
Garaža: Astra G 1.8 i 2.0 turbo

Re: Suncobrani

Post od Zerofive » 16 Jun 2023, 12:19

Ima ih često i u lidlu. Ja sam tamo uzimao, baš zbog toga što su najduže.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Suncobrani

Post od Rolla » 16 Jun 2023, 12:23

Maloi se cini da je maltretiranje postaviti jer moras jedna pa druga vrata da otvaras/zatvaras.
Ja imam vec par godina jednu koja ima dve celicne zice kockastog oblika i bukvalno se sama otvori u pravilan oblik i zaglavi se na spoju soferke i a stuba.
Ali ne vidjam u prodaji nista slicno.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Suncobrani

Post od noodles » 16 Jun 2023, 13:38

Ja leti koristim dve ove zaštite od sunca, jednu preko table, a drugu za šoferku koju kačim za unutrašnje suncobrane.
Verujem da ovi što idu spolja imaju 10x bolji efekat, ali nema 'leba da prašinčinu koja se nakupi stavljam u gepek/auto.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Suncobrani

Post od Gazu » 16 Jun 2023, 17:15

@Rolla Ja stavljam iznutra, al mi se čini to kao upravo veće maltretiranje nego stavljati spolja. Baš je to i razlog zašto sam moju tu foliju često stavljao spolja umesto unutra - to kad sam u dvorištu ili tako negde gde nema ko da ga čupne.

Ovo ga samo uštinem, a to iznutra zezanje s tim vakuum gumicama...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori