Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od SuperB » 06 Maj 2012, 21:13

Pozdrav svim članovima, želim da uzmem retrovizore sa pokazivačima pravca za moju Škodu Superb, a koliko vidim odgovoraju sa Passata b5.5. Cena za komplet ( staklo sa grejačima...) originala je nerealna pa sam na netu našao nove delove, ali ne originale koji navodno nisu Kineske proizvodnje. 1 kom je 50e što je veoma pristupačno imajući u vidu da su sa staklima i grejačima. Da li neko ima iskustva sa ovim delovima, prodavcem? Hvala

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... ja_delovi/

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Bax » 07 Maj 2012, 11:14

Ti retrovizori su blagi krsh, to JEDINO valja iz orginala.
Uzmi polovne sa otpada.

Eventualno kad ti treba samo ogledalo, pa da uzmes zamensko, i to se isplati, ali ostatak, je jada i beda...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od robbief » 07 Maj 2012, 11:17

SuperB je napisao:Cena za komplet ( staklo sa grejačima...) originala je nerealna
Molim te reci mi kolika je ta cifra posto meni treba takav isti retrovizor za Passat b6? Tj. ne treba mi ceo, vec samo poklopac pokazivaca pravca, ali me bas interesuje cena.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Texonja » 07 Maj 2012, 11:21

Na Golfu sam odvalio levi retrovizor bukvalno 2 dana nakon sto sam ga kupio. Za polovan su mi u Sapcu trazili 35 eur i to neki sivi metalik (a moj auto je crn). U Novom Sadu u "Astra autu" je nov bio 30 eur i ja logicno odem i kupim tamo nov.
Mixed feelings... OK, nov je, ali je losija izrada i od samog starta nije hteo da se preklopi skroz, tj kao da je lose uradjen i moze da se preklopi nekih 50%, ali ne moze onako skroz za 90 stepeni, pa da ne "strci" ni malo kao sto to moze kod originala. A kazem "mixed feelings" jer i sada ne bih znao da li platiti 35 eur za nesto polovno iz Sapca, ako je novo 30 eur pa makar bilo i manje funkcionalno to novo.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Bax » 07 Maj 2012, 11:24

Ja sam se sa time baktao za Astru G, i opet kazem da su ti "novi" boolja, sto se tice kvaliteta, u svakom aspektu, mehanika, ogledala, i plastika, ali zavrsice posao....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od NexT » 07 Maj 2012, 12:04

Jel ti zamenski imaju zakrivljenje, ili je najobicnije ogledalo?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Bax » 07 Maj 2012, 12:41

imaju sfericna ogledala, ali su losija od orginalnih, ali je tu jos i najmanja razlika...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od SuperB » 07 Maj 2012, 19:14

robbief je napisao:
SuperB je napisao:Cena za komplet ( staklo sa grejačima...) originala je nerealna
Molim te reci mi kolika je ta cifra posto meni treba takav isti retrovizor za Passat b6? Tj. ne treba mi ceo, vec samo poklopac pokazivaca pravca, ali me bas interesuje cena.
Oko 200e komad

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od NexT » 07 Maj 2012, 19:31

A, sta ces sa rupama na krilima ako prebacis migavce u retrovizore?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Grujic » 07 Maj 2012, 19:56

Stiker preko :)

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od SuperB » 07 Maj 2012, 20:23

NexT je napisao:A, sta ces sa rupama na krilima ako prebacis migavce u retrovizore?
Mislili su o tome na facelift modelu Superba :klanjamse:

Slika
Slika

Oko 350 din je cena za 1 komad.

E sada kontam da taj retrovizor nije fabrički, ali identičan je izgledu fabričkom, koliko ja podešavam retrovizore ( retko) trajaće mi el motor duži period tj neće da rikne brzo ( bar se nadam :klanjamse: ), a i staklo ako je lošeg kvaliteta mogu da ubacim original jednog dana, jer veličina odgovara. Za sada dobijam ceo retrovizor za cenu fabričkog stakla.....

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od noob » 07 Maj 2012, 21:11

Koliko je u radnji što sam ti poslao info?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Bax » 07 Maj 2012, 22:21

Pa dobro kupi, pa ces se i sam uveriti u to sto ti pricam :)
Trajace ti ali to je raspad...

Ne znam koliko imas godina, ja kad sam bio klinac bile su neke lutkice MAsters of the Universe, bio je skupi original, i bile su kopije na pijaci, e takva je razlika u kvalitetu...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od noob » 07 Maj 2012, 22:57

Bolje se uklapa polovan original nego nova kopija, al ako je polovan original dranje i duplo skuplji onda se ne isplati, a ima i ok kopija :)


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Iskustvo sa kupovinom novog retrovizora?!

Post od Texonja » 07 Maj 2012, 23:01

Mene kod polovnog originala ume da odbije stav prodavca. Ovi sto prodaju polovne delove su uglavnom toliko nadmeni i toliko tvrdi sa visokim cenama da me oteraju. (pricam o polovnim delovima za Golfa IV)
I ta prica "to kad Svabo napravi, bolje ti je polovan star 10 god, nego taj novi turski" me nervira. Kao da on moze znati dal' je taj njegov polovan deo pred riknjavanjem ili je tek stavljen... Generalno, vrlo odbojno sve to deluje na mene.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori