Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Ne brže od života!

Post od ChobbyNS » 20 Jun 2021, 23:15

Ne znam zašto ali imam neki osećaj da je vozač zadremao za volanom.
Teško mi je da poverujem da je ne znam kako jurcao tim pikasom, ne može auto samo tako da se otme još na autoputu gde je sve ravno k'o tepsija.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1343
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Ne brže od života!

Post od Momčilo » 21 Jun 2021, 08:40

Priča mi drug kako ga je neko čuknuo na semaforu od nazad, i ja pitam "Jeste svi ok?koliko je bio jak udarac?", kaže on "E ma samo sam malo trglo, a jbga mali nije bio vezan u sedištu nazad pa je ispao iz sedišta. Sva sreća kaže mali se nije udario, već se samo smejao". Ja ga pitam iznerviran, reko "Jesi normalan, što ne vezuješ dete u sedištu?!", kaže ladno "A ceo dan po gradu obilazimo neke radnje, ko će ga svaki put vezivati". :uf:

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od srdjanyo » 21 Jun 2021, 09:43

To ti je u rangu sa onima koji "daju naslednicima (od 1 godine pa na više) da voze u krilu".
"Tatino kure, tatin vozač".Oduzeti im i dozvole i auto i na društveno korisno pražnjenje kontejnera na kamionu smećaru.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 21 Jun 2021, 10:05

Toga sam se nagledao u Sjenici :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 21 Jun 2021, 15:50

Pitaj ga jel vezuje sebe svaki put ili vozi bez pojasa.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 19 Jul 2021, 12:20

Juče sam u Staparu kod Sombora naleteo na nesvakidašnju situaciju. Zafira somborske registracije je vukla prikolicu sa konjem unutra i u oštroj krivini (90 stepeni) prikolica im se prevrne zajedno sa konjem unutra i otkači od auta. Tako otkačena i na boku je klizila kroz krivinu i zaustavila se u desnoj traci. Drugar i ja upravo naišli, možda pola minuta/minut nakon prevrtanja i stali da pomognemo. Jadni konj unutra uplašen i lupa, krlja i lomi, pokušava ustati a ne može jer je prikolica visoka i uska a sada leži na boku. Čovek koji je vozio i devojka sa njim unezvereni šta da rade, drhte ljudi bukvalno, na kraju pozovu telefonom pomoć i stiže još dvoje ljudi, jedan autom a drugi trčeći iz suprotnog smera. Saobraćaj se pritom odvija i dalje, auti se provlače između nas. Nekako smire konja unutra, uđu od napred da ga odvežu, nabace mu duži kanap/kajase oko glave, otvore vrata pozadi i nekako ga bukvalno izvuku napolje. Pritom konj udara, lomi oko sebe... Zajedničkim snagama uspravimo prikolicu na točkove, pritom je umalo prevrnemo na drugu stranu - srećom nismo, pregledaju konja - izgleda nije ništa polomio na sebi ali pun ogrebotina po nogama, kolenima i člancima. Prikolica baš oštećena, arnjevi pokrivljeni, plastični krov popucao, ruda iskrivljena... Pošto im više nismo bili od pomoći, produžili smo dalje. Slike nemam jer mi nije padalo na pamet na svu tu muku ljudima još i da slikam i škljocam oko njih.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 19 Jul 2021, 12:26

Bravo za pomoć ljudima. Ima nade za nas dok ima ljudi kao što si ti.

Nažalost, mnogo ljudi ne kapira da se fizika menja kad se vuče prikolica, pogotovo sa živim teretom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 19 Jul 2021, 12:34

Vozač je rekao da mu nije jasno šta se desilo, kao nije uopšte brzo vozio... No verovatno jeste vozio bar za nijansu brže nego što bi trebalo i moguće da je konj (prelepa mlada ženka sive boje, vidi se da je rasna/za jahanje) pri ulasku u krivinu izgubio ravnotežu unutra i doprineo prevrtanju. Uglavnom, jako stresna situacija sa živim bićem unutra koje se istraumiralo i pokušava da izađe. Da je mrtav teret ni po jada, ali ovako... Nadam se da je sve u redu sa konjem. :)

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 19 Jul 2021, 14:11

Svaka cast Saša. :) Citati tvoj post vraca nadu u ljude, nisu svi olos.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ne brže od života!

Post od Martin » 19 Jul 2021, 17:22

Saša je napisao:
19 Jul 2021, 12:34
Vozač je rekao da mu nije jasno šta se desilo, kao nije uopšte brzo vozio... No verovatno jeste vozio bar za nijansu brže nego što bi trebalo i moguće da je konj (prelepa mlada ženka sive boje, vidi se da je rasna/za jahanje) pri ulasku u krivinu izgubio ravnotežu unutra i doprineo prevrtanju. Uglavnom, jako stresna situacija sa živim bićem unutra koje se istraumiralo i pokušava da izađe. Da je mrtav teret ni po jada, ali ovako... Nadam se da je sve u redu sa konjem. :)
Svaka tebi druže čast!!! :doubleup:

Konji su jako zjbni za vožnju. Često budu teški kao autoprikolice - oko 500-650 kg je konj, a sama autoprilolica (kapaciteta dva konja) bude oko 750 kg teška. Pa u nekoj krivini samo se nagne u stranu.
I kamionom kad ih voziš, moraš voziti izuzetno pažljivo, jer uvek postoji mogućnost da neki od njih unutra padne, a onda popadaju svi...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 19 Jul 2021, 18:30

Ovo je bila prikolica za jednog konja, uska i visoka, ali baš i poteška (idealna za prevrtanje), sa drvenim stranicama i stakloplastičnim (polukružnim) kupolastim krovom. Metalnu rešetkastu konstrukciju iznutra konj je pokrivio pri padu i kasnije udarajući kopitima i pokušavajući da se uspravi i izađe, tako da su popucale i stranice i krov, a ruda se iskrivila prilikom otkačivanja sa auta. Pokrivio se i blatobran iznad točka na toj strani pa smo ga rukama malo vratili da ne zapinje o gumu. Pritrčali smo odmah da pomognemo ali se nismo usuđivali da priđemo direktno unutra konju jer se baš uplašio i jako je lupao, samo su mu još trebali neznanci oko njega. Ova dvojica što su brzo došli su očigledno iskusni sa konjima jer ono dvoje u autu bukvalno nije znalo šta bi (a i mi sa njima), tako da smo samo pomogli šta je trebalo, uspravili prikolicu, skonili sa ceste, odgurali do kola i pomogli da izvuče pomoćmi točak. No srećom sve se dobro završilo, imaju dobar nauk za ubuduće.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока







Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 19 Jul 2021, 22:05

Jednom se tako autu ispred nas prevrnula prikolica, negde blizu Feketica. Lose vreme bilo tada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Ne brže od života!

Post od DukeNS » 19 Jul 2021, 23:09

Bravo Saša!


p.s. Da nisu to dvoje ukrali negde konja, kad nisu znali sta s njim? :mrgreen:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 19 Jul 2021, 23:59

:D

Mislim da je devojka bila vlasnica konja a vozač njen otac ili tako nešto. Bilo je očigledno da se ne razumeju previše u konje.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 20 Jul 2021, 00:44

Tebi svaka čast, kao i svima koji su priskočili.
Što se tiče prevrtanja, Zafira je prelagan auto, još prednji pogon- osobine za loše vučno vozilo.
Nisu ni smeli da započnu vožnju sa tako neadvekatnim autom, i da pogadjam prikolica je varijanta bez kočnica i sa jednom osovinom.
Jednostavno je u krivini teška prikolica pogurala lagan auto napolje iz krivine, ovaj za volanom neiskusno cimnuo i prevrtanje je gotovo uvek rezultat.
A i sigurno su brzo išli, preko 40-50km/h.

Dobro su prošli....prikolicu nije uopšte jednostavno voziti a pogotovu tako sa visokim težištem.

Odgovori