Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 14:22

Bar ja u takvim situacijama, a bilo ih je dosta ovde, ili dajem pun gas da obidjem tog u srednjoj traci ukoliko vidim da neko iza mene pegla veliko brzinom, ili usporim sa svojih 140kmh i prestrojim se iza toga u srednju traku. Ioak je lakse da ja smanjim brzinu sa 140kmh na 120kmh nego onom sto pegla levom trakom recimo oko 200kmh
..

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 06 Dec 2022, 14:35

Na to davanje gasa kako bi što pre obišao, ovde često pecaju presretači. Nabije ti se u dupe, ti kao da ispadneš korektan pa ubrzaš da mu se skloniš, a on te obiđe pa zaustavi i opali kaznu.
Nisam jahao levom trakom, u pitanju je potpuno normalno i regularno obilaženje sporijeg vozila. To što je njemu problem da prikoči sa 200kmh nije nešto što mene potresa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13094
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 06 Dec 2022, 14:47

Naravno da nisi u obavezi da ubrzavaš, kao što ni pešak nije u obavezi da potrči na pešačkom da se vozač u automobilu ne bi ljutio što mora da ga čeka.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 14:50


Vladapetr je napisao:Na to davanje gasa kako bi što pre obišao, ovde često pecaju presretači. Nabije ti se u dupe, ti kao da ispadneš korektan pa ubrzaš da mu se skloniš, a on te obiđe pa zaustavi i opali kaznu.
Nisam jahao levom trakom, u pitanju je potpuno normalno i regularno obilaženje sporijeg vozila. To što je njemu problem da prikoči sa 200kmh nije nešto što mene potresa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa aj sad onako iskreno, tebe iznervirao taj lik sto si skoro uooredo isao sa njim, a zamisli taj iza tebe sa. BMW?
Nista ja Lose ne kazem, ali to su situacije, gde moze ne daj boze svasta da se desi...
Pa vec mislis na te presretace, pusti tog sa bmw da te obidjem i teras dalje, obidjes tog sto je tebe iznervirao i sve ok.

Ford S-Max 2,5t


lami
Postovi: 3292
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od lami » 06 Dec 2022, 14:51

Kad tako neko blica, jos sa dva km daljine, se odgovara blagim kocenjem. Kad god naidjem da neko pretice dajem mu vremena, izuzev ako ne pretice sa 5 kmh razlike. Izuzetno je nekulturno da ti naletis sa 200 na sat i sad svi treba da se sklone.
Tako neki sa panamerom na uzbrdici odjednom krenuo da mi blica, a sasvim solidnom brzinom preticem i morao bih bas da kocim ako bi se prebacio u desnu traku.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 15:23

Ja licno uopste nemam problem sa tim ako neko vozi 200kmh pa cak i ovde ukoliko nije dozvoljeno na AP, pustim ga, neka ide svojim putem, sklonim se i to je to. Njegova odgovornost sto se tice policije i radara ovde. Vodim se Tom logikom, da ne zelim nikom da smetam na putu to jest ap, isto tako kad i ja brze vozim, ljudi se sklone iz leve trake, propuste me idu u desmu draku obidjem i vidim vrate se u levu traku sa nekih svojih 140kmh cca.

Ford S-Max 2,5t


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od BigMazzy » 06 Dec 2022, 15:28

Ma nek vozi i trista, njegova stvar, al ako vidiš da je neko u levoj traci u preticanju, opšta kultura nalaže da ga pustiš da završi preticanje pa ti posle divljaj. Da je Vlada završio sa preticanjem i nastavio da jaše bez potrebe levu traku, to ni bila njegova vozačka nekultura. A preticanje desnom neću ni da komentarišem.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока


ftj
Postovi: 13094
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 06 Dec 2022, 15:35

Bogdane zašto bi ti, zarad želje da ne smetaš njemu, ometao sopstvenu vožnju?

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 15:41

A zasto bi nekome smetao na AP ako neko vozi brze od mene? Da ga usporavam i pokazem eto ne mozes da me obidjes, usporio sam te?
Wtf?
Ja ne divljam, sklonim se neka pegla dalje, u cemu problem?
Sklonim de ali sigurno se pomerim u desnu traku, bez da ikoga ugrozavam u saobracaju.
Pogotovo ovde gde nema ogranicenja, jel ja sad da mu pokazem ko je baja da on ukoci6da to tako ne moze, i stvori se za vas kolona iza mene jer ja vozim levom trakom recimo 150kmh a ovi iza mene sto peglaju cekaj da se ja sklonim u srednju traku? Wtf...
Naravno sve zavisi od saobracaju, guzve itd... Ukoliko ap nije opterecen, uopste nije problem da ga propustim.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 15:44

BigMazzy je napisao:Ma nek vozi i trista, njegova stvar, al ako vidiš da je neko u levoj traci u preticanju, opšta kultura nalaže da ga pustiš da završi preticanje pa ti posle divljaj. Da je Vlada završio sa preticanjem i nastavio da jaše bez potrebe levu traku, to ni bila njegova vozačka nekultura. A preticanje desnom neću ni da komentarišem.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока
Bas to Slika

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2140
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 06 Dec 2022, 17:35

Pravda za Bogdana!😁

Ma bitno je stići do cilja, i da se ne desi nikakav kušlus. Buzdovana na sve strane, kao i ovde sad taj u BMW-u, i o tome možemo pričati, ali je najvažnije nezgodu izbeći. Iz moje perspektive, ti što idu levom trakon niz autoput ko metak su tempirane bombe, ali tim pre ću se sklanjati od njega, neću mi ja ništa u sličnom autu (u najboljem slučaju!) objasniti. Da vozim tenk, pa i nekako.😁

Baš letos ja preticao nekog negde između Sombora i Kule, lik ispred pičio ko manijak meni u susret, nije mi bilo prijatno kako sam se provukao. Tako da mi od tad "zajebi, ako neko ide 70, a ja bi 80, ma ne moram ga ni preticati". Bolje da uživam u putu. Mada je ovaj moj primer s nešto manje startnom astrom, s drugim kolima bi neko lakše i pretekao, ali mislim da je primer dobar. Tako je kako je, činjenica je da onaj tamo jurca, i najbolje da se toj činjenici prilagodim nego da ga učim pameti ili da to ignorišem.

ftj
Postovi: 13094
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Kako se vozi u Srbiji?

Post od ftj » 06 Dec 2022, 17:57

Bogdan je napisao:A zasto bi nekome smetao na AP ako neko vozi brze od mene? Da ga usporavam i pokazem eto ne mozes da me obidjes, usporio sam te?
Wtf?
Zašto bi on smetao tebi, kako to pitanje ne postaviš? Dakle ti voziš 140, započinješ preticanje kamiona koji ide 100, i u daljini vidiš lika koji ide 200 i ablenduje. Ti ćeš:
1. nastaviti i završiti započeto preticanje
2. značajnije ukočiti na ispod 100 kmh, prestrojiti se iza kamiona i čekati da on završi preticanje, ponovo ubrzati i tek onda nastaviti svoje preticanje


pritom se posle slažeš sa bigmazijem koji upravo govori suprotno, neko nerazumevanje je u pitanju:)

darkman
Postovi: 27
Pridružio se: 19 Jan 2020, 11:32

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od darkman » 06 Dec 2022, 18:13

"Da li se treba pomeriti iz leve trake zbog drugog automobila iza vas, čak i ako vozite maksimalnom dozvoljenom brzinom?

Da. Osim što konstantnom vožnjom levom trakom kršite propise, postoji više razloga zbog čega se vozaču iza vas žuri, moguće je da se radi o hitnom medicinskom slučaju ili nečemu sličnom, a da li se on kreće brzinom većom od dozvoljene, to ne utvrđujete vi, već saobraćajna policija, koja takav prekršaj i sankcioniše."

https://www.021.rs/story/Zivot/Magazin/ ... oputa.html

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9744
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 06 Dec 2022, 18:15

ftj je napisao:
Bogdan je napisao:A zasto bi nekome smetao na AP ako neko vozi brze od mene? Da ga usporavam i pokazem eto ne mozes da me obidjes, usporio sam te?
Wtf?
Zašto bi on smetao tebi, kako to pitanje ne postaviš? Dakle ti voziš 140, započinješ preticanje kamiona koji ide 100, i u daljini vidiš lika koji ide 200 i ablenduje. Ti ćeš:
1. nastaviti i završiti započeto preticanje
2. značajnije ukočiti na ispod 100 kmh, prestrojiti se iza kamiona i čekati da on završi preticanje, ponovo ubrzati i tek onda nastaviti svoje preticanje


pritom se posle slažeš sa bigmazijem koji upravo govori suprotno, neko nerazumevanje je u pitanju:)
Ja bih ovde pod 3. - dodao gas i ubrzao preticanje.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk



Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10596
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Sloba » 06 Dec 2022, 18:27

Uznemiruje i sama pomisao da je nekome sa vozačkom dozvolom potreban članak u kome piše kako se vozi autoputem.


Sent from my MI 9 using Tapatalk


Odgovori