Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 18:29

Nikoga ja ne okrivljujem u slucaju kao gore sto je kolega opisao svoju situaciju. Jednostavno svako ima drugaciji pogled, neko ce da propusti onog brzeg iza sebe, vecina ce da ga prikoci itd...
A svi se bune ako neko vozi levom trakom recimo 110kmh pa neko od vas naidje sa 140kmh i odmah ovde pljuvacina, a zamislite, koliko neki smetaju onima koji voze 200kmh...a vi ste im na traci sa 150kmh...pizdite, jelda?
Kulutura saobracaja na AP, onaj koji vozi brze iza vas, pusti ga i nastavi svoju voznju, ja se toga drzim, a nagledao sam se svega za ovih 25 godina koliko vozim i ovde u de pa cak i kod nas.

Ford S-Max 2,5t


darkman
Postovi: 27
Pridružio se: 19 Jan 2020, 11:32

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od darkman » 06 Dec 2022, 18:35

Forum(i) su prepuni uznemirujućih sadržaja

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 723
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od YUgisa » 06 Dec 2022, 18:50

Nisam nikad shvatio ove fore sta ako ima neki hitan medicinski slucaj. Zasto bi neko vozio preko organicenja i postovao onda sve ostale propise ako je hitno? Ja kad sam imao hitan slucaj vozio sam tako da jedino pravilo je bilo da fizicki moze auto da prodje, ne koja je traka za koju namenu...


Licno ne postujem cesto ogranicenje brzine ali ako neko vozi oko ogranicenja brzine nikad me nije tangiralo sto mene usporava. Nervira me kada neko dozvoli sebi da naslaze kolonu auta iza sebe vozeci brzinom upola od ogranicenja, ima nekoliko puta priliku da se izmakne i propusti ljude iza sebe i jedino sto je njemu u mozgu je da je on bezbedan jer vozi ispod ogranicenja.

Sa druge strane licno ne bih ni vozio preko ogranicenja da ostali voze po njemu. Ali ja ne mogu da vozim 10-50% ispod ogranicenja jer ovaj ispred misli samo na sebe. Kratak mi je dan da bih krenuo ranije i stigao na vreme.
Poslednja izmena od YUgisa u 06 Dec 2022, 18:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4205
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od carov2 » 06 Dec 2022, 18:52

Jbg, sad i za naizgled čiste situacije drvimo.

Pročitajte još jednom šta je Vlada napisao.

Prosto neverovatno, od tri aktera:

- Vlada koji vozi po ograničenju sustiže/pretiče auto

- BMW koji divlja i blica svima, prelazi u desnu traku i tu blica da mu se sklone

- lik koji iz srednje trake naglo prelazi u levu i seče Vladu i rizikuje udes, zbog, zbog..da bi se sklonio jebenom BMWu koji u srednjoj traci blica

...vama je Vlada kriv.

Brzina(BMW) je ovde manje bitna, fora je u tome da blicaš nekome koji će uskoro da pretiče/nema gde da se skloni.




Sent from my SM-F936B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9737
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Markoni » 06 Dec 2022, 18:55

U toj situaciji niko osim Vlade nije dobro odreagovao svakako.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 06 Dec 2022, 19:04

Ja sam obilazio levom trakom, nisam vozio levom i kilavio pa da neko treba da oseti potrebu da mi blica. Način na koji se pravda to siledžijstvo i koliko se ne razume napisano, u najmanju ruku su urnebesni :mrgreen: na kraju sam dobio i savet da bih svakako trebao da se sklonim, nebitno što sam upravo započeo preticanje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 06 Dec 2022, 19:13

Pa ovde sta god da se napise, nekako onaj koji je napisao ispadne kriv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

darkman
Postovi: 27
Pridružio se: 19 Jan 2020, 11:32

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od darkman » 06 Dec 2022, 19:15

Da ne budem pogrešno shvaćen, ne znam šta mi je iritantnije, sumanuto blicanje autu ispred sebe sa dobrane udaljenosti (bivao u autu kojem se blica), ili činjenica da taj koji blica na to ima pravo, jer vozač "sporijieg" automobila ugrožava tanana osećanja vozaču "bržeg" auta.
Ne komentarišem reakciju vozača iz desne trake. Ne komentarišem ni to što oni koji treba da sankcionišu divljanje, uglavnom, nisu tu kad treba.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 19:32

Vlada nije kriv, to nisam ja bar napisao, jednostavno takva situacuna6se desila i to je to, cak sta vise opasna situacija, izneo sam svije misljenje, ali to su sve momenti... Na svu srecu nista se desilo nije, hvala bogu.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 19:38

Vladapetr je napisao:Ja sam obilazio levom trakom, nisam vozio levom i kilavio pa da neko treba da oseti potrebu da mi blica. Način na koji se pravda to siledžijstvo i koliko se ne razume napisano, u najmanju ruku su urnebesni :mrgreen: na kraju sam dobio i savet da bih svakako trebao da se sklonim, nebitno što sam upravo započeo preticanje.
Nekad je i dobro pustiti druge i skinuti nogu sa gasa, iz iskustva kazem, al ajde, svi smo mi drugaciji vozaci, svako to neko gleda iz svog ugla...
Cuvaj se, takve stvari su znas i sam svakodnevne...
Bitna je sigurnist i proceniti sigurnost sebe i svojih saputnika u autu.
Slika

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2135
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 06 Dec 2022, 19:44

Vlada ni nije kriv, mislim da to niko ni ne govori. Neki od nas samo kažemo da je važnije učiniti šta možeš da bi se sprečio, ne daj bože, udes na autoputu. Jednostavno, našao se na putu uz dva idiota, a on zaista jeste bio jedini normalan. I taj iz srednje trake što se prestrojio, moguće da se i uplašio kad je video onog da mu se približava s BMW-om sa možda 80km/h razlike. E sad, to što je gledao posle u daljinu, možda mu je u tom trenutku život proletao pred očima.😄 Malo karikiram.

Kao i pešak što u većini slučajeva nije kriv u slučaju udesa, ali mora i sam da se čuva - sebe radi.

Ja možda ne bi imao ni petlju da se ne sklonim od tog BMW-a.😁 U tenku da, u astri definitivno ne.😆

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od sasha015 » 06 Dec 2022, 20:13

Ma jok,gde bi "profesor" bio kriv.
Mrzelo ga da stisne kocnicu,jer nije mogao samo cimanjem volana da se vrati iza desnog auta???

A gas nije stisnuo,jer se uplasio presretaca.

I onda mu kriv ovaj drugi sto ga sece sa mogucnoscu sudara i bacanja na bankinu.

A mi smo veverice....

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Bogdan » 06 Dec 2022, 20:20


Ti dodjes kao Glas razuma

Ford S-Max 2,5t



Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2135
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Gazu » 06 Dec 2022, 20:22

Dobro, znam ja i jednog dekana koji vozi ko ludak.🤣

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 06 Dec 2022, 20:31

sasha015 je napisao:Ma jok,gde bi "profesor" bio kriv.
Mrzelo ga da stisne kocnicu,jer nije mogao samo cimanjem volana da se vrati iza desnog auta???

A gas nije stisnuo,jer se uplasio presretaca.

I onda mu kriv ovaj drugi sto ga sece sa mogucnoscu sudara i bacanja na bankinu.

A mi smo veverice....
Prvo, nisam “profesor” nego profesor. Ne znam kakve veze zvanje ima sa svim ovim, ako ćemo titulama da se oslovljavamo u forumskoj komunikaciji samo kaži. Ali nemoj posle da bude kuku lele Slika
Mrzelo me jeste da se cimam zbog bahatog idiota, gas nisam stisnuo iz istog razloga. Bahatost kod mene ne dobija popust, uglavnom je potpuno suprotno.

Za presretače sam napisao Bogdanu kad je napisao da je to univerzalno rešenje kad ti se neko nabije od nazad, naravno da to meni ne igra ulogu ni najmanje.

Nisi veverica, ali si toliko mračan i otrovan da to već duže vreme zvuči pomalo jezivo. Ali, šta god da te raduje meni je ok Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori