Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Libero » 10 Jun 2014, 01:12

Moguće i to...ili je krenuo pa ga nešto zezao auto ili panika ga uhvatila zbog neiskustva, možda omela neka od tih devojki....U svakom slučaju tuga.... :(

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 10 Jun 2014, 02:41

Ne znam koliko vas je iz Novog Sada i koliko ste upuceni u svakodnevna desavanja u ovom gradu. Subotom uvece ja koji ne pijem nikada ne sedam u auto, bilo da idem negde ili da mi se cisto voza. Narod u NS je totalno poludeo, ne preterujem ni malo, tako da me ovakve saobracajke ne cude ni najmanje nazalost.

Zanimljiva mi je stvar sto se pominje da je vozac audija imao 1.1 promil alkohola u krvi, pa mi nije bas najjasnije kako neko u takvom alkoholisanom stanju moze da uoci auto jos pre raskrsnice i da pocne da koci, i jos fascinantnije mi je to sto je nakon stravicnog udara uspeo da zadrzi auto na putu, iako se zaneo od udarca. Plus se na snimku vidi da je neposredno pre udara, audi ugasio duga svetla. Spokoj dusi i laka zemlja nastradalim mladim ljudima, ne daj boze nikome. Ali ako je ovaj zestoko pijan isao nenormalnom brzinom, kako je nesrecni vozac Pola uspeo da u treznom stanju (koliko je poznato) udje u jednu od najprometnijih raskrsnica na cisto crveno svetlo, i to kao da je usao da uparkira auto u garazu, kao da je na leru isao u prvoj brzini.

Zestok sam protivnik alkohola i voznje u istoj recenici. I sam sam bezao u suprotne trake, jednom cak i u njivu zbog takvih, da me ne ubiju. Ali nista manja krivica, po meni cak i veca je na nesrecnom vozacu Pola. Ako ti trezan prodjes lezerno na crveno svetlo, ti nisi za auto. Svi su samo pokupovali deci kola, ne razmisljajuci da li su njihova deca stvarno sposobna da upravljaju tim autom i da li im je uopste razvijena svest o saobracaju. Poruka svim mojim vrsnjacima koji i prave najvise sranja u saobracaju: nemojte misliti da ste supermeni subotom uvece ako ste se docepali auta, stavili devojcicu ili drustvo u njega i pojacali muziku do kraja. Dok vozis, za tebe mogu da postoje samo 2 stvari. Auto i put. Amin

P.S. neko je spomenuo da drzi volan sa dve ruke uvek... I ja to isto radim, par puta mi je spaslo glavu, a i nekim ljudima koji su bili sa mnom u kolima i koji su me pitali zasto tako "bapski" drzim volan... Mozda sam surov, ali ovom narodu ne treba ni rat, niti epidemija strasne bolesti da bi bilo mrtvih. Sami cemo se potamaniti.
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21134
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 10 Jun 2014, 06:28

Neverovatno je sta se dešava poslednjih nekoliko dana.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Ne brže od života!

Post od AcaKayak » 10 Jun 2014, 08:27

Mozda su ga elektronske kontrole zadrzale... Meni se jednom na autoputu to desilo u 335, vozio sam oko 140 i istrcao zec (banana drzava) i ja mahinalno cimnem volan i u roku od odmah mi je vracen auto u pravolinijsko kretanje, vrat me zaboleo od kontra sile... Da mi nije bila upaljena kontrola, izgubio bih kontrolu nad vozilom 99%.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10596
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 10 Jun 2014, 08:40

Ne vidim neku posebnu razliku u Novom Sadu u odnosu na period od pre dvadesetak godina, kada sam poceo intezivno da izlazim i krecem se po gradu. Tradicija brze voznje kola, motora i Miseluka postoji duze vreme. Razlika je sto su sada vozila jaca i pristpacnija. Roda je pre petnaestak godina u zoru Vajperom rasturio 15 automobila na bulevaru Oslobodjenja. Brzina je bila preko 200km/h, a to je samo jedan od karambola uz tog perioda. Petak i subota uvece ne verujem da su bilo gde bezbedni za voznju, a kamoli u iole vecem gradu, pa jos u Srbiji.

Sent from my HTC One V

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ne brže od života!

Post od Velja » 10 Jun 2014, 08:56

"Najčeše se ova priča svodi na jednoga, ali jedan stvori opasnost, a drugi bi mogao da je izbegne. U tom slučaju mogao bih reći da su obojica krivi za nastanak ove saobraćajne nesreće", smara Vujanić.
Za sva sranja su uglavnom potrebne dve budele. Vujanić nema pojma ili već gradi konstrukciju.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 10 Jun 2014, 09:06

Tesko djubre od coveka. Placenik.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 10 Jun 2014, 09:13

To isto onda mozes da kazes za svakog advokata.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od schonenk » 10 Jun 2014, 09:21

AcaKayak je napisao:Mozda su ga elektronske kontrole zadrzale... Meni se jednom na autoputu to desilo u 335, vozio sam oko 140 i istrcao zec (banana drzava) i ja mahinalno cimnem volan i u roku od odmah mi je vracen auto u pravolinijsko kretanje, vrat me zaboleo od kontra sile... Da mi nije bila upaljena kontrola, izgubio bih kontrolu nad vozilom 99%.
Da, nakon sto su ga nokautirali jastuci sigurno nije bio u stanju da iskontrolise vozilo. Vidi se na snimku iza da se zadnji kraj baca kao jarac i da ga sistemi za kontrolu stabilnosti smiruju. Cak nisam siguran ni da je drzao kocnicu do kraja.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 10 Jun 2014, 09:28

Delija je napisao:To isto onda mozes da kazes za svakog advokata.
Teško da su pozicija veštaka koji treba da da mišljenje struke - nepristrasno, stručno i zasnovano na činjenicama i pozicija advokata koji brani bar slične.
Veštak uvek treba da radi po pravilima struke i nepristrasno nevezano od toga ko ga je postavio, angažovao ili platio, a advokat uvek radi u interesu klijenta.
Niđe veze.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8859
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ne brže od života!

Post od Gaginh0 » 10 Jun 2014, 09:43

Vec 20+ strana presipate iz supljeg u prazno.

Primecujem da neki ljudi ne pisu u temi toliko, a poznavajuci ih koliko toliko uzivo (karakter, osobine), verovatno su ili imali slicnih situacija ili su svesni da se ovo moze SVIMA dogoditi, pa zbog toga ne moralisu. Nikoga naravno necu navesti, to je samo moje misljenje.

I meni se dogodilo da mi izlete, i da me iseku, i da ja nekog isecem, jbg, to je zivot. Kad sednes u auto jednom si nogom u grobu, a jednom u zatvoru. Jednog dana se zahvalis Bogu sto te je cuvao i to je to, ne moze drugacije.

Isto tako je neko sa Miseluka mogao da naleti friziranim Yugicem pa da naprave Passata, ili sam mozda mogao ja da naletim sa skuterom pa da mi u subotu dajete 7 dana.

Ono sto te je pogodilo nije te moglo promasiti, a ono sto te je promasilo nije te moglo pogoditi! (znam da smaram sa ovim citatom, ali je genijalan :mrgreen: )

:pivo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 10 Jun 2014, 09:45

Jesam ateista, ali mi se svidja jedna recenica, tj. njena poenta: "Ko se cuva i Boga ga cuva".
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30196
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 10 Jun 2014, 09:46

Off topic
Gagi, jel ti dolaziš u nedelju?

Prijavio sam slučaj neusklađenih semafora u Bulevaru oslobođenja u BG, Sekretarijatu za saobraćaj, jer su oni nadležni za to. Čekamo odgovor.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ne brže od života!

Post od Velja » 10 Jun 2014, 10:23

Delija je napisao:Jesam ateista, ali mi se svidja jedna recenica, tj. njena poenta: "Ko se cuva i Boga ga cuva".
:plusone:
Isto. I vrlo često je ponavljam, pogotovo kako prolaze godine :)

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 10 Jun 2014, 11:57

@Aca, vidis to je moguce. Nije mi palo na pamet. Tacno se vidi kako je nakon udara kada se auto zaneo u levo, autu momentalno vracen zadnji kraj.

@Gagi, udes, nesreca se mogu svima desiti. Ali se nikome ne moze desiti da 100% trezan i zdrave pameti prodje na cisto crveno. Pogotovo sto polo ovde nije bio zaukan, pa da kazes nije mogao da stane, moze cak biti da je i krenuo sa crvenog svetla. Ne govorim ovo da bi pravdao vozaca Audija, nego kazem da on jeste bio pijan i vozio je jako brzo, ali je u ovom slucaju trezna osoba za volanom Pola mogla sacuvati 3 zivota. Po meni je pravilo broj jedan semafor, odnosno pravo prvenstva prolaza, pa onda brzina i sve ostalo, ako smo trezni. A sesti nacvrcan za volan, to mi je kao da u sred grada uzmes AK47 i pocnes da pucas nasumicno u okolinu.

I ne znam sto se u celu pricu uplice Miseluk, ja brza kola vidjam po celom gradu, jurcaju po Klisi, Podbari, Limanu, Novom Naselju... Ispada da svako ko je isao iz pravca Miseluka, pa makar to bilo i na 4-5 kilometara od Miseluka, 100% ide odande...

Dobra stvar u obuci mladih vozaca bi bila praksa, ali ne samo voznje koja se i primenjuje u toku obuke, nego da svaki kandidat provede jedan ili dva vikenda s patrolom saobracajne policije, da se nagledaju malo udesa, to deluje na coveka...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Odgovori