Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 13 Jun 2014, 16:46

I ja isto :kezo:

Koliko god da je nebezbedno jurcati kao manijak, prilicno je nebezbedno i voziti nenormalno sporo.

X puta mi se desilo da ispred mene ide neko ko vozi na magistrali 60-70-80-90, a svaki lepinja nesto koci. Te jel ga svrbi nesto, te jel zanju zito u njivi pored, te jel neko vrisnuo na radiju. Covek za svaki spoljni nadrazaj na njegova cula reaguje stiskanjem kocnice. Ne mogu vam opisati koliko me to izludjuje :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8433
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od grujicd » 13 Jun 2014, 17:20

Ima i toga. Nekad snimiš da je neko opasnost u saobraćaju, da rizično pretiče, ulazi u suprotnu traku, leluja ili nešto slično. U takvim slučajevima gledam da ga što pre preteknem, makar i napravio prekršaj, ili usporim da on mene pretekne i pustim ga da ode napred. Po principu "bolje i kaznu da platim nego da me budala ubije".

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21134
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 13 Jun 2014, 19:13

Ne znam da li je bilo, druga strana priče iz Blica:
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/472824 ... -sam-troje

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 13 Jun 2014, 19:14

@nidza
Bilo je, naravno.

Ma na kraju ce da ispadne da su ga dvojica drzala i tukla, a treci mu je sipao pice u usta i motkom terao da proguta, a onda drzali cevku na celu i pretili da ce da pucaju ako bude vozio sporije od 150! :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:

ftj je napisao:Nije mi jasno kako ljudi nalaze logiku i staju na stranu jednog (verovatno)pijanog vozaca koji je malom brzinom prosao kroz crveno u narodnom automobilu, a napadaju drugog (verovatno)pijanog vozaca koji je u luksuznom automobilu velikom brzinom prosao kroz zeleno svetlo. Dakle, dva pijana vozaca od kojih je jedan prosao kroz crveno, drugi kroz zeleno.

Najvise mrzim spore a nebezbedne vozace.
Stajem na svoju stranu. Hocu tog klinca zauvek uklonjenog sa ulica i iz saobracaja!
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Ne brže od života!

Post od Floyd » 13 Jun 2014, 19:24

Mene prosto iznenadjuje kako neki relativizuju veoma brzu voznju vozaca audija :zbunjen:

Ako sud ne uzme u obzir niski let ulicama NS-a, onda sa nasim sistemom definitivno nesto nije u redu. Ispada da dok god postujes prvenstvo prolaza, mozes da rusis sve pred sobom...

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Ne brže od života!

Post od Scuderia » 13 Jun 2014, 20:45

ftj je napisao:Nije mi jasno kako ljudi nalaze logiku i staju na stranu jednog (verovatno)pijanog vozaca koji je malom brzinom prosao kroz crveno u narodnom automobilu, a napadaju drugog (verovatno)pijanog vozaca koji je u luksuznom automobilu velikom brzinom prosao kroz zeleno svetlo. Dakle, dva pijana vozaca od kojih je jedan prosao kroz crveno, drugi kroz zeleno.
:plusone:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13411
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 13 Jun 2014, 20:54

Jbt, o cemu vi pricate
Stajemo na stranu mrtvom detetu?

Ne razumem sta treba, da kupimo bombonjeru ovom sto je proleteo kroz Golfa?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 13 Jun 2014, 21:49

Treba da mu uzmemo neki limiter brzine

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od nuk » 13 Jun 2014, 23:00

Tupi se bez veze, krivi su obojica koliko je kriv sistem koji iz dana u dan toleriše ovakve ispade. Floskula ovaj ili onaj se "sjebao za ceo život" zato što će nekoga nositi na duši ne stoji, da ima i malo savesti nikada mu ne bi palo na pamet da vozi 160km/h po gradu pijan ili, nikada mu ne bi palo na pamet da prolazo na crveno svetlo. Pošto sistem ne postoji, stvar je vaspitanja.

Što se slučaja sa detetom tiče, pisali smo o tome nedavno a ovo je dokaz koliko jedan trenutak i naizgled bezazlena situacija može košta...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9223
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 13 Jun 2014, 23:07

au kakva baronija od price... ovamo klipovi i slike kako "prijateljevim autom" na yt kako ide milion na sat, ovamo bila tuca ( bas fini ljudi neki, i ja tako svaku subotu se potucem sa nekim, i to je ok ), pijan, sa vise razlicitih prijava iza sebe i neprocesuiran, pa je jurio za ambulantnim kolima kao, koja su mu pobegla, verovatno su isla vorp brzinom...stajling sa slika kao iz bg devedesetih...

realno, kriv je onaj lik u golfu, a ovih 160kmh bas i nije pomoglo u cisto ovom slucaju... ali pre ovog slucaja, ovaj lik, mogu reci klinac, nije smeo ni da pomisli na volan, a ne da pijan juri "prijateljevim" automobilom po bulevaru...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 13 Jun 2014, 23:17

Ja cu samo reci da zaista ne bih zeleo da se nadjem u njegovoj blizini u saobracaju. :ccc:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 13 Jun 2014, 23:22

Cinjenica je da je Despot Vranic devijantna licnost. Pitanje je vremena kada bi napravio neko sranje kao ovo sada, samo sto u ovom slucaju nije on 100% kriv, vec pola. Ali da nije bilo na ovoj raskrsnici, bilo bi na nekoj drugoj ili na nekom drugom mestu. Tako da, jeste, vozac Golfa je prosao na crveno i moze se reci izazvao nezgodu ali vozac Audija je bio tempirana bomba.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 13 Jun 2014, 23:36

I jedan i drugi vozac su napravili vise prekrsaja u ovom slucaju. Ako je istina da je vozac golfa imao probnu dozvolu, posle 23h on nema sta da trazi za volanom. Drugi njegov prekrsaj je prolazak kroz crveno. Vozac Audija je debelo prekrndasio dozvoljenu brzinu i bio je alkoholisan. U ovom slucaju ljudi pricaju da je vozac audija usmirtio troje ljudi, a da je na mestu audija bio skuter neki koji je isao 50km/h i da je vozac odleteo 20m posle udara u golfa i poginuo, dok putnicima golfa ne bi bilo nista, pricalo bi se da je vozac golfa usmrtio njega.... Crveno svetlo je zakon svih zakona u saobracaju....

Kako je audi da je izbegao golfa na ovoj raskrsnici mogao na sledecoj nekog upropastiti, tako je i vozac golfa mogao na sledecoj raskrsnici prolaskom kroz crveno isto to da uradi...

Jednom sam u zivotu samo prosao na crveno svetlo, prethodno sam gledao u pravcu ulice koja je sekla moj put i to se put spaja samo s desne strane, i nikoga nije bilo, a iza mene je svirao i ablendovao Volvo sleper koji se zajurio i nije mogao da stane. Odlucio sam da sebi spasem zivot, s obzirom da nigde zive duse nije bilo na putu, bar kilometar okolo.
Poslednja izmena od 16_Valve_ u 13 Jun 2014, 23:57, izmenjeno 2 puta ukupno.
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ne brže od života!

Post od Ivan » 13 Jun 2014, 23:49

Kao da su igrali ruski rulet sa tudjim pistoljem, znaci niko ne opravdava divljanje ovog iz audija, ali u mojim ocima ih je pobio vozac golfa.

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 13 Jun 2014, 23:58

Postovanje crvenog svetla je uslov za ukljucenje u saobracaj, kao sto covek mora da dise da bi ziveo. Mnogo je bezbednija raskrsnica na kojoj vozila prolaze 100km/h na zeleno nego 50km/h na crevno. Kad vec neki moralisu, kad prodjes 100km/h kroz raskrsnicu na zeleno, ne ulazeci u to da li je protivno propisima, a svi ostali ucesnici postuju semafor, manja si opasnost nego kad sa 50km/h prodjes na crveno, a opet svi ostali postuju semafor... Neko ce reci pa da, ali neko ne moze da pretpostavi da ti ides 100km/h na zeleno. Pa ok, ako ne mozes da procenis, stanes. Ne pisem ovo da bi pravdao jurcanje, nego zato sto je koristan savet da neko sacuva svoju i tudju glavu.

Najveca tragedija je sto su poginule dve osobe koje apsolutno nisu mogle da uticu na desavanja, suvozaci u golfu. Mada ja da sam bio na mestu suvozaca, pri samom pokusaju da predje na crveno tom brzionm kojom je isao, bi mu povukao rucnu, izbacio auto iz brzine i lupio samar, sve u roku od jedne sekunde. Tako je jedan baja hteo da se provozamo njegovim 530d, i reko ok.... Seli mi u auto, krenuli 10 metara, ja vidim da je pijan. Samo sam mu rekao zaustavi auto, i on kao sto, sta je bilo, reko zaustavi.... Zaustavio, ja izasao, naterao i drugara da izadje, iako se bunio. Posle mu je taj lik rekao da je popio pola litre pelinkovca to vece....
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Odgovori