Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 22 Jun 2014, 16:30

Da, sigurno je rekao: ''U vidi ovaj zatvoreni put, sigurno vodi negde i necu morati da se okrecem i vracam nazad kada dodjem do kraja''.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od kapor » 22 Jun 2014, 16:33

Po vasem pisanju ispade da su putari krivi ako neko pretice i na punoj liniji jer ocigledno da liija nije dovljna da se preticanje spreci, znaci treba staviti betonsku barijeru na punu liniju da bi sprecili preticanje.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Ne brže od života!

Post od AcaKayak » 22 Jun 2014, 16:35

@Dusan al cekaj, jel normalno da prodjes zatvoren put? Jel normalno da sidjes s puta u njivu da bi vozio offroad ili bilo koji da je razlog?

Ili, da postavim pitanje drugacije: Jel mislite da su trebali da stoje policajci tu celu noc i da brane prolaz i tako dokle god se put radi?

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6252
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ne brže od života!

Post od Heineken » 22 Jun 2014, 16:42

Najveca krivica je na vozacu, niko ga nije terao da ide tuda.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 22 Jun 2014, 16:43

kapor je napisao:Po vasem pisanju ispade da su putari krivi ako neko pretice i na punoj liniji jer ocigledno da liija nije dovljna da se preticanje spreci, znaci treba staviti betonsku barijeru na punu liniju da bi sprecili preticanje.
Cemu ovakva zamena teza? Puna linija je jasno definisana. Ovde se radi o skroz drugoj stvari.



Ako je put zatvoren, onda je zatvoren, a ne da se uvece pomere barikade da bi neko prosao kracim putem. I to su putari znali ali ih bolelo uvo, samo ujutru vrate one plastikanere i kao sve je kul.


@Aca U prethodnom postu sam hteo da kazem da nije bilo nikakve poente da NAMERNO ide na zatvoreni put. Kao sto smo vec procitali krenuli su u Novi Sad. Znaci najverovatnije su GRESKOM nastavili pravo, faktori koje sam vec naveo i kraj.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 22 Jun 2014, 16:57

Putem koji ne poznajes, nemoj juriti. Samo sam cekao kad ce da se javi neko da ih pravda kako u 4 ujutru posle zurke i s punim autom nisu imali koncentraciju.... Ja sviram po tim istim zurkama, vracam se posle svih gostiju mrtav umoran, pa opet ne jurcam putem koji ne poznajem. Ako vids na autputu da nesto nije ok sa putem (poput izvodjenja radova), neces voziti ni 120 valjda ako si zdrave pameti. Da su isli 80 i kocili, mozda bi eventualno razbio branik i hladnjak od udesa, a mozda bi prilikom sletanja odvalio auspuh. Izasli bi zivi i zdravi, zvali slepu i ajde nazad kuci. A s obzirom da je u pitanju A3, sa 80km/h bi stao uveliko da su kocili 80 metara.

Ovo je sve napisano, zato sto sve i da opravdate to stu su sisli s puta, ovo ne mozete.
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8096
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ji 4Tze » 22 Jun 2014, 17:00

Krivica je na vozaču, naravno, ali odgovornost je itekako na putarima. Naravno, posle novinarskog teksta o "4 greške vozača" niko drugi nije ni odgovoran. Ni putari, ni panduri, vlast, ni roditelji te dece ni društvo u celini...
Novine su danas i tužilac i sudija.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 22 Jun 2014, 17:05

Dusan je napisao:Ovde putari sigurno snose deo odgovornosti.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 22 Jun 2014, 17:07

U kanjonu Morace i Lima, na mnogo mesta ne postoji nikakva zastita pored puta koja sprecava od sletanja u kanjon, niti postoji znak nemojte sletati u kanal, ako ja sletim, ja sam kriv, ne putari. Znam da je teska tragedija sto je 5 mladih zivota otislo u nepovrat, tek su zagazili u zivot. Ali sem sto su mladi, danas su ljudi tih godina jako nedogovorni i neozbiljni, uostalom to pokazuje i ova situacija.... Kao i ona od pre 2 nedelje u Novom Sadu. Puni dzepovi para, pune glave scena iz filmova u kojima se postaje faca ako si lud, skupi automobili i eto ti veselja...

To za odgovornost putara mi je smesno, pa nema dovoljno putara koliko ima ludaka na putu koji ce pomeriti ili proci kroz barikade. Slicno kao sto supruga nastradalog Paul Walker-a hoce da tuzi Porsche zbog izazivanja nesrece u kojoj je poginuo...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od kapor » 22 Jun 2014, 17:09

Dusan je napisao:
Dusan je napisao:Ovde putari sigurno snose deo odgovornosti.
Zasta, zato sto neko ne zna da cita saobracajne znake?

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Ne brže od života!

Post od Scuderia » 22 Jun 2014, 17:13

Heineken je napisao:Najveca krivica je na vozacu, niko ga nije terao da ide tuda.
:plusone:

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 22 Jun 2014, 17:17

A opet niko ne spominje da li je vozac imao probnu dozvolu, sa kojom nema sta da trazi za volanom u 15 do 4 ujutru. Ako je imao 19-20 godina, velika je verovatnoca da nije ni imao pravu dozvolu.
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 22 Jun 2014, 17:20

paja je napisao:Možemo mi da tupimo ovde koliko hoćemo, al je činjenica da nema kontrola ni blizu koliko bi trebalo.

Sinoć sam posle dug ovremena bio napolju posle ponoći. Bio sam na zemunskom keju, al sam parkirao u uličicama kod Karađorđrvog trga. Oko 00:30 sam krenuo kući. Prošao sam kroz pola grada i jedino gde sam video policiju je izlaz sa parkinga kod hotela Jugoslavija, a i tamo je bilo više interventnih nego saobraćajaca.
Mislim da si ih baš promašio, malo kasnije postave punktove, to je moj utisak, imaju neku satnicu kada ekipa napušta splavove i kafane i po tome ih raspoređuju.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od 16_Valve_ » 22 Jun 2014, 17:25

Pa ti sto ih patrola hvata u 4-5, jos ni ne krenu u grad u pola 1 :rofl:
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od kapor » 22 Jun 2014, 17:28

Mene obicno zaustavljaju izmedju 23h i 24h ili u ranim jutarnjim casovima oko 4h-5h.I to uglavnom na bezaniji kod merkura ili kod iskljucenja sa autoputa za Medakovic.

Odgovori