Merenje prosečne brzine na auto-putu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Heinz » 26 Jun 2018, 11:28

Ništa nije protivzakonito, sve je legalizovano.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ddanijell » 26 Jun 2018, 12:05

Realno steta sto ih nema u vecem broju :djavo:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Ogi » 26 Jun 2018, 13:06

Heinz je napisao:
26 Jun 2018, 11:28
Ništa nije protivzakonito, sve je legalizovano.
Da stoje u zaustavnoj ? :o

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ddanijell » 26 Jun 2018, 13:48

Neka stoje gde god hoce, njihov problem zar ne.
Steta sto ih nema vise hocu reci sa radarom po autu putu. Trenutno ogranicenje na AP uopste nije lose, i realno se tolerise minimum +5km/h, sto po cajgeru kod vecine je 140 opusteno.
O gradu i telefoniranju da ne pricam. Zadnjih dana sam se frapirao koliko je to uzelo maha.
Opusteno se drzi telefon na uvu, vozi i prica se, sve to u strogom centru sa gomilom pesaka,semafora, pesackih prelaza.
Policije nigde, deca i dalje pozadi divljaju po autu nevezana.
Ali ajde, nije tema za to.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10496
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od TheWickerMan » 26 Jun 2018, 13:51


ddanijell je napisao:Neka stoje gde god hoce, njihov problem zar ne.
Naravno da nije njihov problem i naravno da ne smeju da stoje gde im se ćefne. Posebno što je stajanje u zaustavnoj jako opasno.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Ogi » 26 Jun 2018, 13:55

Pa o tome se I radi decace. Ali neeee, oni stoje u zaustavnoj na AP. Budale. Zabole njih za bezbednost. Je li pre neki dan poginulo 6 ljudi ? Gde su na magistralama ? Gde su u gradu ? Smradovi koji ne smeju da pridju mnogim ljudima. Maltretiraju normalne. U gradu se osecam kao idiot uglavnom kada vidim sta se radi a ja sve kulturno.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ddanijell » 26 Jun 2018, 14:05

Stoje na mestima u skladu sa zakonom i propisima. Ako smatras da si ostecen zali se gde treba.
Ja ih u zaustavnoj na AP nikad nisam video, sem u zaustavnoj neposredno ispred naplatnih ili recimo ispred granicnih prelaza itd , gde je i inace manje ogranicenje.
U svakom slucaju vozi po ogranicenju i ne dotice te da li stoje ili ne stoje, ne kapiram cemu drama :)

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10496
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od TheWickerMan » 26 Jun 2018, 15:17

Ne stoje na mestima gde je predviđeno. To i jeste problem. Floskula : "ako si oštećen, žali se" prolazi samo u banana državi. Poenta je da NE SMEJU da stoje tu.
Apsolutno me ne zanima, ne smeju da stoje u zaustvanoj traci. To je opasnost po saobraćaj. Šta bi skoro, poginuše ljudi ni krivi ni dužni, zbog zaustavljanja u zaustavnoj.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk


Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od perfiko » 26 Jun 2018, 18:10

A gde se na autoputu sme zaustaviti ako ne u zaustavnoj? Što se onda zove zaustavna? Nije za nesreću kriv onaj što se zaustavio u zaustavnoj, nego onaj što je vozio zaustavnom.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8449
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od grujicd » 26 Jun 2018, 18:33

Zaustavna je samo za slučaj krajnje nužde, nedopustivo je da tu stoji policija i zaustavlja kola. To nije teoretsko razmatranje, na žalost ginu ljudi svake godine u zaustavnoj, analizirali smo i ovde par slučajeva. Prošle godine su poginuli ljudi baš u takvoj situaciji gde je policija zaustavljala.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od perfiko » 26 Jun 2018, 18:43

A gde presretač da zaustavi nekoga ko vozi prebrzo?
Zaustaviće ga u zaustavnoj.
Ne ulazim u to šta je krajnja nužda jer za svakoga je to različito. Zaustaviti pijanog vozača koji juri 180 autoputem može biti krajnja nužda.
Poenta mog posta je da nije za udes kriv onaj koji stoji u zaustavnoj, već onaj koji vožeći njome na njega naleti.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Xepoj87 » 26 Jun 2018, 18:46

Na prosirenju puta. Nezakonito je da ga zaustavi u zaustavnoj, a ako nema rotacije, ide mu kazna kao i nama za voznju zaustavnom.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ftj » 26 Jun 2018, 18:53

Po toj logici ako zaustavljaju u sred nepregledne krivine i bude sudar, kriv je onaj sto ih je udario, ne oni koji su zaustavljali u krivini.

I da, presretac bi trebalo da zaustavlja na iskljucenjima, to sto zaustavljaju u zaustavnoj je totalni apsurd sistema.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od perfiko » 26 Jun 2018, 19:02

Pa ne bih rekao da je nepregledna krivina i zaustavna traka na autoputu isto. Nepreglednom krivinom je dozvoljena vožnja, a zaustavnom trakom nije.
Mislim da dajete akcenat na pogrešan deo mog posta. Ja ne kažem da je to što stoje u zaustavnoj i zaustavljaju u skladu sa zakonom, ali ne može biti kriv onaj koji stoji u zaustavnoj, a onaj koji njome vozi da je eto slučajno udario u zaustavljeno vozilo. Veća je krivica na onome koji vozi zaustavnom. Usudio bih se reći isključiva krivica.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8449
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od grujicd » 26 Jun 2018, 19:07

Evo o kom slučaju sam pričao, nije bilo prošle godine već 2015. Leti vreme, sem ako nisam pomešao sa nečim sličnim.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/lanca ... da/4n8jh13

Znači ne pričamo teoretski da li je zaustavljanje od strane policije na auto putu ok ili ne, u praksi se zbog toga ginulo.

Odgovori